Android корисници (проблеми, прашања, совети)

Член од
1 јули 2010
Мислења
58
Поени од реакции
7
Ако имаш 5.7 верзија направи вака: кога ти е отворено Google Maps стисни мени копчето и избери Cache Settings, во Cache Settings штиклирај Prefetch on mobile и толку. После скролај низ мапата, зумирај повеќе за да можеш и улиците да ги гледаш, и тоа прави го кога си на Wi-Fi. Нареден пат кога ке отвориш Google Maps треба да ги имаш тие мапи што претходно си ги барал/зумирал. Така е кај мене ваљда и кај тебе треба да е исто. :)
Одлично (y) (y) (y)
Фала ти многуууу
 

krale

iFrit
Член од
30 јули 2011
Мислења
803
Поени од реакции
254
Продавам СГС2, најјакиот андроид моментално на пазарот. Ако ве интересира повеќе, пратате ми лична порака. Цена 470е, најефтина во МК.
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.523
Продавам СГС2, најјакиот андроид моментално на пазарот. Ако ве интересира повеќе, пратате ми лична порака. Цена 470е, најефтина во МК.
Ова користен продаваш за тие пари?
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Како ви се допаѓа новиот маркет?

Кој го нема тука = ЛИНК
 
Член од
31 август 2008
Мислења
501
Поени од реакции
38
со Dolphin Browser HD а и со сток броусерот функционира само изгледа зависи до резолуцијата пошо не некој видеа ми вади зелени точки.

повели Google Earth

а воедно ете мала помош во врска со маркетот за апликациите кои не ги појавува за одредени телефони (види тyка опис и данлоад линк/eng)
На кој телефон го имаш пробано флеш плеерот ?
Кај мене на Xperia X8 се инсталира се фајлот,али кога сакам да отворам некое видео стои колку 2 мин. некаде Loading Video само,и по некое време дава This file can not be played. Ова е пробано со дифолт броузерот.
 
Член од
8 јули 2011
Мислења
107
Поени од реакции
62
На кој телефон го имаш пробано флеш плеерот ?
Кај мене на Xperia X8 се инсталира се фајлот,али кога сакам да отворам некое видео стои колку 2 мин. некаде Loading Video само,и по некое време дава This file can not be played. Ова е пробано со дифолт броузерот.
Aj види го ова видео: http://www.youtube.com/watch?v=Bgpw1jw4SDU
мој телефон, со истата флеш плеер апликација..прочитај го инфото на клипот...
 
Член од
31 август 2008
Мислења
501
Поени од реакции
38
Aj види го ова видео: http://www.youtube.com/watch?v=Bgpw1jw4SDU
мој телефон, со истата флеш плеер апликација..прочитај го инфото на клипот...
Нема краш на броусерот,али ми даваше дека не може да го отвори тој фајл. Инаку ке пробам со Скајфајр па ке видам.
 

ScOoByDoOoOo

Super Сasual Dating - Genuine Damsels
Член од
25 јули 2006
Мислења
31
Поени од реакции
13
Нема краш на броусерот,али ми даваше дека не може да го отвори тој фајл. Инаку ке пробам со Скајфајр па ке видам.
ако пробваш на зулу не знам шо му се дешава али последните 2 дена не функционира пробав и со нокиата ми го јавува истото дека не го препознава иначе со други страни функционира (са пробав со веб.макств) иначе треба да функционира и кај тебе пошто X8 има ист процесор со мојот - ZTE Racer
 

korun

lame
Член од
21 октомври 2007
Мислења
389
Поени од реакции
28
Имат разлика меѓу flash i flash lite. Флеш е ако мојш да гледаш видео вметнато во странава која ти е отворена (пример youtube desktop или која било страна со вметнаво видео во нејзе) без да го отвараш во посебен јутуб плеер, сигурни сте дека имат флеш?
 
Член од
31 август 2008
Мислења
501
Поени од реакции
38
Јас отворам Зулу и Макств не сака да тргне видеото. Јутјуб истотака отворив прееска преку Puffin броузер не сакаше да ми даде видео , а се гледа дека пее(и се баферира). На Точка ги гледам тоа флешовите(рекламите) се движат се како што треба и на Т-Мобиле на страната.
 
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.085
Поени од реакции
156
ако може некој да ми објасни што всушност значи ова,бидејќи го има на доста апликации и малку ми е чудно :|

Permissions
  • Phone calls
    read phone state and identity
    Allows the application to access the phone features of the device. An application with this permission can determine the phone number and serial number of this phone, whether a call is active, the number that call is connected to and the like.
 
Член од
31 август 2008
Мислења
501
Поени од реакции
38
Пробав сега преку стандардниот броузер и ја отворив web.maxtv и ми ја отвори програмата. Али имаше линии на сликата,и ми се појави како известување од броузерот дека видеото не е оптимизирано за мобилен.
 

ScOoByDoOoOo

Super Сasual Dating - Genuine Damsels
Член од
25 јули 2006
Мислења
31
Поени од реакции
13
Пробав сега преку стандардниот броузер и ја отворив web.maxtv и ми ја отвори програмата. Али имаше линии на сликата,и ми се појави како известување од броузерот дека видеото не е оптимизирано за мобилен.
Најубо е со SkyFire да ги гледаш видеата преку него се оптимизираат
 

Kajgana Shop

На врв Bottom