Android корисници (проблеми, прашања, совети)

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
дали може да се избрише препораката за антивирус кое ми се појавува најдолу од скринот при секое отварање на игри и др.апликации. препораката е од www.blgfishgames.com. многу е досадна . поздрав
исклучи интернет додека играш
 

Epics™

Академски граѓанин
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.590
Поени од реакции
3.891
Здраво дечки

Дали ќе може да ми кажете некое корисно апликацииче за телефон слично на Advance System Care за PC

Го имам симнато Clean Master и не се жалам, но барам некое подобро ако има.

Ви благодарам однапред.
 
Член од
29 мај 2013
Мислења
26
Поени од реакции
8
имам проблем со алкателот 991 неможем да уклучим камера.. Cannot connect to camera вика. Знае некој како да средим ?
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
имам проблем со алкателот 991 неможем да уклучим камера.. Cannot connect to camera вика. Знае некој како да средим ?
Оди во Settings/Applications и најди ја Camera апликацијата и стисни Clear cache и Clear data. Ако пак не сака, пробај со factory reset, ама се ќе ти избрише од телефонот. Ако и така не сака да работи тогаш нешто е зезнат ромот или има хардверски дефект т.е носи го на сервис. :)
 
Член од
22 мај 2008
Мислења
700
Поени од реакции
25
Имам еден проблем со конектирањето на интернет преку wifi. Кога сум конектиран на мобилна мрежа на мојот домашен wifi или надвор на некој hotspot немам проблем. Е сега проблемот е ми се јави во странство поточно во грција. Се конектирам на едно домашно wifi и се конектира добива интернет и после некое време мрежа си има а интернет нема. Го гасам и повторно го уклучувам и пак исто ке има некое време нет после пак нема. Пробав да се вклучам и на една отворена мрежа таму има мрежа се но интернет нема. Дали некој имал сличен проблем и дали има некое решение?
 
Член од
29 мај 2013
Мислења
26
Поени од реакции
8
Оди во Settings/Applications и најди ја Camera апликацијата и стисни Clear cache и Clear data. Ако пак не сака, пробај со factory reset, ама се ќе ти избрише од телефонот. Ако и така не сака да работи тогаш нешто е зезнат ромот или има хардверски дефект т.е носи го на сервис. :)
па пробав и тоа и тоа и тоа и пак неможе хахахаха изгледа толку му беше :P
 

Tutkar

Богомил
Член од
6 декември 2005
Мислења
1.967
Поени од реакции
34
Имам samsung galaxy tab 8.9 GT - P7310 Android 3.2
Дали има можност некако да се направи Update на 4.0 со ICS, дали некој го направил и како функционира?


;)
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Имам samsung galaxy tab 8.9 GT - P7310 Android 3.2
Дали има можност некако да се направи Update на 4.0 со ICS, дали некој го направил и како функционира?


;)
Барај тука. Имаш и 4.1.2, 4.2.2, и 4.3 ромови. Секако прво треба да го рутираш. :)
 

mandak

матапрчо
Член од
26 март 2009
Мислења
797
Поени од реакции
524
дајте црн маркет за без пари тргање апликации на андроид??
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: AL.

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
mislenje za sony xperia L?sovet ii kade mozam da najdam maska i screen protektor za nego?
Не е лош иако јас не сум никогаш за сони моделите ... ако го земеш за футроли и фолии не е проблем
слободно контактирај ме на ПП имам футроли и галантерија за скоро сите модели па и овој
 
G

garthok

Гостин
ми треба апликација каде што си местиш пример да ти свири на секои 30 секунди а паралелно запишува и други работи да речеме минути, сетови... нешто во тој стил. За тренинг ми треба
 

Epics™

Академски граѓанин
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.590
Поени од реакции
3.891
ми треба апликација каде што си местиш пример да ти свири на секои 30 секунди а паралелно запишува и други работи да речеме минути, сетови... нешто во тој стил. За тренинг ми треба
SpotyPal
 
G

garthok

Гостин
Го иам пробано и све ми се чини дека беше ко организатор нешто плус за џогирање статитстика и слично, не ми треба тоа
најдов, за тие што ги интересира апликацијата се вика impetus interval timer.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom