Android корисници (проблеми, прашања, совети)

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.812
Имам HTC Wildfire.
Пред некое време некој на темава постави линк за новата верзија на Маркет и ја инсталирав преку компјутер. Арно ама сега многу ми кочи па сакав да прашам дали некако можам да си го вратам стариот Маркет?
Можеш....само најди ја таа верзија што ја сакаш...и ќе ја бараш на гоогле како на пример "market v2.1 .apk".
 
Член од
3 декември 2011
Мислења
37
Поени од реакции
1
Imam LG GT540 i imam android 1.6 kako mozam da napram android 2.1 ili 2.3???
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Imam LG GT540 i imam android 1.6 kako mozam da napram android 2.1 ili 2.3???
Па за твојот телефон има официјален софтвер 2.1, земи приклучи го преку USB на PC и преку програмот што ти доаѓа со телефонот апдејтирај го. За 2.2/2.3 ти треба root на телефонот и custom rom, а и не знам како ке се однесува после телефонот зошто има мала ром/рам меморија.
 
Член од
3 декември 2011
Мислења
37
Поени од реакции
1
Па за твојот телефон има официјален софтвер 2.1, земи приклучи го преку USB на PC и преку програмот што ти доаѓа со телефонот апдејтирај го. За 2.2/2.3 ти треба root на телефонот и custom rom, а и не знам како ке се однесува после телефонот зошто има мала ром/рам меморија.
I ako mozi podetalno za ova so softverot...
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
I ako mozi podetalno za ova so softverot...
Види, никогаш не сум користел LG, во самата кутија од телефонот би требало да имаш CD на кое има програм за поврзување на телефонот преку USB со PC. Откога ке го инсталираш на PC приклучи го тел. со USB на компјутер и почекај да се поврзат. Мора некаде во програмот да има копче update firmware или слично. Ке кликнеш таму и ке те води чекор по чекор. Ако немаш таков програм од LG на PC тогаш симни го од интернет.
 
Член од
3 декември 2011
Мислења
37
Поени од реакции
1
Види, никогаш не сум користел LG, во самата кутија од телефонот би требало да имаш CD на кое има програм за поврзување на телефонот преку USB со PC. Откога ке го инсталираш на PC приклучи го тел. со USB на компјутер и почекај да се поврзат. Мора некаде во програмот да има копче update firmware или слично. Ке кликнеш таму и ке те води чекор по чекор. Ако немаш таков програм од LG на PC тогаш симни го од интернет.
Nema CD ako sakas daj link od kaj da downoad to i daj ako mozis link od android 2.1
 
Член од
3 декември 2011
Мислења
37
Поени од реакции
1
Ни фалеше ваква тема на форумов, незнам колку сме со андроид но сепак треба да се фалиме и помагаме :)

Ајде јас прв ќе почнам - Значи веќе на овај систем сум скоро 2 месеци откако го купув LG GT540

Прегледај го приврзокот 26195

Од телефончето стварно сум задоволен кога го купив беше на 1.6 верзија а пред 2-3 недели се апдејтирав на 2.1 . Повторно одлично оптимизирано дури и побрзо работи со новиот апдејт. Едниствено нешто што ме нервира е што незнае да си пресмета точно колку батерија има, еднаш вика 40% па 60%......


Неколку зборови за андроид

1 - Прво што ме нервира е тоа што неможеш да исталираш апликации и игри на сд картицата туку само колку имаш место на телефонот (ова е поправено на 2.2 верзија) но сепак толку глупав пропуст не можев ни да замислам дека постои. НЕ ГЛЕДАМ ПРИЧИНА зошто е така ама ајде ако го рутираш телефонот изгубиш 2-3 часа можеби и ќе усшееш да го овозможиш тоа и на 2.1

2- Страшно ме нервира што немам пристап до сите апликации преку маркетот, барам скајп нема, барам ибај нема, барам пај пал нема a на веб странава гледам дека ги има http://www.android.com/market. Може некој да ми помогне како да се направам демек сум во USA па да гледам се како што треба и платени и фрее програми?. Дека ставарно е безвеза да гледаш милиони кинески апликации.....

Е толку друго не ме нервира ништо :) Друго си е баш одлично како што треба.

Една од подобрите аднроид апликации google sky map вклучете gps и "гледајте" со телефонот накај небото.
Brat i jas imam LG GT540 kako apdejtira 2.1?
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Nema CD ako sakas daj link od kaj da downoad to i daj ako mozis link od android 2.1
--- надополнето: Dec 7, 2011 9:12 PM ---
Brat i jas imam LG GT540 kako apdejtira 2.1?
Даунлодирајте LG Mobile Support Tool + USB Driver, таму има за апдејт на телефонот. Никогаш не сум имал LG и не знам како изгледа програмчево па внимавајте што правите, на ваш ризик. ;)
 
Член од
3 декември 2011
Мислења
37
Поени од реакции
1
--- надополнето: Dec 7, 2011 9:12 PM ---

Даунлодирајте LG Mobile Support Tool + USB Driver, таму има за апдејт на телефонот. Никогаш не сум имал LG и не знам како изгледа програмчево па внимавајте што правите, на ваш ризик. ;)
Ke ja zafrknime rabotata nie xD
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Ke ja zafrknime rabotata nie xD
Е па тогаш најдобро (најсигурно) е да ги однесете телефоните до некои од приватниве мобилари и да ви стават тие 2.1, а со root може и custom rom 2.2 или евентуално 2.3. :)
 
Член од
19 март 2011
Мислења
51
Поени од реакции
4
Член од
3 декември 2011
Мислења
37
Поени од реакции
1

Kajgana Shop

На врв Bottom