Arena Sport - спортски пакет тв канали

Член од
29 јуни 2014
Мислења
16.789
Поени од реакции
24.820
све јаките утакмици на премиум:aplauz:ова беше повеќе од очекувано.
 

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
3.388
Поени од реакции
1.864
https://sportshub.stream/ на ви да не плачете дека сте немале во денешно време да ги гледате утакмиците бесплатно, имате ХаДе МаДе..., обично касне малку сигналот 1 до 2 минути, ако не се коцкате у живо немате гајле.

П.С. саатот касне 2 саати спрема нашиот, имате горе колку е времето.
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
6.473
Ќе има и некаков Premier Legue канал 24/7 ќе емитува се што е поврзано со Англиската Премиер лига.


Е сега дали ова е нешто во споствена режија на Arena Sport или превземање некаков тв канал кој ќе го емитуваат Tелеком Србија не знам.
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
17.879
Поени од реакции
21.262
Баш се потрудиле од Арена супер одлично студио..
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.406
Поени од реакции
1.338
Добри Арена, сега пуштив пошто гледав Баерн на СК и се потрудиле и со графика и стратешки анализи. Овие на СК ни едно студио немаа пред почетокот на сезоната, од утакмица од 3та лига преминаа на Франкфурт-Баерн.
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
6.473
Од 15 август ќе пуштат и специјален тв канал за Premier Legue. Да видиме дали тој канал ќе биде достапен и во другиве држави каде е присутен Arena Sport.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.406
Поени од реакции
1.338
Се надевам дека нема да одат дерби утакмиците на овој канал, но знаејќи дека платиле 600 милки за правата, можно е да бидат на овој канал или бар дека ќе ни биде бесплатен на нас корисниците во Македонија.
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
6.473
Се надевам дека нема да одат дерби утакмиците на овој канал, но знаејќи дека платиле 600 милки за правата, можно е да бидат на овој канал или бар дека ќе ни биде бесплатен на нас корисниците во Македонија.
Освен ако им е намерата овој тв канал да е достапен во цел регион државиве каде е достапен Arena Sport.

Од видео најавата се гледа дека ова не тв канал во нивна сопствена продукција. Студиските емисии се англиски.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom