Android корисници (проблеми, прашања, совети)

P

Princ

Гостин
Mac)), извади го на некој од хоум скриновите "Mobile Network" виџетот (се наоѓа под Settings) и уклучувај/гаси по потреба,
или Settings -> Wireless & networks -> и дештиклирај Mobile network
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
1.464
Поени од реакции
248
Skype (Android) 1.0.0.538 Download

http://download.famouswhy.com/skype__android_/



абе не ви треба никаков рут на мобилниот да правите, има една алтка која си ја инсталирате бесплатно од маркет и со нејзе може да инсталиратие андроди апликации.


How to install .apk files on Android
јас таак го инсталирав скупе на мојот мобилен :)


Како да го симнам скајпов?
 
Член од
29 април 2010
Мислења
1.123
Поени од реакции
170
Kako da go aktiviram internetov od t-mobile na HTC wildfire, ovoj od 300mb shto go dobiv koga go zemav telefonot?
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
дечки. има ли некоја програма за ГПС навигација за андроид 2.2 конкретно прашувам за HTC Wildfire - и ако има дали воопшто користи интернет апликацијата.

и уште едно прашање.. ГПС мора да е уклучен за ваква програма но дали троши од сметка???
 

Alek_rjk

Za prviot vpecatok nema vtora sansa
Член од
14 март 2006
Мислења
387
Поени од реакции
4
да, имам ја инсталирано
mapdroid оваа само ти кажува што како (без навигација)
а google maps, на оваа имаш навигација али (не гласовна) само со текст

гпс за да ти работи мора да те лоцира. а тоа го прави со интернет (ти симиња неколку килобајти) значи ти треба интернет

прашање од мене...Дали има гармин за андроид ?!
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Од кога не сум препорачал ништо па ајде народен игра која мора да ја пробате



Rope Cut

Ја имате во маркетот во топ фрее игри, на второ место е.
 
Член од
14 август 2010
Мислења
786
Поени од реакции
506
edno prasanje nov sum so htcwild fire bi sakal da imam vreme na dekstopot atoa go nemam moze pomos da kazete kako da napraa da imam vreme za skopje??pozdrav..
 

rosoner22

Milan sempre con te!!!!!!
Член од
12 март 2010
Мислења
108
Поени од реакции
12
гпс за да ти работи мора да те лоцира. а тоа го прави со интернет (ти симиња неколку килобајти) значи ти треба интернет
GPS за да ти работи мора да те лоцира, а тоа го прави со САТЕЛИТИ (триангулација) значи не ти треба интернет

GPS= Global Position System

ПОЗДРАВ
 
Член од
1 јуни 2008
Мислења
12
Поени од реакции
0
Imam T-mobile pulse mini i sum superzadovolen od telefonot , samo moze li nekoj da mi kaze zosto od domasnit wifi network sto mi e na Thomson-gateway ruter nemozam da se uklucam od koga kje go pisam wifi passwordot.... mi pisuva deka sum conectiran no koga kje se uklucam na internet preku koj bilo browser mi vika " An error had ocure" taka nesto .....
I dali mozam da go simnam barcode scanner od Android Marketot ?
Fala
 
Член од
13 јануари 2011
Мислења
5
Поени од реакции
0
vo red toa
super e stranava
samo neznam kako da gi downloadiram aplikaciive
aj objasni molimte
kako???
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Imam T-mobile pulse mini i sum superzadovolen od telefonot , samo moze li nekoj da mi kaze zosto od domasnit wifi network sto mi e na Thomson-gateway ruter nemozam da se uklucam od koga kje go pisam wifi passwordot.... mi pisuva deka sum conectiran no koga kje se uklucam na internet preku koj bilo browser mi vika " An error had ocure" taka nesto .....
I dali mozam da go simnam barcode scanner od Android Marketot ?
Fala
Ваљда користиш статична ip, кога си во WiFi Settings оди Menu и избери Advanced, таму имаш да напишеш ip и dns мислам дека ти требаат. Напиши ги и селектирај Use Static IP кога ќе се конектираш на домашното wifi.
Секако дека можеш да симнеш Barcode Scanner од Android маркетот, само пиши во срч и ќе ти излезе.
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
GPS за да ти работи мора да те лоцира, а тоа го прави со САТЕЛИТИ (триангулација) значи не ти треба интернет

GPS= Global Position System

ПОЗДРАВ
дали ова значи дека сепак ке ми троши од сметка???

ај сеа и од мене едно прашање... симнав андроид македонија и у него има акедонски апликации арно ама некои апликации неможам да ги симнам ко на пример кирилична тастатура.. Помош?

у уше едно. дајте туторијал како да го рутирам телефонот? се работи за HTC Wildfire
 

su

Член од
31 октомври 2005
Мислења
189
Поени од реакции
4
navigon e dobra gps aplikacija, (za makedonija ima mnogu malku, ama EU zemjite se detalni)
gps trosi internet samo ako koristis google maps ili google navigation, drugi aplikacii kako navigon, igo my way, garmin ne trosat internet
 
Член од
1 април 2010
Мислења
7
Поени од реакции
0
Ги имам користено и тие апликации но не сум задоволен додека возиш ти се губе стрелката ти покажува дека си на друго место затоа си платив 600 денари и ми инсталираа навигација со гласовна команда
 
Член од
23 јануари 2011
Мислења
1
Поени од реакции
0
Ke moze li nekoj da mi pomogne.. imam Sony ericsson Xperia X8.. sakam da ja snimam Nfs shift taa e 36mb.. a jas vo telefonot prostor imam 98 .. a mi vika deka nemam dovolno prostor.. ??pomos??
 

Kajgana Shop

На врв Bottom