ATP тенис - општа дискусија

Член од
23 август 2010
Мислења
38.157
Поени од реакции
107.587
Знам де, ама на Тајмлес му викам. ШТо сака да ми докаже со тоа што ми “контрира“... :D Јас сметам дека Тием е топ 10 материјал, дека е одличен играч и све тоа, ама дека има маана на бекенд и маана што е нестрплив и затоа нема да биде повеќекратен ГС шампион и некој кој ќе владее со тенисот во иднина.
 
L

Löwe

Гостин
Знам де, ама на Тајмлес му викам. ШТо сака да ми докаже со тоа што ми “контрира“... :D Јас сметам дека Тием е топ 10 материјал, дека е одличен играч и све тоа, ама дека има маана на бекенд и маана што е нестрплив и затоа нема да биде повеќекратен ГС шампион и некој кој ќе владее со тенисот во иднина.
I jas vo negovo ime ti odgovoriv
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.053
Поени од реакции
6.657
Да, стварно е пеколен, служи за набацување добра форма на останатите противници. Не знам како не може да разберете дека Новак е криминален годинава и дека НИШТО не игра. Вчера не го гледав мечот со Тием, али алал вера на Доминик што си го дозволил тоа, што повеќе да кажам.

@undercover поздрав брате од Ѕверев, толку имам да кажам.

@MacedoniaTimeless сфаќаш сега за ограничувањата на бекенд што ти ги зборев за Тием?

Секоја чест за Саша, редно беше некој да го пробие мразот и да ги смени стандардниве од тронот. Прв играч роден во 90-тите што освојува Мастерс титула. :popce: Да напоменам дека е роден 1997 година, па сега вие видете таму од 86/87 година колку загубени генерации има, на чело со коловоџите Димитров, Раониќ, Нишикори и компанија. :D
пеколен беше по Делпо и Тием не им дозволи нивна игра никако да развијат ги уништи тотално двата без никаква шанса да возвратат на било кој начин со слична игра - ги тераше цело време на бекхенд со точни длабоки топки , премногу лесно ги доби гледано од ТВ - оди направи го истото да те видам
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.157
Поени од реакции
107.587
пеколен беше по Делпо и Тием не им дозволи нивна игра никако да развијат ги уништи тотално двата без никаква шанса да возвратат на било кој начин со слична игра - ги тераше цело време на бекхенд со точни длабоки топки , премногу лесно ги доби гледано од ТВ - оди направи го истото да те видам
Ќе го добие Делпо кога овој е инвалид и игра без еден основен удар-бекендот. За Тием реков дека не сум го гледал мечот, само хајлајтс, али претпоставувам дека резултатот е мешавина од одлична игра на Новак и очајна на Тием затоа што реалната слика воопшто не е таква.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
Не ја сфаќам поентава на муабетот. :D Што сакаш да ми докажеш?
Објаснето ти е у коментарот, ама ај пак :D Дека нема логика играч со ограничен бекхенд, со маана или нз како да го наречам, да го добива Рафа 2 пати на земја кога 70% од поените во секој меч на земја Рафа те форсира на бекхенд.
И дека тоа што ти изглеа дека кревал раменици "немал решение" е нешто што се случува кај секој еднорачен бекхенд против Рафа. Не е до бекхендот на Тим, истото е цела кариера и кај Роџер (на земја).[DOUBLEPOST=1495405741][/DOUBLEPOST] Screen Shot 2017-05-22 at 00.28.12.png
 
L

Löwe

Гостин
Не сум знае дека некој може да е стар 27.3 години, а некој 30.9 години. Какви глупости :D
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.157
Поени од реакции
107.587
Децимална изразеност е, Надал за 2 недели има роденден, а ако беа месеци во тој случај му фалат 3 што не е точно.
Да да сеа гледам, мислев прво дека се месеци ама уствари е просек. :D
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.895
Поени од реакции
7.569
Целосна промена кај Новак. Покрај тренерот и целиот стручен тим ги напушта и Uniqlo и од Roland Garros па натака во кариерата ќе носи Lacoste.
http://novakdjokovic.com/wp-content/uploads/2017/05/lacoste_4.jpg

Оваа вест мислам и одамна се пишуваше но сега веќе е и официјално.
 
Последно уредено:
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.053
Поени од реакции
6.657

падна под влијание Ноле и му падна формата :pos:
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.607
Одвоив некоја минутка да побарам мислења кои се во тотална контрадикција со моменталните случувања и досега виденото во изминатата полусезона (2017), најмногу ме мотивираше сигурноста во тврдењето и убеденоста дека Надал никогаш нема да направи ништо, а тој уште сега обезбеди место на завршниот турнир во Лондон со освоени 6915 поени за само 5 месеци игра.
Во продолжение следат избраните мислења, има премногу, но на брзина еве ги овие :)
6 јуни 2016
Цитат од една интересна статија поврзана со "Федал".
Целосната статија може да ја прочитате на следниот линк, пишана е вчера, ден пред финалето на Ролан Гарос 2016 и говори за недостатокот на споменатите двајца.
6 јуни 2016
mnogu losh tajming za ovoj post.History chanel ili problem so realnosta?Sovet,otvori posebna tema ,,Ochajni fanovi,, I tamu druzete se I patete za minatoto.
12 септември 2016
Тие 14 се стигаат до Ролан Гарос наредна година, прашање е тие моментални 14 може ли да отидат некој број погоре.
12 септември 2016
.Zamisli scenario vo koe Rafa ke dojde do finale na slem vo idnina.Nema Igi,djabe zamisluvash,i 1/4 finale ke mu e uspeh.Novak,pa Novak ke igra ushte najmalce 16 slema .On za dve godini ke bide na vozrast kako Stan,pa ti proceni dali Novak ne moze da bide konkurenten na ista vozrast kako Stan.Novak do kraj na sezona ke lapne najmalce dva mastersi,prv e na ATP so skoro 4500 poeni prednost,2017 ke bide garantiram najdobar,eve i Fed se soglasuva so mene. Ubavo e da si fan na Djovak mme.Tuku so Rafa shto biva,vie na shto moze da se nadevate osven da chekate poraz ili povreda od Djovak. Dobro vi kaza Stavro,za koj Nadal pravime muabet,kade e, shto faktor e,koj go esapi seushte. Da,botanichar beshe, i bez botanika e vakov kako shto e,shto ne e jasno.Samo godina dena e povozrasen od Djovak,a deluva postar od Karlovich.Zoshto ne menja trener si se zaprashal li,ili barem drug da dojde vo timot zaedno so Toni.E ne biva,tajni ima mnogu,a tie se samo vo krugot na familijata.Tuku,se zanesov,pa pisham za Nadal,a toj dve godini go ebe koj stigne.
12 септември 2016
Мора да сфатиш дека Надал веќе не е фактор во тенисот кој носи којзнае каква компетитивност и стандард, пред него има повеќе играчи меѓу кои е и Монфилс циркузантот.
13 септември 2016
Надал не е повеќе фактор во тенисот. Не знам што тука не ти е јасно. Не е фаворит на ниту еден слем, на ниту еден масерс. Единствена шанса за него следната година да освои некоја титула ќе биде кратката Јужноамериканска турнеја на земја.
13 септември 2016
Нишикори секој букмејкер на светот во моментов, на БИЛО која подлога ќе го постави како фаворит против Надал.
15 септември 2016
pa da be king, zatoa ve cackame, dojdoa nasite 5 minuti, al traat ko 10. :)
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.206
Поени од реакции
7.992
Одвоив некоја минутка да побарам мислења кои се во тотална контрадикција со моменталните случувања и досега виденото во изминатата полусезона (2017), најмногу ме мотивираше сигурноста во тврдењето и убеденоста дека Надал никогаш нема да направи ништо, а тој уште сега обезбеди место на завршниот турнир во Лондон со освоени 6915 поени за само 5 месеци игра.
Во продолжение следат избраните мислења, има премногу, но на брзина еве ги овие :)
6 јуни 2016

6 јуни 2016

12 септември 2016

12 септември 2016

12 септември 2016

13 септември 2016

13 септември 2016

15 септември 2016
Ги фати живи:D
Не знам како може некој кој прати тенис долго време да отпише величина како Надал после малце поголема криза. Па Надал го измислил тенисот за разни Мареји, Вавринки, Нишикориња а богами и Федерер и Џоковиќ доста комплекси влечат од него низ кариерите.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.157
Поени од реакции
107.587
Најјако е мислењето дека Монфилс е поголем фактор од Надал. :icon_lol::icon_lol: Рафа да земе да игра со десна рака, да му исечат една нога и да има 40 степени температура пак ќе биде поголем фактор од тој дегенерикот црнечки.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom