Apocalyptica во Vip Arena - 05.04.2017

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.992
Po 3000e od covek? Lol, ti fali edna nula za 17k bilo koj ke gi donese i napolni stadion...
Па околу милион и нешто денари мислам дека бараат за настапи, нешто така имам чуено што реално за македонски услови ни малку не е мала сума. Не е проблемот да се донесат, проблемот е како би се направил ќар. Лесно е на хартија да мислиш "А бе ќе дојдат ќе растурат!", пошто ако дојдат картите би биле 50 евра најевтини....а во држава каде што 150 евра е просечна плата.... :D
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.076
Поени од реакции
22.116
Па околу милион и нешто денари мислам дека бараат за настапи, нешто така имам чуено што реално за македонски услови ни малку не е мала сума. Не е проблемот да се донесат, проблемот е како би се направил ќар. Лесно е на хартија да мислиш "А бе ќе дојдат ќе растурат!", пошто ако дојдат картите би биле 50 евра најевтини....а во држава каде што 150 евра е просечна плата.... :D

Dogovori gi za tie pari, jas ke gi platam, samo jas i ti ke gi gledame lol... Neznam za evropa, znam poeftino e posto logisticki imaat pomali trosoci ama za aus tose proevski ne idese za tie pari ne pak metallica. Ti garantiram ti fali edna nula plus trosoci koj i ne se taka mali. Ceca vo prilep ja plakaa mislam 50k evra ne pa metallica.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom