Android корисници (проблеми, прашања, совети)

HristijanWR10

Bryan Kearney
Член од
11 април 2012
Мислења
10.757
Поени од реакции
20.464
сакам да ја кропнам сим картицата,да ја напраам микро сим,само ми е страв да не ја зезнам.Дајте некој клип ако се наоѓа низ нетов со таква постапка.
Имаш во T-Mobile, One и Vip. Не ризикувај, најдобро е да си земиш од таму и мислам може да го задржиш истиот број.
 
Член од
31 декември 2007
Мислења
441
Поени од реакции
111
Settings -> Wi-Fi -> Off - On најди ја домашната мреша, Connect и напиши го пасвордот од Wi-Fi-то(на задната страна од ресиверот ти е).
токму ова ми е проблем, ресиверот или рутерот??,кажи каде е поточно пасвордот
 

-x-

punished
Член од
2 март 2013
Мислења
1.191
Поени од реакции
837
токму ова ми е проблем, ресиверот или рутерот??,кажи каде е поточно пасвордот

Пиши 192.168.1.1 и логирај си се во рутерот,треба да имаш поле Wireless каде што ќе ти го пишува password-от.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Имаш во T-Mobile, One и Vip. Не ризикувај, најдобро е да си земиш од таму и мислам може да го задржиш истиот број.

што пари е или и таму ја сечат со нешто специјално ?
 

HristijanWR10

Bryan Kearney
Член од
11 април 2012
Мислења
10.757
Поени од реакции
20.464
токму ова ми е проблем, ресиверот или рутерот??,кажи каде е поточно пасвордот
Последниот ред од задната страна од тие болдираните.

WLAN-Schlussel и имаш таму 16 бројки е тие ти се пасвордот.
--- надополнето: 17 јуни 2013 во 18:04 ---
што пари е или и таму ја сечат со нешто специјално ?
Готови се, плаќаш и ја земаш. Да не те мамам не сум сигурен за цена, најдобро е да прашаш и не ризикувај да ја сечеш старата.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Средив сам околу сим картицата,малце ја сецнав и после со шмиргла ја поминав,работи перфектно :)
 

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
36.764
Поени од реакции
29.026
,,,,ajde drushtvo pomosh i mislenje,,,,se raboti za ZTE PROBLADE III,,,pri povekeminutno prevzimanje na aplikacii i rabota ,,,ekstremno se zagreva i se restartira samiot,,,chare ,,ili iskustvo nekoe od korisnici na istiot telefon,,,
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Можно е некако да го минимизирам јутуб и дур стојам на фб да си пејт то?
 

Sk8eR_BoY

Сведок
Член од
5 мај 2006
Мислења
141
Поени од реакции
6
Ај вака... Сакам да овозможам на телефонот USB Host

Имам кабли, немам време да најдам некој саглам туторијал како да го направам тоа.

Се работи за HTC Evo 3D на Android 4.0.3, не е рутуван, кој Kernel да убавам и ајде ќе направам и рут, само кој ром да го ставам?
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
LG Optimus L7 P700, во последно многу ми кочит, го форматирав избришав све ама не е то то, знам дека и предходно не беше сјаен ама до олку не беше. Некое чаре нешто да се средит мојт?
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
4.625
Поени од реакции
5.677
LG Optimus L7 P700, во последно многу ми кочит, го форматирав избришав све ама не е то то, знам дека и предходно не беше сјаен ама до олку не беше. Некое чаре нешто да се средит мојт?
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rechild.advancedtaskkiller

https://play.google.com/store/apps/details?id=cn.menue.cacheclear&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNuLm1lbnVlLmNhY2hlY2xlYXIiXQ..

instaliraj gi ovie 2, prvoto neka ti bide vkluceno non stop i podesi go na auto kill level crazy
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
ок фала, уште едно прашање, околку Viber, пошо сите бројој во телефонов ми се на Сим картичкава, а Viberov ми ги чита само овие шо се на телефон мејморисани... Како да наместам да ги имам во именикот на Viber и бројојве од Сим?
 

white_eagle

: : stuck in void : :
Член од
21 јануари 2008
Мислења
953
Поени од реакции
716
ок фала, уште едно прашање, околку Viber, пошо сите бројој во телефонов ми се на Сим картичкава, а Viberov ми ги чита само овие шо се на телефон мејморисани... Како да наместам да ги имам во именикот на Viber и бројојве од Сим?
Да ги копираш во телефонска меморија тие од сим, нема друг начин.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom