Android корисници (проблеми, прашања, совети)

T

Trajce Vasilev

Гостин
Имам еден проблем.
Значи ја имам Samsung Galaxy J7(2016) купен пред едно 7 месеци отприлика и си работи одлично,имаше некои мали багови но се средија со апдејтот на андроид 7.0 .Едно време пред апдејтот пробав да пуштам хотспот на еден друг уред,се си беше во ред но само од било кој друг уред не ја покажуваше мојата хотспот мрежа,едноставно пуштен хотспотот но го нема на вифи листата.Мислев дека тоа ке се среди после апдејтот но не се среди.После некое време го форматирав телефонот,но пак истиот проблем.
Некое решение дечки? Screenshot_20170917-144808.png [DOUBLEPOST=1505652932][/DOUBLEPOST]Иначе хотспот преку блутут работи океј али блутут иде поспоро и хотспот+блутут=отиде батеријата.
 
Последно уредено од модератор:

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Абе на firefox си слушав youtube со телефон заклучен си работеше супер. Направиле апдејт и сега не работи... Друга апликација или browser ?
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.091
Поени од реакции
315
Абе на firefox си слушав youtube со телефон заклучен си работеше супер. Направиле апдејт и сега не работи... Друга апликација или browser ?
Од на apk mirror симни си ја верзијата што ти треба.
 

jovankrstevski1

ТАТА_МАТА
Член од
2 декември 2012
Мислења
849
Поени од реакции
568
Абе на firefox си слушав youtube со телефон заклучен си работеше супер. Направиле апдејт и сега не работи... Друга апликација или browser ?
Инсталирај Firefox browser за мобилен, оди на enable desktop mode, пуштај ги видеата од самиот browser и пичи ;)
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.091
Поени од реакции
315
Што е она Device Security во Smart manager? Гледам кај сите Самсунзи е deactivated.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.953
Поени од реакции
14.709
Кај мене кога го активирав прави само скен и тоа ако се побара од апликацијата. А мислам дека не прави ``онлине`` заштита...туку за тоа треба нешто да симни или чекира.
Ако има потреба ќе ставам принт скрин
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.091
Поени од реакции
315
Кај мене кога го активирав прави само скен и тоа ако се побара од апликацијата. А мислам дека не прави ``онлине`` заштита...туку за тоа треба нешто да симни или чекира.
Ако има потреба ќе ставам принт скрин
Ај дај чисто информативно.
 
Член од
6 февруари 2010
Мислења
881
Поени од реакции
923
Абе на firefox си слушав youtube со телефон заклучен си работеше супер. Направиле апдејт и сега не работи... Друга апликација или browser ?
Симни си ymusic .

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
T

Trajce Vasilev

Гостин
Што е она Device Security во Smart manager? Гледам кај сите Самсунзи е deactivated.
Тоа Knox Active Protection е опција која ти дава дополнителна заштита од злонамерни напади(вируси,малвер,итн...)Ако ја пуштиш ке ти се рестартира телефонот и ке ти се пушти со Knox активна заштита и по-тешко ке биде да фатиш вирус на телефонот и ако фатиш ке те предупреди Device Manager-ot за да го избришеш,а ако не го избришеш во рок од 24 часа тоаш саматс Knox заштита ке го среди.Ова го има само (и само) на Самсунг телефони,а се активира во Опции > Device Manager(или Device Maintenance.Мак. :Одржување на уредот) > Обезбедување на Уредот (Device Security Manager).
Иначе подетално за активната Knox заштита може да прочиташ овде:
http://support.samsungknox.com/hc/en-us/articles/115013586327
 
Последно уредено од модератор:
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.091
Поени од реакции
315

Сакам да симнам апликација од apk mirror ама ме интересира како да знам која верзија од овие е соодветна за мојот телефон? Што треба да гледам кај овие параметри?
https://postimg.org/image/4pxndz2g4b/
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.953
Поени од реакции
14.709
Тоа Knox Active Protection е опција која ти дава дополнителна заштита од злонамерни напади(вируси,малвер,итн...)Ако ја пуштиш ке ти се рестартира телефонот и ке ти се пушти со Knox активна заштита и по-тешко ке биде да фатиш вирус на телефонот и ако фатиш ке те предупреди Device Manager-ot за да го избришеш,а ако не го избришеш во рок од 24 часа тоаш саматс Knox заштита ке го среди.Ова го има само (и само) на Самсунг телефони,а се активира во Опции > Device Manager(или Device Maintenance.Мак. :Одржување на уредот) > Обезбедување на Уредот (Device Security Manager).
Иначе подетално за активната Knox заштита може да прочиташ овде:
http://support.samsungknox.com/hc/en-us/articles/115013586327
Дали го успорува телефонот? тоа ми е најбитно....
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Дали го успорува телефонот? тоа ми е најбитно....
не ставај вакви апликации, трошат и батерија и ништо не ти нудат. Сигурно не одиш на до толку шкљ сајтови за да фатиш вирус.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom