American Gods

  • Креатор на темата staycalm
  • Време на започнување
S

staycalm

Гостин
Нова серија за осуденик што се вика "Shadow", кој што излегува од затвор и запознава еден мистериозен човек кој што себеси се нарекува "Wednesday", човек кој што знае многу повеќе за животот и минатото на Shadow од она што на почеток го искажува.


Почнува со сцена со одредени митови и примитивното верување во богови. Веднаш потоа продолжува со затворот, и исчекувањето на Shadow да излезе од затвор за 5 дена и да си ја види сопругата. И се јавува, зборуваат и кажува дека насеќа нешто лошо, дека воздухот му е загушлив. Утредента го викаат за да му кажат дека ќе го пуштат порано, но заради тоа што сопругата му починала во сообраќајна незгода. На аеродромот се соочува со проблем со картата, и преспива таму. Утредента го здогледува Wednesday кој што глумејќи успева да дојде до прва класа на авионот.
Кога Shadow ќе влезе во авионот неговото место ќе биде зафатено и стјуардесата го замолува да седне а тој и вели да му покаже каде, и таа го носи во прва класа. Таму официјално го запознава Wednesday, кој што за кратко му нуди работа на Shadow. Она што понатаму ќе се случува е доста интересно.

Серијата изобилува со мистериозност, мрачност и богови.
Доколку сте љубители на мистерии и фантазија, вреди да се погледне.

До сега има излезени само 5 епизоди, ги изгледав сите и искрено од епизода во епизода станува сè поинтересно.

Погледнете неколку епизоди и кажете импресии! :)
 
Последно уредено од модератор:
Член од
25 март 2012
Мислења
8.303
Поени од реакции
4.692
Предобра серија, вреди да се гледа, предвидувам серијава да биде ептеп популарна, актерската екипа, глумата, вестворлд квалитет...
 
S

staycalm

Гостин
Предобра серија, вреди да се гледа, предвидувам серијава да биде ептеп популарна, актерската екипа, глумата, вестворлд квалитет...
Нели? Искрено кога прочитав на Imdb за оваа серија, ич ама баш ич не бев заинтересиран. Па и од трејлерот не бев баш. Арно ама досадно ми беше си реков ќе ја почнам. Не зажалив. Многу ми се допадна.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.271
Поени од реакции
78.917
Отвори тема за серијава затоа што имаше убер-геј сцена?
 
S

staycalm

Гостин
Отвори тема за серијава затоа што имаше убер-геј сцена?
Секако. Ме разоткри. Само што заборавив да ја спомнам, да ставам слика, да ја пофалам. Пштт сега нова тема ќе отворам, MUST WATCH: Геј секс сцена во American Gods, со огромен twist!
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.271
Поени од реакции
78.917
Има доста дискусија за серијава во општата тема за серии.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.504
Поени од реакции
33.662
Retardiraana e ama vlece nekako za gledanje. Ima prolazna za sea, kje vidime.
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Интересна е барем засега, да не ја раздабочат само многу па самите после да се удават..
 
Член од
7 септември 2010
Мислења
1.166
Поени од реакции
1.262
Мрдната серија која и покрај многу нелогични и лошо прикажани работи ме влечеше да ја гледам,али финалево беше :yid:. Цело време очекував некоја јака битка меѓу боговите а едно громче пуздер ги напраи.Слабо финале ептен(n)
 
Член од
13 март 2011
Мислења
2.277
Поени од реакции
1.989
I can believe things that are true and things that aren't true and I can believe things where nobody knows if they're true or not.

ги изгледав сите епизоди по ред, i'm sold
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Дали има стварно многу грозни, што знам, крваво лошо варливи сцени ко што прочитав?
Еден по коментари ја имаше споредено со Спартакус. Е сега, Спартакус беше ремек дело, така што, делот со сечење и такви ефекти не ми сметаше.
Ако е добра ко нејзе, да ја гледам, а црева расфрлени само ради драма, не би. (n)
 
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.144
Поени од реакции
23.251
Дали има стварно многу грозни, што знам, крваво лошо варливи сцени ко што прочитав?
Еден по коментари ја имаше споредено со Спартакус. Е сега, Спартакус беше ремек дело, така што, делот со сечење и такви ефекти не ми сметаше.
Ако е добра ко нејзе, да ја гледам, а црева расфрлени само ради драма, не би. (n)
Во цела сезона има црева и крв колку една сцена од Спартакус и сцена и пол со голотија.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom