Android корисници (проблеми, прашања, совети)

Член од
2 октомври 2011
Мислења
20
Поени од реакции
6
Ima nekoj koristeno Cyanogenmod? I ako ima ke moze li da mi kaze kako da go instaliram.. gledam ima nesto kako cyanogen mod installer...?
 

HristijanWR10

Bryan Kearney
Член од
11 април 2012
Мислења
10.757
Поени од реакции
20.465
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.082
Поени од реакции
8.130
Ноте 3 ке помине неколку дена и ми се бришат сите лозинки автоматски од wifi како да се среди да не ми ги брише?
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.430
Поени од реакции
723
Имам Самсунг Галакси С4 Мини модел GT-I9195, е сега проблемот е што секаде пишува дека има апдејт за КитКат 4.4.2 наместо сегашниот 4.2.2 арно ама кога одам чек за апдејт ми вика дека нема апдејти. Инаку телефонот е купен од TIM од Италија. Па ако знае некој како може да го апдејтирам да ми помогне... :)
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Имам Самсунг Галакси С4 Мини модел GT-I9195, е сега проблемот е што секаде пишува дека има апдејт за КитКат 4.4.2 наместо сегашниот 4.2.2 арно ама кога одам чек за апдејт ми вика дека нема апдејти. Инаку телефонот е купен од TIM од Италија. Па ако знае некој како може да го апдејтирам да ми помогне... :)
Ako sakas i ako ne ti pretstavuva problem napravi mu factory reset...bi trebalo taka da dobies notifikacija za update.

Znam deka ima i dr nacini jas samo ovaj go znam posto site se zalat deka ne im stignuva kitkat i od koga ke napravat factory reset stignuva izvestuvanje deka treba da se nadogradi softverot.
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.430
Поени од реакции
723
Ako sakas i ako ne ti pretstavuva problem napravi mu factory reset...bi trebalo taka da dobies notifikacija za update.

Znam deka ima i dr nacini jas samo ovaj go znam posto site se zalat deka ne im stignuva kitkat i od koga ke napravat factory reset stignuva izvestuvanje deka treba da se nadogradi softverot.
ne biva ni taka...
 

Prince

PsyTrance, Musica Psychedelica
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.160
Поени од реакции
2.987
Не знам кај да прашам ама ајде овде.... дај кажете некоја бесплатна андроид апликација за барање pesni/traki нешо како TRACKID во тој стил ? фала
 
Член од
24 јуни 2014
Мислења
5
Поени од реакции
0
decki aj pomos :D
sakam da zemam telefon i sega se mislam megju sony xperia z1 i samsung galaxy s4. koj mislite deka e podobar ? i kazete mi deka sakam da go zemam od mobilara dali od ledikom ili mobilex ? :D
fala odnapred :D
 
B

BooBojan

Гостин
decki aj pomos :D
sakam da zemam telefon i sega se mislam megju sony xperia z1 i samsung galaxy s4. koj mislite deka e podobar ? i kazete mi deka sakam da go zemam od mobilara dali od ledikom ili mobilex ? :D
fala odnapred :D
Вo тoј ценoвен рaнг, сo мoментaлнaтa пoнудa мoжеш дa бирaш пoмњѓу мнoгу мoдели. Би ти нaбрoјaл сaмo дел oд нив: Z1, гaлaкси 4, лг г2, нексус 5, хуaвеи aксенд п7.
Јaс месец и нештo кoристaм г2, и сум презaдoвoлен.
Спoред мене мoжеш дa си земеш сoнитo, или дa пoчекaш двa-три месеци и дa си гo купиш нексус 6 и џa гo имaш еден oд нaјмoќните телефoни вo нaредните две-три гoдини.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom