André Rieu 6-ти Јуни Vip Арена Борис Трајковски

Член од
29 јуни 2014
Мислења
9.627
Поени од реакции
9.627
Па и да не го слушаш срамота е да не го знаеш. Некој кој секоја година има турнеи и голем е интересот за следење на неговиот настап. И јас не слушам некој, па го знам.

Го пишав Аца Лукас затоа што само него го знаете. Во сите теми пишувате "Јас прв пат слушам за овој."
За италјанецот исто имаше вакви коментари.

Sent from my Xiaomi Mi A1 using Tapatalk
Интересното е што вие идете ради тоа дека се популарни, на Андре не ни верувам дека му знаете некоја мелодија, исто на Стинг освен Desert Rose исто чисто сумљам. Не е Аца Лукас работата, ја не ни слушам тоа, и ја сум бил на концерти на Дејвид Гета, Уан Рипаблик, али нив сум ги слушал со години цел живот што се вика, за разлика од Андре.
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
9.963
Поени од реакции
10.572
Пред едно 15 тина години у друштво коа ќе спомнеш дека слушаш класична музика, делуваш у најмала рака дека си некој аутсајдер, па потоа се редат неколку сочни епитети као “чудак“, „бубалица“, „nerd“ и сл. за да лека полека луѓето почнаа да го менуваат мислењето. И тоа благодарејќи на ваквиве ликови како Андре, кои им ја упростија сериозната музика, изведувајќи популарни пиеси на одредени композитори.
Ме радува фактот дека конечно мрдаме од мртвата точка на (не)културата. Иако со многу мали, бебешки чекори.
 
На врв Bottom