Android корисници (проблеми, прашања, совети)

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.247
Поени од реакции
57
Ми пукна екранот на Huawei P10 Lite, меѓутоа тачот фунционира најнормално. Дали може да се замени екранот/стаклото? И цена отприлика?
 
Последно уредено:

neapotidea

DeEpWoOdS
Член од
28 јуни 2017
Мислења
15
Поени од реакции
1
dali site ovie aplikacii se online free ili?..kazete nekoja dobra on line free..pozdrav
 

jovankrstevski1

ТАТА_МАТА
Член од
2 декември 2012
Мислења
849
Поени од реакции
568
Прашање за тие што имаат dual Sim- Дали може да ја користам првата картичка (во мојот случај на Вип) а на втората од Лајка да ми биде активен интернетот цело време? Во смисла на се јавувам од Вип, а мобајл дата вклучено на Лајка и некој ме бара на вајбер, дали ќе бидам достапен и во двете околности?
 
Член од
7 јануари 2015
Мислења
907
Поени од реакции
588
Прашање за тие што имаат dual Sim- Дали може да ја користам првата картичка (во мојот случај на Вип) а на втората од Лајка да ми биде активен интернетот цело време? Во смисла на се јавувам од Вип, а мобајл дата вклучено на Лајка и некој ме бара на вајбер, дали ќе бидам достапен и во двете околности?
ako imas dve sim togas dvete ce primaat povici i koga ce zvonis ce izbiras od koj broj ce zvonis. a za internet se izbira od koja kartica ce sakas da go koristis, t..e. ne moze od dve kartici odednas da koristis internet. znaci - MOZE
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.091
Поени од реакции
315
Galaxy Grand Prime - тазе форматиран, инсталирани најновите верзии од апликациите Фејсбук, Интаграм и Месенџер и пак со сите тие апликации имам проблем со камерата. На фб и мсн кп ќе сликам си се исклучува апликацијата а па на инста ко ќе снимам boomerang или тоа новото што е rewind, се закочува и ќе напиши instagram isnt responding. Што можи да е проблемот?
 
Член од
7 јануари 2015
Мислења
907
Поени од реакции
588
Galaxy Grand Prime - тазе форматиран, инсталирани најновите верзии од апликациите Фејсбук, Интаграм и Месенџер и пак со сите тие апликации имам проблем со камерата. На фб и мсн кп ќе сликам си се исклучува апликацијата а па на инста ко ќе снимам boomerang или тоа новото што е rewind, се закочува и ќе напиши instagram isnt responding. Што можи да е проблемот?
probaj ugasi go i izvadi ja baterijata (nekolku skundi pocekaj) i potoa vrati ja i ukluci go mobilniot.
 

gug1

њњ
Член од
14 мај 2011
Мислења
330
Поени од реакции
101
Ми пукна екранот на Huawei P10 Lite, меѓутоа тачот фунционира најнормално. Дали може да се замени екранот/стаклото? И цена отприлика?
околу 3000-3500.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Член од
7 јануари 2015
Мислења
907
Поени од реакции
588
Galaxy Grand Prime - тазе форматиран, инсталирани најновите верзии од апликациите Фејсбук, Интаграм и Месенџер и пак со сите тие апликации имам проблем со камерата. На фб и мсн кп ќе сликам си се исклучува апликацијата а па на инста ко ќе снимам boomerang или тоа новото што е rewind, се закочува и ќе напиши instagram isnt responding. Што можи да е проблемот?
probaj ugasi go i izvadi ja baterijata (nekolku skundi pocekaj) i potoa vrati ja i ukluci go mobilniot.
Не ми се верва да е до тоа. Нешто друго да не е проблемот?
decata imaa takvi telefoni i znam kamerata se zaglavuvase i ne rabotese...povece soveti gledav na youtube i ne mi pomogna. na kraj vadenje na baterija - pomogna. ova pocba da se slucuva skoro sekoj 4-5 meseci.
probaj.. sto te kosta????
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.091
Поени од реакции
315
Дечки, зошто ко ќе пробам да му направам фабрички ресет на Galaxy Grand Prime ми пишва Settings stopped working и се исклучва Settings. И онака со копчињата го форматирав ама пак пишва така ко ќе пробам од менито. Нешто да не ома врска штово последно време многу пати го форматирав?
 
Член од
25 јули 2016
Мислења
1.084
Поени од реакции
950
Дечки, зошто ко ќе пробам да му направам фабрички ресет на Galaxy Grand Prime ми пишва Settings stopped working и се исклучва Settings. И онака со копчињата го форматирав ама пак пишва така ко ќе пробам од менито. Нешто да не ома врска штово последно време многу пати го форматирав?
а да го флешниш скроз наново
 

Kajgana Shop

На врв Bottom