ATP тенис - општа дискусија

Дискусија во форумот 'Тенис' започната од Anonymus1, 1 јуни 2005.

 1. marinetti

  marinetti

  Член од:
  1 септември 2014
  Мислења:
  3.262
  Допаѓања:
  4.337
  [​IMG]
   
 2. Psyside

  Psyside Nocturnal

  Член од:
  30 јануари 2009
  Мислења:
  15.373
  Допаѓања:
  14.224
  Пак извади гз Фед, плус он изигра мизерно вс играч како Ферер и победи, наспроти Надал кој не одигра на потребното ниво, и изгуби, imagine that?

  Плус кај пак му го ставија Ферер, ем лесен ждреб ем среќа, да му се одмили на човек тенис да гледа - гигантот Денис требаше кај Фед да иде :(

  Сега сериозно, заблагодари се на дедо ГоспО што не стигна Надал до потенцијален дуел вс Фед, ќе беше нешто слично на тоа @WTF, ако не и полошо.
   
  Последно уредено: 11 август 2017
  На KikoMontana му/ѝ се допаѓа ова.
 3. The King of Clay

  The King of Clay Модератор

  Член од:
  28 јануари 2012
  Мислења:
  4.329
  Допаѓања:
  2.655
  Во ред е, смири страсти. Провери колку неизнудени грешки имаше Федерер и врати се да прокоментираш.
  Надал одигра очајно, но и покрај тоа го имаше цел меч во раце и успеа да го изгуби, негов проблем.
   
 4. Psyside

  Psyside Nocturnal

  Член од:
  30 јануари 2009
  Мислења:
  15.373
  Допаѓања:
  14.224
  Јас да смирам страсти? па јас се зезам не се нервирам, фед освои 19 слема од кои 2 на 36 години и тоа во една година - во финале вс Надал на АО, додека од друга страна Надалчо губи од кој стигне на 31. Иначе чисто како за инфо, колку винери имаше Надал а колку Денис, де ако не ти е тешко постирај.
   
 5. The King of Clay

  The King of Clay Модератор

  Член од:
  28 јануари 2012
  Мислења:
  4.329
  Допаѓања:
  2.655
  Шо мешаш баби и жаби?
  Дали е битна информацијата колку винери имал Надал или Шаповалов? Гледај го мечот резултатски како одеше, колку шанси пропушти Надал и се ќе ти биде јасно.
  Што се однесува до Федерер, искоментирав дека имаше премногу неизнудени грешки и воопшто не личеше на себе. Ова го потврдија и негови фанови на други постручни форуми, исто така додадоја дека и било кој друг понормален противник ќе го збришеше за саат време со перформансот кој го прикажа, а Ферер годинава би изгубил и од мене.
  Имав коментирано за двата меча посебно, во ниту една конотација не беше спомнато Федерер vs. Надал.
   
 6. Psyside

  Psyside Nocturnal

  Член од:
  30 јануари 2009
  Мислења:
  15.373
  Допаѓања:
  14.224
  Федерер изигра само 2-3 лоши мечеви оваа година, сам кажа дека многу тешко му иде прилагодувањето на скорешните интервјуа, а и Ферер беше многу добар у 1 сет, како во најдобриот години, тоа го изненади Фед. Ама тоа не е битно, битен е спинот, што Наводно Надал не изиграл на ниво а изгубил, а Фед изиграл мизерно а победил, свесен ли си што пишуваш?

  Малиот го прегази, џабе ти се било какви приказни, 49-18 во винери за Денис?

  giphasdsady (18).gif
   
  На garthok и Anon им се допаѓа ова.
 7. Anon

  Anon /b/ House /b/

  Член од:
  13 декември 2007
  Мислења:
  8.070
  Допаѓања:
  11.788
 8. Stefan-kobe

  Stefan-kobe

  Член од:
  23 август 2010
  Мислења:
  22.604
  Допаѓања:
  43.466
  Па самата констатација дека Федерер изиграл мизерно а победил е позитивна за Федерер, што значи дека е доволно добар да победува и кога игра лошо. Според мене вчера не играше лошо, него криминално, можеби и најслаб меч годинава од негова страна.

  Од Надал и Денис гледав само продолжен хајлајтс, одличен Шаповалов и просечен Надал, ама не смее да му се одземе ништо од победата. На секој битен поен, брејк шанса, 30-30, 40-40 и слично, ликот кинеше линии. Тоа е позитивна ствар, преку глава веќе од младиве тенисери кои во соблекувална ги губат мечевите. Нема ништо страшно во овој пораз на Надал, битно е да е на 100% во Њу Јорк, сеа јебига можеше на прво место овде али тоа е... Сервира добро тоа ми се допаѓа, форхендот и општо интензитетот во играта би требало да бидат ок за последниот ГС во годината.

  Да видиме денес дали Агут може да го намачи Федерер, кој ако игра како вчера не му се пишува добро. Меч апот е скроз на страната на Федерер, воопшто не му лежи Фед на Агут, али како што реков не е во најсјајна форма Роџер така да може да очекуваме интересен меч.

  Ѕверев би требало рутински против Андерсон, сега го згази во Вашингтон, а сигурно е фаворит и овде.
   
 9. garthok

  garthok

  Член од:
  5 јануари 2013
  Мислења:
  2.474
  Допаѓања:
  1.221
  Nah, ок си изигра надал, овој толку му дозволи.
   
 10. The King of Clay

  The King of Clay Модератор

  Член од:
  28 јануари 2012
  Мислења:
  4.329
  Допаѓања:
  2.655
  Така е.
   
 11. Види Фотос

  Види Фотос .

  Член од:
  14 март 2010
  Мислења:
  15.568
  Допаѓања:
  13.093
  Montreal:

  First semi - combined age 66 (Federer 36 vs. Haase 30)

  Second semi - combined age 38
  (Zverev 20 vs. Shapovalov 18)
   
 12. The King of Clay

  The King of Clay Модератор

  Член од:
  28 јануари 2012
  Мислења:
  4.329
  Допаѓања:
  2.655
  Излезе жребот за Синсинати, Рафа и Роџер повторно носители 1 и 2. Мареј нема да игра и ќе изгуби 600 поени, па неделата после Синсинати прв ќе биде или Надал или Федерер.
  Доколку Федерер го освои Монтреал, ќе има само 10 поени помалку од Надал, а Рафа брани 90 поени во Синсинати па така со еднаков учинок на вториот подготвителен мастерс Федерер би ја зазел првата позиција пред US Open.
   
 13. Види Фотос

  Види Фотос .

  Член од:
  14 март 2010
  Мислења:
  15.568
  Допаѓања:
  13.093
  На Stefan-kobe, ColdSky, Casandra и уште 2 други им се допаѓа ова.
 14. MikioBo

  MikioBo Учител на машини

  Член од:
  22 ноември 2009
  Мислења:
  247
  Допаѓања:
  168
  Федерер засега игра како полжав, не дека е ова нешто поразлично од неговата игра цела недела. Но овој пат има конечно посериозен противник, и треба да се стегни малку ако сака да победи овде.
   
 15. Stefan-kobe

  Stefan-kobe

  Член од:
  23 август 2010
  Мислења:
  22.604
  Допаѓања:
  43.466
  Толку му дозволува противникот. ;)
   
  На Löwe и MikioBo им се допаѓа ова.

Сподели преку: