Android Box - Достапни канали, проблеми и совети

Член од
12 декември 2017
Мислења
21
Поени од реакции
26
Здраво, зедов андроид бокс работи супер но имам еден проблем, пред 2 дена кога го зедов птеку IPTV SERBIA некои канали не ги читаше па пробав преку Balkan Green апликацијата и таму ги читаше програмите што сакам да ги гледам, но од синоќа и таму некои програми не се достапни на пример како National Geography на Balkan Green работеше совршено сега и таму не е достапна, да не знаете до што може да биде проблемот, дали моментално ја надоградуваат апликацијата па не работи или има некоја др опција како би проработела, јас најмногу го зедов андроидот само заради National Geo, некој дали има искуство?
 
На врв Bottom