Android корисници (проблеми, прашања, совети)

Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Здраво!

Имам side телефон Galaxy J2 Prime, му го скршив екранот, па нов side ми е Huawei Y5 2019.

Како да префрлам контакти? Има ли начин? Не беше синхронизиран на Гугл.

Или ако има врска и не може Samsung/Huawei, дали може бар на Note 9 Samsung/Samsung?

Инаку никој не мења екран ниту кај што се јавив имаат софтвер за толку слаб телефон како Ј2...

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.550
Поени од реакции
931
Здраво!

Имам side телефон Galaxy J2 Prime, му го скршив екранот, па нов side ми е Huawei Y5 2019.

Како да префрлам контакти? Има ли начин? Не беше синхронизиран на Гугл.

Или ако има врска и не може Samsung/Huawei, дали може бар на Note 9 Samsung/Samsung?

Инаку никој не мења екран ниту кај што се јавив имаат софтвер за толку слаб телефон како Ј2...

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
За префрлување на контакти има еден old school начин.
Ако ти работи тачот на J2 земи стај ги контактите на SIM картица и бап на Huawei - то. Ништо повеќе.
Ако неможеш тогаш напрај им бекап, или пробај со некоја апликација па тогаш.
Со Samsung уред можеш на друг Samsung уред преку Samsung Smart Switch, само ќе ти треба USB OTG кабел, а тоа Note 9 го има.
Еве како изгледа USB OTG на Note 9:

Резултат со слика за note 9 usb otg
 
Член од
22 мај 2008
Мислења
700
Поени од реакции
25
Имам дилема помеѓу Huawei p30 lite, Samsung a50 i Samsung a70. За а50 ми кажаа дека се појавила некоја, веројатно, фабричка грешка и дека голем процент од телефоните ги вракале на сервис. Е сеа а50 најверојатно отпаѓа па остануваат p30 lite и а70. Ваши мислења, препораки или искуства?
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.092
Поени од реакции
316
Самсунг си е Самсунг. Земи си А70.
 
Последно уредено:
Член од
22 мај 2008
Мислења
700
Поени од реакции
25
Самсунг си е Самсунг. Земи си А70.
Huawei до сега имам користено p6, p7, p8, p9lite, p10lite x2, mate 20 lite и сум презадоволен од нив. Ама сите овие телефони беа поефтини од самсунзите а карактеристиките им беа исти, а на некој модели хуавеи беа и подобри. Сеа разликата е 1000 денари а како што го гледам самсунгот има подобри карактеристики. И сега ме ставија во недоумица.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Имам дилема помеѓу Huawei p30 lite, Samsung a50 i Samsung a70. За а50 ми кажаа дека се појавила некоја, веројатно, фабричка грешка и дека голем процент од телефоните ги вракале на сервис. Е сеа а50 најверојатно отпаѓа па остануваат p30 lite и а70. Ваши мислења, препораки или искуства?
Јас би ти препорачал Samsung A70. Со најдобри перфоманси е од овие што си ги пишал. Инаку за издржливост на батерија, Хуавеј се на тронот.
Дури и општо мислам дека имаат подобри телефони од Самсунзите.
Ова ти го кажувам со тешко срце и како фан на Самсунг.
 

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.550
Поени од реакции
931
Имам дилема помеѓу Huawei p30 lite, Samsung a50 i Samsung a70. За а50 ми кажаа дека се појавила некоја, веројатно, фабричка грешка и дека голем процент од телефоните ги вракале на сервис. Е сеа а50 најверојатно отпаѓа па остануваат p30 lite и а70. Ваши мислења, препораки или искуства?
Читај погоре што пишувавме, оди едно 5 страни уназад.
Иначе од каде доби информација дека A50 го враќале поради грешка??
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
И мене ме интересира од каде информацијата дека А50 го враќале.
Тамн простудирав опција за телефон ...ти сеа ме сечеш!
 

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.550
Поени од реакции
931
Ја до сеа шо сум читал.....најпродаван телефон!
Хуавеи не е ни блиску до успехот на Самсунг со овој телефон.
Зависи од кој аспект гледаш.
Night Mode на P30 Lite е далеку подобро од Night Mode на Samsung.
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Зависи од кој аспект гледаш.
Night Mode на P30 Lite е далеку подобро од Night Mode на Samsung.
Остај сеа најтмод....гледано општо а гледано и по телефон...Самсунг разбива со овој телефон а богами и со 2018 А серијата воопшто!

1566560714190.png
 

jovankrstevski1

ТАТА_МАТА
Член од
2 декември 2012
Мислења
849
Поени од реакции
568
Остај сеа најтмод....гледано општо а гледано и по телефон...Самсунг разбива со овој телефон а богами и со 2018 А серијата воопшто!

Прегледај го приврзокот 215762
Да телефонот е многу добар, ама статистикава од гсмарена врска нема со реалноста. А50с е тазе најавен и нормално е интересот деновиве да е најголем, бидејќи сите сакаат да знаат каков ќе биде. А дали ќе биде добар, која ќе биде цената и дали ќе вреди споредено со конкуренција никој не знае.

Според мене next best thing ќе бидат Redmi Note 8 и Redmi Note 8 Pro. Веќе почнуваат да излегуваат информации
 

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.550
Поени од реакции
931
A50s f 2.0 наспорти A50 f 1.7
не фала lol
не паѓајте на мегапикселите, A50s може уште полоши слики да вади во ноќе.
A50 сеуште е врв уред.
Едино A50s што мењава e повише мегапиксели на главната задна, и на предната камера. Друго се си е исто.
 
Член од
5 септември 2012
Мислења
136
Поени од реакции
21
Дечки добра навигација за телефон а да не е Google Maps i MapFactor, некоја што има голем избор за паркинг тоа посебно ми треба, секако што е можно поточна да биде ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom