Android корисници (проблеми, прашања, совети)

Член од
13 август 2009
Мислења
9.534
Поени од реакции
5.767
Ме интересира дали некој има експериа Х10 мини про, и како работат анроид апликациите на него ? И општо каков телефон е? Дали има задоволни...

Одговорете на профил кај мене или на пп
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.247
Поени од реакции
57
Дали ако Wildfire-от го апдејтирам на андроид 2.2 ќе се избришат сите апликации кои ми се сега инсталирани?
 
Член од
1 јуни 2008
Мислења
12
Поени од реакции
0
Dali moze da go updejtiram t-mobile pulse mini na android 2.3 i dali manuelno mozam toa da go napravam spored instrukciite na Android.com stranata ili da otidam u mobilara da mi go updejtuvaat???
I ve molam kazete mi kako da napravam aplikaciite sa ne mi se sejfuvaat na mobilen tuku na SD memoriskata ?! :raz:
 
Член од
17 јануари 2011
Мислења
7
Поени од реакции
1
Dali moze da go updejtiram t-mobile pulse mini na android 2.3 i dali manuelno mozam toa da go napravam spored instrukciite na Android.com stranata ili da otidam u mobilara da mi go updejtuvaat???
I ve molam kazete mi kako da napravam aplikaciite sa ne mi se sejfuvaat na mobilen tuku na SD memoriskata ?! :raz:
Во местото каде што можеш да бришеш апликациите таму имаш можност веќе инсталирана апликација да ја префрлиш на мемориска картица, но не ти препорачувам апликациите не работат добро после тоа префрлање а сепак останува нешто т.е. некој kb и во тепефонската меморија. А за апдајт на телефонот незнам оти јас коа сакав да променам на мојот телефон го заебав катастрофално ( го избришав маркетот :D ) :/ .
 
Член од
1 јуни 2008
Мислења
12
Поени од реакции
0
Во местото каде што можеш да бришеш апликациите таму имаш можност веќе инсталирана апликација да ја префрлиш на мемориска картица, но не ти препорачувам апликациите не работат добро после тоа префрлање а сепак останува нешто т.е. некој kb и во тепефонската меморија. А за апдајт на телефонот незнам оти јас коа сакав да променам на мојот телефон го заебав катастрофално ( го избришав маркетот :D ) :/ .
epa znaci da ne praam
ni ednoto ni drugoto ... i drugi mi kazuvaa deka moze market da ti se izbrise taka da ne rizikuvam... inace fala
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Дали некој Lg GT540 го упдејтирал на 2.3?
 
M

Mario Gómez

Гостин
Се приклучуем на андроид групата, земав wildfire денес. По толку reviews разгледани и критики прочитани ми се гледа као добро телефонче. :)
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Боби[Мкд];4073808 напиша:
Се приклучуем на андроид групата, земав wildfire денес. По толку reviews разгледани и критики прочитани ми се гледа као добро телефонче. :)
Епа ајде добредојде во фамилијата :)
 

Richie_81mk

United 4life
Член од
4 март 2010
Мислења
173
Поени од реакции
3
И јас планирам утре да се приклучам на друштвото. Бев денес до t-mobile да го земам Samsung I5800, ама го немаа, па утре ќе видам ако може да го најдам преку врски преку пријател. :toe:. Ако не бидне ништо се мислам да си земам Sony Ericsson Xperia X8. Едвај чекам :vozbud:. Што мислите вие какви се телефончињава?
 
V

Vollstandig

Гостин
Ме интересира дали некој има експериа Х10 мини про, и како работат анроид апликациите на него ? И општо каков телефон е? Дали има задоволни...

Одговорете на профил кај мене или на пп
Убав е во функционалност, ама ептен е мал, ептен. А да, ептен е мал :nesvest:
 
Член од
26 ноември 2009
Мислења
89
Поени од реакции
4
дали има некој туторијал за упдате на сони ериксон хперија х8 на 2.2 или 2.3 помош. за другарми ми е
 
Член од
20 јануари 2009
Мислења
641
Поени од реакции
510
никако неможам да ја најдам македонската тастатура :( помош
 

Kajgana Shop

На врв Bottom