Android корисници (проблеми, прашања, совети)

Член од
15 јули 2007
Мислења
14.889
Поени од реакции
7.569
Знае некој добра апликација за да можам контактите во сим картичка што ми се да ги поврзам со фејсбук ,да ми бидат сликите на контактите извадени од фејсбук ?

Пробав со Contact + се супер работи ,но после 1 или 2 дена ми прави некој хаос и цело време ми ги вади контатките дупло ,па мора да се замарам да ги бришам дуплите контакти па да да ги поврзувам пак со фејсбук контактите...
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
Знае некој добра апликација за да можам контактите во сим картичка што ми се да ги поврзам со фејсбук ,да ми бидат сликите на контактите извадени од фејсбук ?

Пробав со Contact + се супер работи ,но после 1 или 2 дена ми прави некој хаос и цело време ми ги вади контатките дупло ,па мора да се замарам да ги бришам дуплите контакти па да да ги поврзувам пак со фејсбук контактите...
првиоот и основен проблем ти е во тоа што сакаш да ги користиш контактите ОД сим картицата. е така НЕ иде. веќе 10+год сите отидоа на тоа да не се користат тие контакти, него оние во телефонот. така да, ти фино лепо стави си ги контактите од симот на тел, избриши ги контактите од симот и после тоа терај работа со ФБ, гугл, твитер и сл
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.889
Поени од реакции
7.569
првиоот и основен проблем ти е во тоа што сакаш да ги користиш контактите ОД сим картицата. е така НЕ иде. веќе 10+год сите отидоа на тоа да не се користат тие контакти, него оние во телефонот. така да, ти фино лепо стави си ги контактите од симот на тел, избриши ги контактите од симот и после тоа терај работа со ФБ, гугл, твитер и сл
и ако некогаш го менувам телефонот ќе треба пак одново на другиот телефон да ги пишувам контактите ,али ајде ќе пробам вака .
 

%naked%

born to be wild
Член од
28 мај 2013
Мислења
550
Поени од реакции
1.480
Телефончето почна ного често да ми се ислучува,во почетокот еднач у дено.А сега и десет пати може да се исклуче кога сум на фб или на кајгана форум ,а и после секој телефонски разговор ми се исклучува.
Сама можам ли некак да го оправам или пари сака ?
 
Член од
17 јануари 2012
Мислења
534
Поени од реакции
1.359
Телефончето почна ного често да ми се ислучува,во почетокот еднач у дено.А сега и десет пати може да се исклуче кога сум на фб или на кајгана форум ,а и после секој телефонски разговор ми се исклучува.
Сама можам ли некак да го оправам или пари сака ?
Пробај напрај му фактори ресет, ама прво префрли си слики, броеви и сл. на картичка дека се ќе ти се избрише. Јас имав проблем со вифи-то и после ресетот, си се врати во нормала.
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
и ако некогаш го менувам телефонот ќе треба пак одново на другиот телефон да ги пишувам контактите ,али ајде ќе пробам вака .
порано ДА, сега веќе не е потребно тоа. еве на пр, мое искуство, имав нокиа со симбиан (ова пред 2+год) и купив андроид. контактите фино лепо преку блутут си се префрлија на новиот уред. значи, сите тие адаптации од една “платформа“ на друга само си ги направи.
тоа е едниот начин, а другиот кој е всушност и целата поента е во тоа дека гмаил ги складира/синхронизира тие контакти, па и да го изгубиш тел, ќе си купиш нов и ќе ги симнеш од гмаил. само пази дека ако избришеш некој контакт на тел, а си на интернет приклучен, тогаш контактот ти се брише и од гмаил.
 
Член од
15 март 2013
Мислења
955
Поени од реакции
620
Луѓе има ли надградба на андроид за ЛГ Л5 втора верзија или оваа 4.1.2 е последна.Знае ли некој?[DOUBLEPOST=1398737191][/DOUBLEPOST]Луѓе има ли надградба на андроид за ЛГ Л5 втора верзија или оваа 4.1.2 е последна.Знае ли некој?
 
Член од
13 септември 2010
Мислења
114
Поени од реакции
2
Телефонот почна многу брзо дс ми се празни, 15% преку ноќ ми отидоа а ништо не сум правила на него, а нов ми е тел. Зошто така?
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Телефонот почна многу брзо дс ми се празни, 15% преку ноќ ми отидоа а ништо не сум правила на него, а нов ми е тел. Зошто така?
Сигурно ти работи некоја апликација во позадина (background) и затоа ти троши. Оди во Application manager исклучи се што мислиш дека не ти треба. Ако нема разлика тогаш пробај со factory reset, само пази, се ќе избрише од телефонската меморија т.е. ќе го врати како кога прв пат си го вклучила. :)[DOUBLEPOST=1398770177][/DOUBLEPOST]
Луѓе има ли надградба на андроид за ЛГ Л5 втора верзија или оваа 4.1.2 е последна.Знае ли некој?[DOUBLEPOST=1398737191][/DOUBLEPOST]Луѓе има ли надградба на андроид за ЛГ Л5 втора верзија или оваа 4.1.2 е последна.Знае ли некој?
Нема, таа е последна. Освен ако го рутираш и му ставиш кастм ром со понова верзија.
 
Член од
15 март 2013
Мислења
955
Поени од реакции
620
Сигурно ти работи некоја апликација во позадина (background) и затоа ти троши. Оди во Application manager исклучи се што мислиш дека не ти треба. Ако нема разлика тогаш пробај со factory reset, само пази, се ќе избрише од телефонската меморија т.е. ќе го врати како кога прв пат си го вклучила. :)[DOUBLEPOST=1398770177][/DOUBLEPOST]
Нема, таа е последна. Освен ако го рутираш и му ставиш кастм ром со понова верзија.
Вреди ли да се става според тебе!Што уствари добивам со понов софтвер?
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Вреди ли да се става според тебе!Што уствари добивам со понов софтвер?
Не знам за LG, ама јас на мојов Samsung уште од нов му ставив. Побрз е телефонот, батеријата повеќе држи, нови функции, може да бришеш системски (bloatware) апликации кои не ти требаат, да ставаш модови итн. Има доста предности.
 
Член од
7 јуни 2010
Мислења
70
Поени од реакции
17
Момци дали знаете како можам да вратам избрижани апликации на HTC One (m7) T-mobile верзија ? Избришани се после отклучување на мобилниот. Апликациите се од типот: светилка, калкулатор, диктафон и сл. Ако знае некој нека каже од голема помош ќе ми биде :unsure:
 
Член од
20 октомври 2013
Мислења
1.096
Поени од реакции
509
Момци дали знаете како можам да вратам избрижани апликации на HTC One (m7) T-mobile верзија ? Избришани се после отклучување на мобилниот. Апликациите се од типот: светилка, калкулатор, диктафон и сл. Ако знае некој нека каже од голема помош ќе ми биде :unsure:
Треба да си логиран на плеј сторе со истиот акаунт/мејл и кога си ги инсталирал, потоа отвори плеј сторе>my apps>all apps> и тука треба да ги имаш, само инсталирај ги

Sent from my SM-T210 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom