Apocalyptica во Vip Arena - 05.04.2017

Coca Cola

Пашламарка
Член од
4 јануари 2009
Мислења
886
Поени од реакции
1.421



APOCALYPTICA ЌЕ СВИРИ ВО СКОПЈЕ ДВА ИПОЛ ЧАСА!

Огромно задоволство ни е да ве информираме дека нашиот план за концертот на АPOCALYPTICA „Plays Metallica by four cellos” да биде најпосетен на европската турнеја, полека но сигурно се претвора во реалност.
Имено, според досегашната продажба, сигурно е дека на концертот ќе присустваат минимум 5000 посетители желни за урбан и квалитетен настан, во комбинација со спектакуларна свирка каква што АPOCALYPTICA секогаш знае да направи.
Дека тоа ни беше и намерата, го докажавме со цените на влезници за овој голем настан, кои се навистина прифатливи за сите генерации:

400 денари ПАРТЕР
600 денари ФАН ПИТ
600 денари SILVER SEATS
800 денари GOLDEN SEATS
1000 денари ВИП

На оваа турнеја, АPOCALYPTICA нема support band поради тоа што концертот ќе трае околу 2 ипол часа.
Продукцијата ќе биде спектакуларна и нема сомнеж дека ова е централен светски настан оваа пролет во Европа и must see event!



Поевтина карта за fucking Apocalyptica не знам дали има на овие простори. Гледав реклама во Србија најевтината карта е околу 2000 динари значи 1000 денари. Не знам како им се исплаќа на Авалон за 400 и 600 денари да ги донесат, можеби очекуваат голема посетеност, иако во меѓувреме се наредија цеца, аца, вики, драгана и слични гадурии што македонската публика ги обожава.
Но како и да е, ќе присуствувате ли? Дечките ќе рокаат само Металика овој пат, вклучувајќи го и Антеро (mr. Cool) повторно по некои 10ина години. Оригинален состав. \m/
 

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.823
Поени од реакции
10.551
Кога веќе не носат некој од подобрите рок/метал бендови, ова е премија, со ваква цена на билетите штета е да не се отиде. Е сега шо не е концертот за време на викенд е друга работа.
 
K

kicodarker

Гостин
Кoј к... вo средa пaѓa??? Пa сред рaбoтнa неделa oсвен штo требa чoвек слoбoден ден дa земa требa и другиoт ден дa гo пoмине вo пoсткoнцертнa рехaбилитaцијa и дa се oргaнизирa сo превoз aкo не е oд ск.
 

Coca Cola

Пашламарка
Член од
4 јануари 2009
Мислења
886
Поени од реакции
1.421
Кога веќе не носат некој од подобрите рок/метал бендови, ова е премија, со ваква цена на билетите штета е да не се отиде. Е сега шо не е концертот за време на викенд е друга работа.
Кој се за тебе подобри рок/метал бендови? Чисто информативно прашувам. Apocalyptica се во секој случај премија, не се некој овенат бенд.

А инаку за тоа што се во Среда, па бендот е на турнеа, ако има свирки само за викенд не верувам дека досега ќе опстоел :) Не е свирка, концерт е. И почнува во 8 и 30, познати се по тоа што секогаш се точни и никогаш не доцнат така да до 11 часот концертот ќе биде готов.
 

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.823
Поени од реакции
10.551
Кој се за тебе подобри рок/метал бендови? Чисто информативно прашувам. Apocalyptica се во секој случај премија, не се некој овенат бенд.

А инаку за тоа што се во Среда, па бендот е на турнеа, ако има свирки само за викенд не верувам дека досега ќе опстоел :) Не е свирка, концерт е. И почнува во 8 и 30, познати се по тоа што секогаш се точни и никогаш не доцнат така да до 11 часот концертот ќе биде готов.
Никој не ги спори квалитетите на Apocalyptica, муабетот ми е дека еве на пример Metallica имаат нов албум и турнеи низ цел свет, букирани се до средината на 2018, GnR имаат reunion од лани. Авалон не се ангажира доволно да донесе нешто такво, 90 посто се Дј-и и турбо фолк глупости. Во останатите 10 посто спаѓаат балканските рок групи шо веќе секоја година ги слушаме и чат пат по нешто вакво.

Друга работа, кога веќе носиш бенд од рангот на Apocalyptica, не е логично да биде на сред недела, колку сакаат нека се букирани. Кога може една Цеца да биде за викенд можат и овие ама ајде. Како и да е го чекам ова откога беше објавено и не се сомневам дека ќе биде добро.
 

Coca Cola

Пашламарка
Член од
4 јануари 2009
Мислења
886
Поени од реакции
1.421
Конкретно Металика имаат турнеа до Септември 2017, северна европа. За јужно немаат сеуште никаква најава, никад се не зна, можеби и ќе наминат. Не знам каде гледаш?

Инаку верувам дека Apocalyptica ќе направат добра забава, се надевам дека маркетиншки ќе направат поголема фама Авалонци и ќе организираат превози од другите градови.
 

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.823
Поени од реакции
10.551
Конкретно Металика имаат турнеа до Септември 2017, северна европа. За јужно немаат сеуште никаква најава, никад се не зна, можеби и ќе наминат. Не знам каде гледаш?

Инаку верувам дека Apocalyptica ќе направат добра забава, се надевам дека маркетиншки ќе направат поголема фама Авалонци и ќе организираат превози од другите градови.


Еве ја целата, јужно немаат ништо јебига, не дека не можат да дојдат ама ете... А тоа со превозите шознам, јас искрено не очекувам преголема посетеност баш заради тоа шо не е викенд и си имаат обврски луѓето.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.900
Поени од реакции
84.291


Еве ја целата, јужно немаат ништо јебига, не дека не можат да дојдат ама ете... А тоа со превозите шознам, јас искрено не очекувам преголема посетеност баш заради тоа шо не е викенд и си имаат обврски луѓето.
koncerti.mk воглавном органзираат за вакви работи, знам пред пар години имаше за Истанбул кога беа.... и што ги ебам, ќе им отидам на некој од овие макар и да не организираат. Концертите во Прага,Будимпешта и Торино им се дури догодина, тамам време да се соберат 250-300 евра ако ништо друго....

Башка и така се при крај на кариера се гледа не се тоа што беа, така да ако треба да чекам следна шанса да дојдат тоа ќе иде 2022 и понатаму....така да не ми се чека да го гледам Ларс во количка како се глупира, ова е можда и последна шанса да се видат во живо.

Иначе наводно околу милион и нешто илјади денари се потребни за да се донесе Металика во Скопје околу 17к евра демек по настап зимале горе доле...

Апокалиптика се next big thing, дај шта даш, сигурен сум кул дека ќе биде :D
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.335
Поени од реакции
2.224
јас ќе сум таму, убав помин на сите форумџии.
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.344
Поени од реакции
4.963
Не сум бил на концерт во СЦ Борис Трајкоски... Како е шема за влез. Ако почиња концертот точно во 20Ч30, кај 20h да се дојде нема да има проблем? Организација за влез си е поделено према карти? Имаме silver seat карти по тоа трибините....
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Ubava mi bese informacijata koa ja cuv na TV pred edno
2 nedeli negde, ali neso ne mi teknuva kuga tacno ke nastapuvat, ne e valjda ovaa sreda na 5-ti april? :eek:
A ako e, pisite pod hitno kaj da se javam da nabavam barem edna karta?
Edit: Auuu stvarno e ovaa sreda, god damn it :mad: Kako i da e pisite mi info za nabavuvanje na karta ako e mogukje!
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.335
Поени од реакции
2.224

Нема да должам само ќе кажам дека ми беше мене прејјако, 2 часа и кусур уживанција, многу пиво биде со одлична музика и атмосфера, ФАЛА ВИ ДЕЧКИ!!

17813897_10206237923507551_1159503675_n.jpg
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.900
Поени од реакции
84.291

Нема да должам само ќе кажам дека ми беше мене прејјако, 2 часа и кусур уживанција, многу пиво биде со одлична музика и атмосфера, ФАЛА ВИ ДЕЧКИ!!

Прегледај го приврзокот 168021
Да не беше видеово немаше да сконтам дека Thunderstruck ја засвиреа малку на крај :D А сконтав нешто не е вообичаено..ете што било :D
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.311
Поени од реакции
22.601
koncerti.mk воглавном органзираат за вакви работи, знам пред пар години имаше за Истанбул кога беа.... и што ги ебам, ќе им отидам на некој од овие макар и да не организираат. Концертите во Прага,Будимпешта и Торино им се дури догодина, тамам време да се соберат 250-300 евра ако ништо друго....

Башка и така се при крај на кариера се гледа не се тоа што беа, така да ако треба да чекам следна шанса да дојдат тоа ќе иде 2022 и понатаму....така да не ми се чека да го гледам Ларс во количка како се глупира, ова е можда и последна шанса да се видат во живо.

Иначе наводно околу милион и нешто илјади денари се потребни за да се донесе Металика во Скопје околу 17к евра демек по настап зимале горе доле...

Апокалиптика се next big thing, дај шта даш, сигурен сум кул дека ќе биде :D

Po 3000e od covek? Lol, ti fali edna nula za 17k bilo koj ke gi donese i napolni stadion...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom