ANIME (Генерална дискусија)

The_Master_NeptuNE >:D

Таканаречен космополит
Член од
15 јуни 2014
Мислења
250
Поени од реакции
159
Не верувам KissAnime да го укинат или ќе го вратат реименувано како HentaiHaven>Fakku
 

GGA

Член од
18 ноември 2020
Мислења
11
Поени од реакции
1
Добро Вечер. Случајно ја најдов страницава за аниме дискусија и се надевам дека нема да ви пречи ако ви се придружам. Гледам дека многу долго време сте биле активни. Дали се уште има некој?
 
Член од
2 ноември 2020
Мислења
454
Поени од реакции
633
One Punch Man. Длабока, многу црн хумор и абсурд. Посебно првата сезона базирана околу изградбата на ликот Саитама.
 

GGA

Член од
18 ноември 2020
Мислења
11
Поени од реакции
1
Добро, страницава е се уште активна, па ке се претставам. Јас сум фан на аниме веќе неколку месеци и имам изгледано 20 аниме наслови меѓу кои се:
- Toaru Series, прва сезона на Pokemon, Durarara!!, Your lie in April, Toradora!, The Devil is a Part Timer!, Spirited Away,Your Name и др.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.618
Поени од реакции
7.187
Добро, страницава е се уште активна, па ке се претставам. Јас сум фан на аниме веќе неколку месеци и имам изгледано 20 аниме наслови меѓу кои се:
- Toaru Series, прва сезона на Pokemon, Durarara!!, Your lie in April, Toradora!, The Devil is a Part Timer!, Spirited Away,Your Name и др.
Освен Шојо и Шонен нешто друго имаш гледано?
 

GGA

Член од
18 ноември 2020
Мислења
11
Поени од реакции
1
Освен Шојо и Шонен нешто друго имаш гледано?
Durarara!! e seinen (мислам дека така се викаше). Ако сакаш ке ти ја дадам цела листа на аниме што сум ги гледала. Не се многу, но планирам многу повеќе да гледам. Инаку друго немам гледано.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.618
Поени од реакции
7.187
Има многу симболика во серијата. Фокусот не е на битките
Фокусот е пародија на битките не е просечен супер херојски шонен.
Во кој и пародијата не е на нивото на Гинтама која ја немам гледано али читам добри критики ма да и Гинтама паѓа во квалитет.
Почнаат да тупат со подпросечни аниме фан сервиси кои ги има скоро во сите нови анимеа последното добро аниме е Винланд сага.
 

GGA

Член од
18 ноември 2020
Мислења
11
Поени од реакции
1
Заборавив да кажам, но читам и лајт новели. Ја имам прочитано A Certain Magical Index (Toaru Majutsu no Index) до најновата книга. Планирам и Durarara!! да ја прочитам. Се уште не сум стигнала до манга да читам.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.618
Поени од реакции
7.187
Durarara!! e seinen (мислам дека така се викаше). Ако сакаш ке ти ја дадам цела листа на аниме што сум ги гледала. Не се многу, но планирам многу повеќе да гледам.
Ихх едно.
Не дека нема доври шонени ама ти ги наброја поросечните.
One piece и Full metal alchemist ги имаш гледано?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom