Antenna 5, дали сте нормални?

Статус
Затворена за нови мислења.

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
456
Инспириран од вчерашната вечерна емисија за love songs на Антена5 радио, морам да ја отворам темава многу ме мачи. Значи секој понеделник има love songs ок супер закон, има гости во емисија македонски пеачи пеачки глумци и глумици. Е сега, во вчерашната емисија му гостуваше Тоше Проески. Не е за у чек дис аут темава, туку е крајно сериозна за нивната глупавост која ете и јавно си ја покажаа пред целиот народ.
Значи дента кажуваа као вечер на лав сонгс ќе има ДЕЛОВИ од емисијата во која гостуваше Тоше, а според слушањето беше емисијата после евровизијата кога Тоше настапуваше. Епа не беа делови туку беше целата емисија. Тоше се обраќаше на слушателите, читаше пораки и пееше. ОК на одредени делови да беше представено ќе беше ОК, ама целосно емисијата со добро вечер бла бла бла е крајно претерано. Многу лошо чувство за самите слушатели, слушаш починат човек како ти збори, ама буквално.
Ин Мемориам емисиите во кои се зборува се со сосема различна концепција од вчерашната емисија во која беше гостин Тоше...
Сакам да видам дали ја слушавте вчерашната програма, коментари за идиотизмот на антена 5.....
 

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
52
Obichno slusham sekoj ponedelnik ama ete ko za belja vchera ne mozev, ustvari zaboraviv. Najiskreno ne veruvam deka lugeto od antena bi napravile nekoja takva ludost da si igraat so Toshe, ne dolikuva kako prvo. Veruvam deka znaat shto pravat, ne za dzabe se tolku slushani!:smir:
 

Necrophilia

GSM Модератор
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
епа је*и га, :toe: американцине кога им ги срушија кулине забранија во било кој филм што ги имало претходно да ги прикажуваат а ние неможеме на едно локално радио што го слушаат едвај во 10 града да им забранат такви работи... или пак да имаат некоја норма/совест.
 
Член од
23 март 2007
Мислења
2.370
Поени од реакции
61
Навистина ја претерале....
Исечоци да, ама цела емисија некако ептен лошо...
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Не ја пратев ама и јас сум против тоа...друго е песни љубовни да пуштаат а сосема друго интервју...ама тоа е, верувам дека не било намерно и не го сфатиле во таква конотација :toe:
 
D

Delux

Гостин
Абе не можам да ја поднесам нивната бламажа,престанав да ги слушам.Антена 5-6 седум или кој и да се,досадни од прв степен.Сите нивни галсови шо се пенесуваат низ етер ми се крајно иритирачки.
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
456
Јес да беше језиво ама цела емисија ја слушав. Крајот беше незнаете колку морничав, Тоше не поздрави сите со добра ноќ и се гледаме наскоро на некој концерт...
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Морничаво беше, уствари неможев да слушам ... и исклучив ... а оф топик, најдов нешто на youtube што стварно ме вознемири, кој го направил ова нека носи срам и грижа на совест до крај на животот! [media]http://www.youtube.com/watch?v=JROEwYg6A5k[/media]
 

Акаша

Hydra
Член од
28 мај 2006
Мислења
1.684
Поени од реакции
128
Морничаво беше, уствари неможев да слушам ... и исклучив ... а оф топик, најдов нешто на youtube што стварно ме вознемири, кој го направил ова нека носи срам и грижа на совест до крај на животот!
ова е крајно дебилно
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
а оф топик, најдов нешто на youtube што стварно ме вознемири, кој го направил ова нека носи срам и грижа на совест до крај на животот!
тоше не се изразува баш вака, мада гласот е ептен сличен. како и да е, имало, има и ќе има болни луѓе со изопачена смисла за хумор...
ќе му се врати ова на тој што го направил, на голема врата...

он: реприза од тоше не е нишо страшно... имаше и по телевизииве едно 1001 реприза од негови концерти, гостувања, интервјуа па никому ништо, емисии после смртта за него... не го слушав ама не гледам што толку навредливо најдовте во репризата?
што мислите.. почина човекот и нема да го видиме на тв или радио? ќе се пуштаат нон-стоп негови спотови, интервјуа како потсетување на него.. не верувам дека било нешто со лоша намера.
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
456
он: реприза од тоше не е нишо страшно... имаше и по телевизииве едно 1001 реприза од негови концерти, гостувања, интервјуа па никому ништо, емисии после смртта за него... не го слушав ама не гледам што толку навредливо најдовте во репризата?
што мислите.. почина човекот и нема да го видиме на тв или радио? ќе се пуштаат нон-стоп негови спотови, интервјуа како потсетување на него.. не верувам дека било нешто со лоша намера.
ЕМИСИЈА ВО ЖИВО НА АНТЕНА5 Кангурчо, и не мешај баби и жаби. концертите се даваат и ќе се даваат, ама емисија која оди во живо не е концерт нели:wink:
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
ЕМИСИЈА ВО ЖИВО НА АНТЕНА5 Кангурчо, и не мешај баби и жаби. концертите се даваат и ќе се даваат, ама емисија која оди во живо не е концерт нели:wink:
тучкест, каква емисија во живо??!?!! нели ја репризирале од некогаш? што има толку страшно?
ако е реприза, неможе да е во живо.. -))
едит. ко реприза на канал5 од вртелешка шо даваа, сега антена даваа реприза од гостувањето на тоше кај нив... и шо?!
 

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
И јас се согласувам со Кенгур. Не гледам овде ништо лошо ако ја пуштат емисијата со Тоше. Како сакате да го памтиме? Не ве сфаќам луѓе..
Ако го пуштат Тоше на секое радио, на секоја програма, јас би била пресреќна. Така знам дека луѓето го сакаат и ја сакаат неговата музика и после неговата смрт.
Стварно не знам шо е тука лошото.
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
456
Вака изјава во 1 и 25 попладне т.е. 13:25 а гласи вака
Вечерва Love Songs на Antenna5...со ДЕЛОВИ од последното гостување на Тоше. А деловите испадна цела емисија, а слоганот на емисијата е РАЗГОВОРИ ВО ЖИВО....блаблабла
 
Член од
13 август 2007
Мислења
672
Поени од реакции
19
Se soglasuvam , no ima edna rabota sto treba da ja znaete, mizlam deka minatata emisija erik najavi deka ovoj ponedelnik ke sme ja slusale celata posledna emisija so tose bidejki bilo na baranje na slusatelite poradi toa sto tose peel vo zivo, i kolku e tocno toa ne znam. Taka i bese. A i prethodno treba da se znae deka od koga si zamina toshe sekoj ponedelnik imase segmenti od peenjeto na tose vo emisijata... sto bese super, barem mene.
I vcera kao po navika si pustiv da slusam i erik najavuva deka vo prodolzenie sleduva toa i toa i ok. Imav slusano delovi znaci od taa emisija i malce mi bese veke premnogu. No sepak prodolziv da slusam ona sto go nemav slusano. Slusav stari poraki i nekako me fati nervoza slusajki mu go glasot, a osobeno koga dodeka se vrtkav po sobata nesto go slusam tose kako veli : eve sea bas mi pristigna poraka od Dijana(a i jas sum Dijana), pozdrav do tebe. I mi se smaci i si velam... e dosta bese... i iskluciv


a da mozam bi go slusala cel den kako pee...osobeno pocetokot na pesnava.... WHEN LIGHTS GO DOWN.... :(
kako i da e... bilo sto bilo, zaboravete... toj ne bi sakal da se lutime i da si stvarame negativna energija!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom