ARCELOR-MITTAL, мојата борба за квалитет

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.258
Поени од реакции
3.608

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
Чуди се јас од каде ми е познато имево кога ми текна има тема за нив :)
Luzilnica,Luzenje,HCL kiselina,(vo Vardar)Kovarina,(Regeneracija)...izgleda samo Luzilnica ke ja zatvorat 90 dena,a tolku im treba i vreme da ja popravat.
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
Слика6438[1].jpg Слика6438[1].jpg Слика6438[1].jpg edna ideja prv pat vo vekot podnesena od nadvor,t.s. od nekoj koj ne e tamu vraboten,zatoa sto na tie tamu vraboteni uste 100 godini nema da im tekne ova i uste 120 godini ke gi unistuvaat koturite i delovi od liniite i nikomu nema nisto da mu fali,vazno ke dojde 14 ili 17 casot da si odime doma.-------------------------------------------------------------------------ostavete ja vaka golema slika za da moz nekoj ubavo tamosen da procita i belki ke go napravat.
 

Attachments

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
Da se oprostime so pisuvanje ovaa godina so cestitka za idnata.E dali ke bide srekna ili crvena kako parceto zemja vo vodite Jon,kako za kogo.
Jas odamna ja pocnav ovaa borba za kvalitet ne ocekuvav deka ke ja zagubam od nesoborci i ako mene me nema i izginam vo taa zelba
bar da vi ostavam amanet, da mi pogrebate so mene na levoto moe ramo edno parce ZN a desniot zglob na nogata da go namackate so Ral 9002.
Bideiiki tie bolki ne me ostavaat veke 3-4 godini da spijam,a tamu da sum bar na raat za toa. So pocit 13084.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.248
Поени од реакции
78.879
Da se oprostime so pisuvanje ovaa godina so cestitka za idnata.E dali ke bide srekna ili crvena kako parceto zemja vo vodite Jon,kako za kogo.
Jas odamna ja pocnav ovaa borba za kvalitet ne ocekuvav deka ke ja zagubam od nesoborci i ako mene me nema i izginam vo taa zelba
bar da vi ostavam amanet, da mi pogrebate so mene na levoto moe ramo edno parce ZN a desniot zglob na nogata da go namackate so Ral 9002.
Bideiiki tie bolki ne me ostavaat veke 3-4 godini da spijam,a tamu da sum bar na raat za toa. So pocit 13084.
Доста бре, не се глупирај. Ќе живееш ти уште долго.
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
cestit praznik kolegi,povelete...neka ostane edno za Spanecot a dve za Marija. Слика6589[1].jpg
 

Zoran MKD

Мијак на квадрат.
Член од
11 септември 2010
Мислења
2.021
Поени од реакции
1.019
за многу години
извини што честитам со задоцнување.
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
Do mojot menager Dejan Petrusevski
Sefe, na zetot poveke ne mu treba zaposluvanje,ustvari ne mu treba nisto tamu kaj sto se naoga sega.
Mozebi za toa potmomognaa i vasite zborovi ,koga deteto go donesov tamu eden den.
_ citiram ! Nosi go od tuka i ti da ne letas preku kapija.
Za sega vi se ispolnuvaat ovie baranja potocno po moe kletvi... a ke rabotese dobro tamu...mozebi se uste i uste dolgo. ama taka bilo pisano.
Kako ova da go razberat decata koj tesko rastat od poznati pricini od situacija narecena beda.
Da, moz po 2-3 godini ke ja malku ispravime greskata koga ke treba vnukot da raboti ako mu se dade moznost.
So pocit 13084 ( za mojte kajganadjii ova e mojot Mat.Broj so koj stalno tami se potpisuvav,najcesto na ideite za kvalitet)
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
aj sto mi e milo em drago.... Слика6774[1].jpg ova da go vidat mojte pretpostaveni ,ama dali ke go razberat
Pod ovoj najlon i kamenja,spijat mojot vnuk i vnuka. Od pricina narecena BEDA.
Bea bez nuikakvi primanja 10 godini,nemaa ni dovod na voda i struja so godini,a im se izrodiva deca.
Nekako prikrpiva edna supa za ziveenje no eve kako ja pokriva,tolku i imale i tolku mozele.
Sega e pak uste potesko da se dopravi zoato kerkata e samojran roditel.
Eh a ne treba mnoguu nekolku tabli lim...LIM na koj pominav 40 godini gledajkigo i sortirajkigo.
A sum doprinel,sum spasil toni i toni lim da bide so podobar kvalitet so mojte inovacii koj i sega se tamu upotrebuvaat.
Istite nemase da im tekne na tamosnite uste 100 godini a na uz rabotu ke se opraj uste 300 godini. So pocit 13084.
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
Popustiv i ova na gorniot tekst. Kupatilo nemale nikogas,nemat i sega...pocna zetot da go pravi no ostana na pola i nedovrseno.
Znaci ne se banjaat (so godini),nemat higiena,mislam i toa e glavnata pricina sto zetot rano si zamina.
Koga se rodi vtoroto dete im dadov akumulator bar malku da vidat svetlina,pokraj svekite (cudno vo Skopje 21 vek na seki ziveeva)
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.167
Поени од реакции
15.962
Popustiv i ova na gorniot tekst. Kupatilo nemale nikogas,nemat i sega...pocna zetot da go pravi no ostana na pola i nedovrseno.
Znaci ne se banjaat (so godini),nemat higiena,mislam i toa e glavnata pricina sto zetot rano si zamina.
Koga se rodi vtoroto dete im dadov akumulator bar malku da vidat svetlina,pokraj svekite (cudno vo Skopje 21 vek na seki ziveeva)
Море Анчо, стан даваше за багатела кирија. Што не ги однесеш внуците таму да живеат место лимови за кров да бараш?
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
Море Анчо, стан даваше за багатела кирија. Што не ги однесеш внуците таму да живеат место лимови за кров да бараш?
A da ne otkazes edno kafe utre i da doniras 50 denari za nekoja vakva rabota bilo kade biva li.( i site ostanati)
Stanot e daden na nas clen tuka od Kajgana za 1000 den.mesecno eden human (moj) poteg.
Inaku stanot se uste nema imoten list i koga ne ja znaes rabotata kuti i tamu ne im odgovara na vnucite.
A lim ima vo firmana za pretek...imat od mene ostavina sto nema da se zaboravi tamu nekolku generacii.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.167
Поени од реакции
15.962
A da ne otkazes edno kafe utre i da doniras 50 denari za nekoja vakva rabota bilo kade biva li.( i site ostanati)
Stanot e daden na nas clen tuka od Kajgana za 1000 den.mesecno eden human (moj) poteg.
Inaku stanot se uste nema imoten list i koga ne ja znaes rabotata kuti i tamu ne im odgovara na vnucite.
A lim ima vo firmana za pretek...imat od mene ostavina sto nema da se zaboravi tamu nekolku generacii.
Е не давам ја, ни паре за лим, ни стан под кирија за 1000 ден.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.175
Поени од реакции
34.324
aj sto mi e milo em drago....Прегледај го приврзокот 270832 ova da go vidat mojte pretpostaveni ,ama dali ke go razberat
Pod ovoj najlon i kamenja,spijat mojot vnuk i vnuka. Od pricina narecena BEDA.
Bea bez nuikakvi primanja 10 godini,nemaa ni dovod na voda i struja so godini,a im se izrodiva deca.
Nekako prikrpiva edna supa za ziveenje no eve kako ja pokriva,tolku i imale i tolku mozele.
Sega e pak uste potesko da se dopravi zoato kerkata e samojran roditel.
Eh a ne treba mnoguu nekolku tabli lim...LIM na koj pominav 40 godini gledajkigo i sortirajkigo.
A sum doprinel,sum spasil toni i toni lim da bide so podobar kvalitet so mojte inovacii koj i sega se tamu upotrebuvaat.
Istite nemase da im tekne na tamosnite uste 100 godini a na uz rabotu ke se opraj uste 300 godini. So pocit 13084.
Anco, пиши ми директна порака со телефонски број, ќе се организираме подобро на форумов за да помогнеме и да го решиме барем проблемот со покривот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom