Apocalyptica во СРЦ Кале - 17.10.2015

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.343
Поени од реакции
7.459


Со огромно задоволство сакаме да ве информираме дека една од највозбудливите и најатрактивни атракции во концертната индустрија во светот APOCALYPTICA - доаѓа во Скопје.

Во Скопје интензивниот, гласен и експлозивен бенд APOCALYPTICA доаѓа во склоп на огромната светска турнеја на која го промовираат актуелниот албум „SHADOWMAKER“.

Oсмиот студиски албум „SHADOWMAKER“ објавен е на 17 Април и содржи 10 нови песни и за прв пат го вклучува вокалот Franky Perez кој со бендот настапува во живо на оваа турнеја. Влегувањето на Perez во APOCALYPTICA претставува значеаен чекор напред за бендот. За прв пат имаат само еден вокал на цел албум што на песните му дава цврст и препознатлив звук различен од претходните албуми.

APOCALYPTICA ќе настапи во СРЦ Кале на 17ти Октомври, во СРЦ Кале.

Ова е второ гостување на APOCALYPTICA во Скопје после настапот во 2006 година на Скопско Лизгалиште кога сеуште не беа толку глобално популарни.

Авалон Продукција е организатор на концертот на APOCALYPTICA и ден претходно во Белград.

Влезниците по цена од 700.oo денари – ПАРТЕР и 900.оо денари – ТРИБИНА ќе можете да ги набавите преку продажната мрежа на Купи Карти За Се како и online на www.kupikartizase.com

*Забелешка од модераторот: Карта - купена :)
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.343
Поени од реакции
7.459
Партер стоење, трибина седење. Јас по обичај секогаш идам у партер :)
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Да се недевам дека ќе немам диареа и секако - да одам на концерт.
 
Член од
12 јануари 2014
Мислења
1.464
Поени од реакции
1.892
Некој да купува карта? Шиткам за на партер 7 стотки, колку шо си е регуларната.
 
Член од
30 март 2008
Мислења
146
Поени од реакции
121
Не ми ја испеаа најубавата од новиов албум :confused: . Ми должат!
Али се на се, дома си понесов одлични впечатоци \m/ .
Овој Franky вака-така прерасна во опасно пеачиште, додека не го видов во живо не очекував дека така страствено ќе пренесе емоции :aplauz:.
п.с. ептен срцки испаднаа со химната :love:
 
Член од
14 март 2014
Мислења
473
Поени од реакции
1.163
Се согласувам хахаха срцки ипол беа за химната,ама се разочарав шо не пееја уште малце,уште некој саат пример.:pipi:
Одличен концерт.
:bravobe:
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.343
Поени од реакции
7.459
Одличен концерт од секој аспект. И траеше прописно долго што пријатно ме изненади. (Сум видел еден куп бендови кои со све бис траеле околу саат)

Порано пишував подолги рецензии, ама сеа само ќе пишам дека беше ТоБ :)
 
Член од
30 март 2008
Мислења
146
Поени од реакции
121
@Tonchie , а зашто сега не пишеш подолга рецензија? :P

И да бидам искрена, мене вака малку жал ми паѓа кај што ја гледам припразна темава... :unsure:
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.343
Поени од реакции
7.459
@Tonchie , а зашто сега не пишеш подолга рецензија? :P

И да бидам искрена, мене вака малку жал ми паѓа кај што ја гледам припразна темава... :unsure:
Имам изгубено навика да пишувам, ама за среќа најдов одличен текст објавен во Нова Македонија, клик тука :)
 
Член од
30 март 2008
Мислења
146
Поени од реакции
121
Од пред извесно време, „Апокалиптика“, која беше позната како инструментална група, го има и вокалистот Френки Перез
A чек сега овие го присвоија овој? Јас мислев само за овој албум им е.
Имам читано дека зборат дека поубаво им е цел албум со еден вокал и да имаат време да ги разработат песните добро пред снимање, за разлика од претходно дека им се правело хаос со различните.... ама не знаев дека ваква била работата. Мене Френки ептен добар впечаток ми остави, маче е, ама па ај сега нека не претеруваат. Не сакам да ми се претворат во регулар група o_O
 

Kajgana Shop

На врв Bottom