Android корисници (проблеми, прашања, совети)

Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Неколку дена од многу користење ми се празнеше батеријата на Галакси и ми се исклучуваше телефонот, па откако ќе го ставев на полнење ќе си се наполнеше за половина час.
Денес ми се случи истото, ми се испразни батеријата и ми се исклучи, но проблемот е што кога го ставам на полнач, пишува дека се полни, но стрелката за батеријата не се движи, односно нејќе да се пуни и стои на минимум (пример 1 процент). Помош?
Може и конектор за полнење да е. Носи го во најблискиот сервис.
 
Член од
30 март 2014
Мислења
10
Поени од реакции
8
Здраво да прашам од по искуснис и реков :)
Имам HTC evo 3D дали вреди да го трампам за Alcatel idol x .... незнам ме влечи големината и одлични перформанси има ама на папир а во рака го немам фатено тој мобилен а гледам многу евтино оди половен .... па дали вреди да се трапам за тој мобилен ... фала однапред
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Здраво да прашам од по искуснис и реков :)
Имам HTC evo 3D дали вреди да го трампам за Alcatel idol x .... незнам ме влечи големината и одлични перформанси има ама на папир а во рака го немам фатено тој мобилен а гледам многу евтино оди половен .... па дали вреди да се трапам за тој мобилен ... фала однапред
Секако повеќе ќе се продаде и поголема цена отколку ево 3Д
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Здраво да прашам од по искуснис и реков :)
Имам HTC evo 3D дали вреди да го трампам за Alcatel idol x .... незнам ме влечи големината и одлични перформанси има ама на папир а во рака го немам фатено тој мобилен а гледам многу евтино оди половен .... па дали вреди да се трапам за тој мобилен ... фала однапред
Зошто скокате по такви ефтини кантурии? Земи Самсунг, Сони да те види човек. Плати 2-3.000 ден повеќе и ќе користиш топ телефон. Тоа е моја препорака.[DOUBLEPOST=1396356611][/DOUBLEPOST]
Здраво да прашам од по искуснис и реков :)
Имам HTC evo 3D дали вреди да го трампам за Alcatel idol x .... незнам ме влечи големината и одлични перформанси има ама на папир а во рака го немам фатено тој мобилен а гледам многу евтино оди половен .... па дали вреди да се трапам за тој мобилен ... фала однапред
Зошто скокате по такви ефтини кантурии? Земи Самсунг, Сони да те види човек. Плати 2-3.000 ден повеќе и ќе користиш топ телефон. Тоа е моја препорака.
 
Член од
30 март 2014
Мислења
10
Поени од реакции
8
Зошто скокате по такви ефтини кантурии? Земи Самсунг, Сони да те види човек. Плати 2-3.000 ден повеќе и ќе користиш топ телефон. Тоа е моја препорака.[DOUBLEPOST=1396356611][/DOUBLEPOST]

Зошто скокате по такви ефтини кантурии? Земи Самсунг, Сони да те види човек. Плати 2-3.000 ден повеќе и ќе користиш топ телефон. Тоа е моја препорака.


И јас сакам така како што велиш ти би топлатил и 3 , 4 илјади :) Ама не верувам дека некој би сакал да се симни на послаб мобилен од по јак . еве барем до сега немам најдено чоек што би го дал мобилнио за да земи поскап па макар си со голема доплата ... ако познаваш некој што сака да се трампа на пример со HTC desire 500 , HTC one x, Lg l9 , galasy nexus 4 , galaxy s3 , note 1 , note 2, или каков и е по јак од мојов пишими или тука или пп :) ама не верувам дека ќе има такви луѓе :)
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Зошто преку мобилен ни ми ги покажува сите мејлови, кога ќе направам рефреш ми пишува дека нема ниту еден иако ми е селектирано сите да ми ги покажува. Ги нема ни во фолдерот со избришаните мејлови. Со друг акаунт пробав нема проблем. :mad:
 
Последно уредено:

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.146
Како да направам коа ќе кликнам на некоја апликација, именик, пораки, било што, да ми вибрира телефонот. Ми вибрира само кога пишува пораки и кога го откључувам, друго што и да притиснам не вибрира. Ја немам опцијата vibrate on touch. Телефонот ми е Samsung Galaxy Trend, Андроид 4.0.4..
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Како да направам коа ќе кликнам на некоја апликација, именик, пораки, било што, да ми вибрира телефонот. Ми вибрира само кога пишува пораки и кога го откључувам, друго што и да притиснам не вибрира. Ја немам опцијата vibrate on touch. Телефонот ми е Samsung Galaxy Trend, Андроид 4.0.4..
Се сомневам дека има таква опција да вибрира кога кликнуваш на апликациите.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Disable на Power Saver па види дали ќе ja има oпцијата Vibrate on Touch
 
Член од
23 јануари 2005
Мислења
571
Поени од реакции
8
Pagackoto menu pa klikni do x kopceto i ke ti se pojavat opciite power saver e u treti red prvo, ako go nema znaci star software imas

Sent from my HTC One using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom