Android корисници (проблеми, прашања, совети)

saltwater

El Nino
Член од
18 декември 2012
Мислења
14
Поени од реакции
3
zdravo
da ve prasam zedov HUAWEI P9 Lite
imam problem so nego probam da napravam acaunt na huawei id i postojano veli The network server is busy Please try later.

i uste edno prasajne koga istaliram aplikacii ne dava opcija da se premesti vo sd memory card tuku gi istalira vo telefonskata memorija
Zemi si Samsung :)
 
Член од
19 февруари 2011
Мислења
483
Поени од реакции
502
Ми треба апликација со која би го поврзал телефонот со телевизорoт преку Wifi и преку која би можело да се пуштаат апликации од телефонот за гледање на ТВ. Пример пушташ КОДИ на телефон и гледаш на ТВ. Сум испробал доста CAST апликации но никако да налетам на тоа што ми треба. Има ли такво нешто ?
Пред се мора телевизорот да ти подржува нешто такво ,нема врска со апликација на телефонот.Или едноставно си купуваш овакво нешто и си го решил проблемот
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
1.962
Поени од реакции
1.237
Пред се мора телевизорот да ти подржува нешто такво ,нема врска со апликација на телефонот.Или едноставно си купуваш овакво нешто и си го решил проблемот
Подржува телевизорот, има опција Miracast, но кога и да пуштам преку некоја инсталирана апликација на телефонот, ми вади само црн екран.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.868
Поени од реакции
7.554
Како може од Facebook, Viber, WatsApp да земам слики од контактите што ги имам ?

Сакам кога ќе влезам во именик да имам профилна слика од контактот ама не сакам да ја зачувам сликата на мобилниот туку да ми зема слики од Viber, WatsApp или Facebook.
 

Altair

Шмеќер
Член од
30 јуни 2008
Мислења
306
Поени од реакции
192
Има некој што креира/има креирано апликација за PlayStore? Доколку да, ако не ви е проблем, ДМ да ве прашам неколку ствари :)
 
Член од
11 јуни 2016
Мислења
21
Поени од реакции
1
zdravo na mobilniot pisuva za zal internet prestana sto treba da se napravi da raboti
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.087
Поени од реакции
15.931
Каде и како да подесам кога користам бровсер и отворам видео на јутуб, видеото да ми го пушти преку јутуб апликацијата а не преку самиот бровсер? Имено до пред некој ден така ми се отвараа видеата и сега се смени иако немам ништо чепкано?

Користам УЦ бровсер и таму нема сетинзи кои би го решиле проблемов.
 
Член од
20 октомври 2013
Мислења
1.096
Поени од реакции
509
Каде и како да подесам кога користам бровсер и отворам видео на јутуб, видеото да ми го пушти преку јутуб апликацијата а не преку самиот бровсер? Имено до пред некој ден така ми се отвараа видеата и сега се смени иако немам ништо чепкано?
Сигурно те прашало дали само еднаш или секогаш да ти ги отвара видеата преку броусер, ти си го стиснал второто. Оди во сетингс кај апликациите, барај дефолт апликации и тргни го тоа за јутуб.
 
Член од
22 јули 2016
Мислења
1.748
Поени од реакции
750
Една информација.
Барав андроид броусер а да има филтер за реклами и слични срања, нешто како Ад блок.
Абе еден куп пробав и што викаат дека поддржуваат и ништо. Секаде реклами имаше.

Единствен кој знам дека нема и го користам:

Ghostery

не само што филтрира реклами туку и било какви тракер, приватни инфо итн.
тхе бест!
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.087
Поени од реакции
15.931
Сигурно те прашало дали само еднаш или секогаш да ти ги отвара видеата преку броусер, ти си го стиснал второто. Оди во сетингс кај апликациите, барај дефолт апликации и тргни го тоа за јутуб.
Не помага ова. Веројатно, до бровсерот е, зашто на друг ми нуди опција да бирам како ќе го отвори линкот, односно преку апликација. Но не и на УЦ, иако ги ресетирав почетните сетинзи.
 
Член од
20 октомври 2013
Мислења
1.096
Поени од реакции
509
Не помага ова. Веројатно, до бровсерот е, зашто на друг ми нуди опција да бирам како ќе го отвори линкот, односно преку апликација. Но не и на УЦ, иако ги ресетирав почетните сетинзи.
УЦ броусер? Не сум го користел, ако со другите ти дава опција, види кај овој во сетингсот негов да не има некоја опција.
 
Член од
19 февруари 2015
Мислења
1.772
Поени од реакции
2.075
Апликација за римот со телефон у андроид бокс?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom