Anger Management

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.101
Поени од реакции
5.839
За сите љубители на ликот и делото на Чарли Шин , ви ја претставувам новата негова и долго најавувана серија

Anger Management

Знам уште не е почната, ама едвај чекам да почнам да ја гледам зошто очекувам дека ќе растура.
Еве еден мал извадок од кој го најдов на кајгана http://kajgana.com/novata-serija-na-charli-shin-rastura


После „Two And A Half Men“, многумина мислеа дека кариерата на Чарли Шин комплетно се уништи, но актерот комплетно ги демантираше сите зли јазици со последните податоци од својата нова серија.

„Anger Management“ излезе како одличен производ кој заработува уште пред да биде прикажан. Студиото уште сега трие раце од продажбата на рекламниот простор при емитување на епизодите. Засега е продаден рекламен простор за првите четири епизоди, а интересот е огромен и за останатите. Освен тоа, постојат шпекулации дека студиото веќе им дало зелено светло на сценаристите да почнат да работат на втората сезона.

„Anger Management“ се базира на истоимениот филм од 2003 година во која главните улоги ги толкуваат Адам Сендлер и Џек Николсон.

Првата епизода од серијата ќе се прикаже на 28 јуни.


Што мислите ќе успее ли Чарли да го достигне успехот што го имаше со неговите претходни серии (Два и пол мажи и Спин сити ) ????
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
3.434
Поени од реакции
7.286
Можеби нема да го достигне истиот успех, ама очекувам смешна да биде серијава
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
^значи, уште не е почната... тек допрва ќе се апдејтуваат информациите на имдб, не ги зимај за веродостојни сега.
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Чарли Шин е бренд, еден вид институција. Дури и ваков подостарен, успева да се продаде себеси и секоја му чест за тоа. Два и пол мажи можеа да му дадат пауза да се среди и серијата ќе си останеше на ниво, вака без него има црна дупка. А новава серија ќе биде хит, до моментот додека Шин е при здрав памет. Ако подзабега пак може да уништи уште еден проект, ама затоа секогаш може да почне нов.

Кој друг може да се пофали дека шитка реклами на невидено? Легенда.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.951
Поени од реакции
5.508
Абе не само поради Чарли Шин, и филмот на кој се базира серијава е феноменален... Веќе ја поставив серијата за пратење на http://www.episodecalendar.com/calendar, па... се ближи 29. Се надевам нема да ја заебе работата.
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Баш ме интересира каква ќе биде серијава :D
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.101
Поени од реакции
5.839
Актерот Чарли Шин пријатно се изненадил кога дознал дека еден вид на марихуана е наречена по неговото име и веднаш одлучил да ја проба.
"Има добар квалитет, можеби и предобар. После некое време не ги чувствував рацете"

"Ја пушев со една пријателка која ми рече дека е навистина лудо што го пуши Чарли Шин, а јас на тоа ѝ одговорив:

Што мислиш, како се чувствувам јас? Си се пушам самиот себе", вели глумецот и додал дека не е љубител на трева, но оваа марихуана му се допадна и се чувствува почестен.

На прашањето како би реагирал ако кај неговите деца пронајде марихуана, на шега одговорил: "Би ме интересирал квалитетот и цената бидејќи не би сакал некој да ги измами."

http://themen.mk/index.php/soubiz/selebriti/2079-carli-sin-si-se-pusam-samiot-sebe.html
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.502
Поени од реакции
33.647


Излегоа 2 епизоди. Типичен ситком.
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
3.434
Поени од реакции
7.286
Се издвојува овој ситком од денешното срање што им е подарено во тацна на глупите Американци. Одлична глума како и секогаш на Чарли Шин кој има некоја посебна хемија со другите глумци. Серијава обработува не многу типични теми како развод, нервоза, хомосексуалност, хомофобичност, односот меѓу членовите на семејството после разводот, невработеност, ефектот од школувањето. Дефинитивно вреди да се види, премногу потценета серија.
...не.
Серијава е исто толку интелигентна колку и Монти Пајтон и Фрејзер поради темите што ги обработуваат.

Иначе, типичен ситком, имаше некои смешни сцени убацени во сценарио без посебна причина, смеењето од публиката ме нервира as usual. Cтариот ми беше смешен
 

VLJ

Член од
14 ноември 2011
Мислења
2.277
Поени од реакции
4.314
Ја изгледав првата, а втората ја избришав. Не само што не ми беше смешна, туку и претерано ме нервираше смеењето во позадина. Онака, во мозок ми бркаше. Осет да се немало.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.951
Поени од реакции
5.508
Ја изгледав првата, а втората ја избришав. Не само што не ми беше смешна, туку и претерано ме нервираше смеењето во позадина. Онака, во мозок ми бркаше. Осет да се немало.
Не дека беше нешто совршена, ама втората епизода беше подобра.
 

VLJ

Член од
14 ноември 2011
Мислења
2.277
Поени од реакции
4.314
Не дека беше нешто совршена, ама втората епизода беше подобра.
Ќе видам, ако не нека се насоберат повеќе епизоди. Оваа првата ми беше премногу претпазлива. Очекував друг вид на хумор, по-edgy, најмногу поради тоа што серијата се прикажува на истата кабелска телевизија каде се прикажуваат Louie и Archer.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

Kajgana Shop

На врв Bottom