Android Oreo - Go Edition (Android Go) [Информации/Прашања/Помош/Совети]

Дискусија во форумот 'Android' започната од The Wild Boy, 1 март 2018.

 1. The Wild Boy

  The Wild Boy Ни името, ни Samsung - от.

  Член од:
  26 декември 2017
  Мислења:
  530
  Допаѓања:
  140
  Еве вака.Оваа година навистина видовме доста многу од гугл...андроид орео(8.0),пиксел 2/2XL,многу други добри работи од кои една е Android Oreo - Go Edition (Android Go).
  Е сега за тие што не знаат што всушност е тоа ке пратам подоле.
  Еве повеќе информации:
  http://www.zdnet.com/article/android-oreo-vs-android-one-vs-android-go/
  https://www.theverge.com/platform/amp/circuitbreaker/2018/3/1/17052912/what-is-android-go
   
 2. Marick14

  Marick14

  Член од:
  23 јуни 2011
  Мислења:
  6.514
  Допаѓања:
  1.689
  Браво. Им требаше вакво нешто.
   
  На The Wild Boy му/ѝ се допаѓа ова.
 3. The Wild Boy

  The Wild Boy Ни името, ни Samsung - от.

  Член од:
  26 декември 2017
  Мислења:
  530
  Допаѓања:
  140
  Епа да.Јас искрено мислам дека ова Аndroid Oreo - Go Edition ке биде многу корисно овде во Македонија,бидејки ке има поевтини Телефони,и ке зафаќаат помалце меморија,и многу други добри работи кој што ке бидат клучен фактор за брзината на Телефоните помалце од 100-150 евра.
   
  Последно уредено: 2 март 2018
  На Marick14 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. The Wild Boy

  The Wild Boy Ни името, ни Samsung - от.

  Член од:
  26 декември 2017
  Мислења:
  530
  Допаѓања:
  140
 5. The Wild Boy

  The Wild Boy Ни името, ни Samsung - от.

  Член од:
  26 декември 2017
  Мислења:
  530
  Допаѓања:
  140
  Последно уредено: 6 март 2018
 6. The Wild Boy

  The Wild Boy Ни името, ни Samsung - от.

  Член од:
  26 декември 2017
  Мислења:
  530
  Допаѓања:
  140
  За сите што сакате да инсталирате Android Oreo - Go Edition еве ви видео подоле,се е објаснето како и што треба!
  https://www.youtube.com/watch?v=S5i-gOBiT4E
   
 7. The Wild Boy

  The Wild Boy Ни името, ни Samsung - от.

  Член од:
  26 декември 2017
  Мислења:
  530
  Допаѓања:
  140
  Еве еден Review, на Android Go Edition:
   

Сподели преку: