Android корисници (проблеми, прашања, совети)

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Ги користам.Сум немал некој проблем засега и немам забележано да кочи.Преку клин мастерот бришам junk files и memory boost.
Антивирусот не знам колку брка работа но од време на време го скенирам тел.
Што знам, јас земав нов моб. тел. и сега за сега немам проблеми од од типот со полнење кеш и вируси. Не инсталирам апликации надвор од play store. За кешот има опција за чистење од самиот телефон.
 
G

garthok

Гостин
Ми треба апликација која што ќе блокира да се стартуваат одредени апликации (и што ќе ги гаси целосно после користење) а и самата да не одзема повеќе од 5 мб меморија
 
Член од
12 септември 2008
Мислења
746
Поени од реакции
533
Ми треба апликација која што ќе блокира да се стартуваат одредени апликации (и што ќе ги гаси целосно после користење) а и самата да не одзема повеќе од 5 мб меморија
Ја имав апликација да бара пин кога се пушта фб, месинџер, пораки, и галерија. Такво нешто бараш ?
 
G

garthok

Гостин
Ја имав апликација да бара пин кога се пушта фб, месинџер, пораки, и галерија. Такво нешто бараш ?
Не туку да не ми ги стартува апликациите и да не работат во позадина, пример со вклучување на таблетот ми се стартува Kindle кој што „троши“ 40 mb, за да не морам мануелно да ги стопирам
 
Член од
12 септември 2008
Мислења
746
Поени од реакции
533
Не туку да не ми ги стартува апликациите и да не работат во позадина, пример со вклучување на таблетот ми се стартува Kindle кој што „троши“ 40 mb, за да не морам мануелно да ги стопирам
Рутиран ти е таблетот ?
 
Член од
12 септември 2008
Мислења
746
Поени од реакции
533
Не, страв ми е да го рутирам
Епа пробај ја оваа тогаш, иначе ако се одлучиш да го рутираш за вакви работи на подобар начин можеш да ги средиш, со апликацијава незнам колку ќе ти заврши работа. Види пробај...
 
Член од
2 октомври 2011
Мислења
20
Поени од реакции
6
Jas na xperia e imam vo settings battery saver I sum mnogu zadovolen:)

Sent from my C1505 using Tapatalk 2
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Najdobra spored vas aplikacija za prodolzuvanje na vremetraenje na baterija?
Greenify, побарај на play store, не ја користам имам power saving на самиот телефон. Други што ја користат викаат дека ептен вршела работа.[DOUBLEPOST=1411302576][/DOUBLEPOST]
Не, страв ми е да го рутирам
Исто и за тебе, Greenify.
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
Без рут ништo не мoжете. Пoбaрaјте towelroot, сo тaa aпликaцијa безбoлнo се рутирa телефoн (aкo е пoддржaн). И пoсле инсталирајте supersu.
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Што знам, јас земав нов моб. тел. и сега за сега немам проблеми од од типот со полнење кеш и вируси. Не инсталирам апликации надвор од play store. За кешот има опција за чистење од самиот телефон.
Kakov tel kupi? Jas sesuhte so note 3 sum
 
G

garthok

Гостин
Без рут ништo не мoжете. Пoбaрaјте towelroot, сo тaa aпликaцијa безбoлнo се рутирa телефoн (aкo е пoддржaн). И пoсле инсталирајте supersu.
Да не знаеш зошто ми сецка јутјубот? Прилично моќен е таблетот, подржува игри без проблем од типот на Dead Space, Predators, Gangstar vegas...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom