Android корисници (проблеми, прашања, совети)

K

kicodarker

Гостин
Зедов телефон motorola one чист андроид е. Навикнат бев на преинсталираните апликации во претходните телефони барем за основните gallery, videoplayer music player и сл. без реклами и функционални.
Овој освен на гугл апликации ништо нема.
Предлог апликации без реклами па и со доплаќање да се ама функционални?
Симнувам на пр некој си рандом плеер за музика и реклами еден куп, нема search опција, несредени недоработени ко алиекспрес кввалитет.Искрено, ми скурчи.
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
Зедов телефон motorola one чист андроид е. Навикнат бев на преинсталираните апликации во претходните телефони барем за основните gallery, videoplayer music player и сл. без реклами и функционални.
Овој освен на гугл апликации ништо нема.
Предлог апликации без реклами па и со доплаќање да се ама функционални?
Симнувам на пр некој си рандом плеер за музика и реклами еден куп, нема search опција, несредени недоработени ко алиекспрес кввалитет.Искрено, ми скурчи.
aimp за музика, mx player за видео
или vlc player и за двете
 

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.549
Поени од реакции
931
Овој освен на гугл апликации ништо нема.
Треба да бидеш среќен што нема, бидејки на доста луѓе им е преку глава од bloatware апликации.[DOUBLEPOST=1553349450][/DOUBLEPOST]https://m.gsmarena.com/honor_8x_global_variant_receiving_android_piebased_emui_9_update-news-36180.php

This Android Pie-based EMUI 9.0.1 update weighs a whopping 3.14GB in size and brings along improved sound recorder, faster app launch times, simplified UI, and Huawei Share 3.0 to the 8X. It is currently rolling out in Macedonia, but we expect a wider rollout soon.
 
Последно уредено:
K

kicodarker

Гостин
Треба да бидеш среќен што нема, бидејки на доста луѓе им е преку глава од bloatware апликации.n.
toj problem go imav so samsung ednostavno cela interna memorija bese polna so kup gluposti i samiot android odzemase mn memorija.
Mi falat samo osnovnive gallery, music video player oti se izraboteni perfektkno i se besplatni bez reklami.
Od playstore to so chini ili se doplaka ili treba eden kup da instaliram polufunkcionalni ko proektna sa izrabotucal nekoj tinejger. Kratko kazano playstore e 80% ckart aplikacii napraveni da vrtat samo reklami 20% dobri app na koi rabotst developeri sto stvarno ja razvivaat aplikacijata da funkciinira.
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.653
Поени од реакции
4.142
Некој што користи Sony смартфон во 2018/19? Ако може да пише добри/лоши страни на телефонот , искуство итн...
 
Член од
25 март 2013
Мислења
234
Поени од реакции
141
Здраво. Имам Самсунг Ноте 4.
Кога ќе ја упалам камерата без разлика предна или задна по неколки слики телефонот се блокора и морам да ја вадам батеријата и повторно да го упалам. Овој проблем го прави само кога користам камера.
Дали знае некој да ми помогне како да го решам проблемот?
 

jovankrstevski1

ТАТА_МАТА
Член од
2 декември 2012
Мислења
849
Поени од реакции
568
Здраво. Имам Самсунг Ноте 4.
Кога ќе ја упалам камерата без разлика предна или задна по неколки слики телефонот се блокора и морам да ја вадам батеријата и повторно да го упалам. Овој проблем го прави само кога користам камера.
Дали знае некој да ми помогне како да го решам проблемот?
Инсталирај Open Camera и види како ќе оди. Ако немаш проблеми, треба да се реши реинсталира софтверот, или да чекаш нов апдејт.
Општо познато е дека производителите ги забавуваат старите производи за да стимулираат продажба на новите.
 
Член од
14 октомври 2017
Мислења
232
Поени од реакции
109
Мислења за Huawei Y6 2019 & Sony Xperia L3. Кој е подобар од овие, стариот У6 многу се жалеа дека кочел и сл. Хуавејот е по скап и помалце се добива за разлика од Сонито. Сакам да прашам кој е подобар, по квалитетен оти никогаш не сум имал Хуавеј и Сони и незнам искуства.
--Моментално: Mi Redmi 5
 
Член од
14 октомври 2017
Мислења
232
Поени од реакции
109
Имам Xiaomi Redmi 5 2017. Кога снимам видео, сликата/снимката ја вади убаво, ама звукот (аудио) некако како да шушти и не јасно го дава звукот, вака ми прави уште од кога го купив, звукот е нејасен. Подесував нешто во опции, пак исто. Има некое чаре како да го средам или така е фабрички?

Линк од видео/снимката кај шо го прај проблемот: https://vimeo.com/334462663
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
Имам Xiaomi Redmi 5 2017. Кога снимам видео, сликата/снимката ја вади убаво, ама звукот (аудио) некако како да шушти и не јасно го дава звукот, вака ми прави уште од кога го купив, звукот е нејасен. Подесував нешто во опции, пак исто. Има некое чаре како да го средам или така е фабрички?

Линк од видео/снимката кај шо го прај проблемот: https://vimeo.com/334462663
друга апликација за снимање да пробаш. opencamera на пример.
https://play.google.com/store/apps/details?id=net.sourceforge.opencamera&hl=en
 
Член од
14 октомври 2017
Мислења
232
Поени од реакции
109
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
Скоро исто али нее толку како шо беше, че ја тестирам и на повеќе одалеченост.
пробај со опциите за аудио да видиш дали нешто ќе има промени. исто и друга апликација пробај.
а можно е и едноставно лош микрофон да има тој модел.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.709
Поени од реакции
15.580


ми ѕвонеше, стиснав и ми исклучи... се јавив на ВИП операторот, не му е познато каков е овој Број ?????
 

Kajgana Shop

На врв Bottom