Android корисници (проблеми, прашања, совети)

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.549
Поени од реакции
931
Имам еден иритантен проблем. На грешка ми се намали фонтот на Messages (нели со два прста се зголемва/намалва). Како можам да го вратам на default? Не јас со прстите сам да го наместам некако туку сакам ко што беше автоматски. Се работи за Ј6ка андроид 9.
Оди во опции, кај екран или фонт би требало да имаш опција да го зголемиш и намалиш фонтот. Баш сега проверив, не се зголемува/намалува фонтот на месенџер со два прста.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.091
Поени од реакции
315
Оди во опции, кај екран или фонт би требало да имаш опција да го зголемиш и намалиш фонтот. Баш сега проверив, не се зголемува/намалува фонтот на месенџер со два прста.
Не на Месенџер, туку на стандардни пораки СМС.
 

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.549
Поени од реакции
931
Не на Месенџер, туку на стандардни пораки СМС.
Ааа. Епа тогаш пробај со volume up, и volume down копчињата. Ако тоа нејќе пробај со прсти, а ако и тоа нејќе, види во опции тогаш.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.091
Поени од реакции
315
Со прсти можи. Муабетот ми беше сакам да ми се врати на дифолт како што си беше фабрички. Пошто не знам колкава беше големината.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.091
Поени од реакции
315
Деактивирав фејсбук и мсн и ги унинсталирав т.е. мсн унинсталирав а фб не можеше пошто фабрички е инсталирана. Е сега, ми се абдејтоваше Facebook автоматски и му направив disable од сетингс. Ама ко кликнав на disable ми покажа дека можи да му штети на некои апликации и дека можат да не работат правилно. На што можи да му штети?
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Деактивирав фејсбук и мсн и ги унинсталирав т.е. мсн унинсталирав а фб не можеше пошто фабрички е инсталирана. Е сега, ми се абдејтоваше Facebook автоматски и му направив disable од сетингс. Ама ко кликнав на disable ми покажа дека можи да му штети на некои апликации и дека можат да не работат правилно. На што можи да му штети?
Освен цедење батеријата, се друго ништо не му штети


Sent from my iPhone 8 Plus using Tapatalk
 
Член од
11 февруари 2013
Мислења
178
Поени од реакции
141
decki se raboti za huawei p smart 2019
imam problem koj ne znam kako da go resam dali nekoj ima iskustvo
da spodeli celo vreme na ekran mi doaga SOBRANA NOVA OZNAKA I podole OZNAKATA E PRAZNA ILI TELEFONOT NE E PORAMNET i nikako ne mozam da najdam resenie dali imal nekoj vakov problem
FALA
 

TRICKO

LEGEND
Член од
2 јули 2019
Мислења
416
Поени од реакции
326
decki se raboti za huawei p smart 2019
imam problem koj ne znam kako da go resam dali nekoj ima iskustvo
da spodeli celo vreme na ekran mi doaga SOBRANA NOVA OZNAKA I podole OZNAKATA E PRAZNA ILI TELEFONOT NE E PORAMNET i nikako ne mozam da najdam resenie dali imal nekoj vakov problem
FALA
Ако можe скреен да виду што е проблем или малко подетаљно да ми објасниш
 
Член од
11 февруари 2013
Мислења
178
Поени од реакции
141
Ако можe скреен да виду што е проблем или малко подетаљно да ми објасниш
ne mozam da napravam screen koga go upalam telefonot vo koja i aplikacija da odam ili samo da go upalam mi doaga prozorec so sodrzinata so ja napisav pogore i se stopira se na telefonot vrakam ednas na zad i odnovo odam do aplikacijata so mi treba i paj ide prozorecot so taa sodrzina i nis ne se desava nekogas 1 nekogas 10 pati so red se pojavuva edno za drugo i nevozmozno e da se rabot.ne mi trosi baterija samo mn me zeza ne znam so da pram soogled deka ne sum mk ke me oderat da go odnesam na popravka tuka ako bi mozel da mi pomognis bi ti bil blagodaren mnogu.
ubav den
 

TRICKO

LEGEND
Член од
2 јули 2019
Мислења
416
Поени од реакции
326
ne mozam da napravam screen koga go upalam telefonot vo koja i aplikacija da odam ili samo da go upalam mi doaga prozorec so sodrzinata so ja napisav pogore i se stopira se na telefonot vrakam ednas na zad i odnovo odam do aplikacijata so mi treba i paj ide prozorecot so taa sodrzina i nis ne se desava nekogas 1 nekogas 10 pati so red se pojavuva edno za drugo i nevozmozno e da se rabot.ne mi trosi baterija samo mn me zeza ne znam so da pram soogled deka ne sum mk ke me oderat da go odnesam na popravka tuka ako bi mozel da mi pomognis bi ti bil blagodaren mnogu.
ubav den
Можеш ли да направиш фабрични ресет на телефон , дозваља ли ти или и кд идеш у сетингс исто ти покажуе ,? Први пут слушам да има некој проблем сс тоја .
 
Член од
11 февруари 2013
Мислења
178
Поени од реакции
141
Можеш ли да направиш фабрични ресет на телефон , дозваља ли ти или и кд идеш у сетингс исто ти покажуе ,? Први пут слушам да има некој проблем сс тоја .
mislam mozam ali treba reset so koj ke se izbrisat kontakti sliki se......... i ne znam dali ke se resi
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
mislam mozam ali treba reset so koj ke se izbrisat kontakti sliki se......... i ne znam dali ke se resi
контактите и така стојат резерва во gmail акаунтот. одма ќе се повратат.
а и лесно може да направиш export на контактите во именикот. а со оваа програма и backup на смс и повици https://play.google.com/store/apps/details?id=com.riteshsahu.SMSBackupRestore&hl=en
 

Kajgana Shop

На врв Bottom