Angular

edin4o

Продуцент
Член од
4 април 2010
Мислења
1.419
Поени од реакции
461
Не најдов ваква тема, па си решив да започнам дискусија за Angular library-то што се користи во последно време.
Како ви се допаѓа, дали имате нешто интересно да споделите и сл.?

Јас имам да споделам cheatsheet:
http://www.cheatography.com/proloser/cheat-sheets/angularjs/

Како и туториал, за вовед во Angular со примери:
 
Член од
14 јуни 2008
Мислења
1.369
Поени од реакции
1.075
Шо е ова? Има официјален сајт?
 

Рунчев

Esi mi dobaaar
Член од
29 мај 2007
Мислења
1.262
Поени од реакции
190
Работи некој? Доста добра платформа за креирање на Single Page Application. Во пакет со Breeze.js(framework за операции со database) се добра опција за креирање на web апликации.


Sent from my OT-995 using Tapatalk
 

edin4o

Продуцент
Член од
4 април 2010
Мислења
1.419
Поени од реакции
461
Работи некој? Доста добра платформа за креирање на Single Page Application. Во пакет со Breeze.js(framework за операции со database) се добра опција за креирање на web апликации.


Sent from my OT-995 using Tapatalk
Ја праам семинарска за него :D
 

Рунчев

Esi mi dobaaar
Член од
29 мај 2007
Мислења
1.262
Поени од реакции
190
Ја праам семинарска за него :D
Јас еве веќе 2 месеци работам со Angular на еден проект, и можам да кажам дека е одлично нешто. Во најава е припојување на Angular и Durandal(сличен framework), и тоа би било одлично нешто.
Инаку не знам колку се користи Breeze кај нас, инаку подобро нешто за работа со бази од breeze(во комбинација со asp web.api) не сум сретнал досега.

Инаку имаш одличен pluralsight туторијал за Angular, од авторот John Papa, побарај го по торентите.
 

edin4o

Продуцент
Член од
4 април 2010
Мислења
1.419
Поени од реакции
461
Јас еве веќе 2 месеци работам со Angular на еден проект, и можам да кажам дека е одлично нешто. Во најава е припојување на Angular и Durandal(сличен framework), и тоа би било одлично нешто.
Инаку не знам колку се користи Breeze кај нас, инаку подобро нешто за работа со бази од breeze(во комбинација со asp web.api) не сум сретнал досега.

Инаку имаш одличен pluralsight туторијал за Angular, од авторот John Papa, побарај го по торентите.
Го симнувам :D Ваљда ќе биде доволно за овој краток период (до 16-ти) да средам сајтче
 

Kajgana Shop

На врв Bottom