American Dad

Член од
2 октомври 2008
Мислења
3.434
Поени од реакции
7.286
Инфо за серијата на гугл.

Изгледав неколку сцени на YT, мислам дека се добри, но секако ги изгледав најгледаните и ми дадоа добра слика за серијата :)

Со оглед на тоа што серијата е од Seth MacFarlane мислам дека треба да биде добра.

Да ги симнувам сите сезони?
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
3.094
Поени од реакции
445
Анимацијата е ептен глупа, скоро како во South park. Не вреди да се гледа.
А за хуморот, кој го е*и, и да е добар и да е лош сакам нешто да гледам, не само да слушам. За слушање, има доста добри хумористични програми на радио.

Еден добар комичен цртан треба да има добра анимација преку која ќе искажи и визуелен хумор.
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
3.434
Поени од реакции
7.286
хумористичните програми на радио може имаат полош хумор од лошо анимираните серии. Сепак, побитен ми е хуморот мене, па ако заслужува да ја симнувам, кажете. :)

btw, bibil ако имаш предлози за добри анимирани серии комедии пиши ми на профил, во потрага сум :)
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
3.094
Поени од реакции
445
btw, bibil ако имаш предлози за добри анимирани серии комедии пиши ми на профил, во потрага сум :)
Сега ќе пишам во темата [thread=9771]Цртани серии[/thread].
 

Коловрт

Озимандија
Член од
12 април 2010
Мислења
4.015
Поени од реакции
9.164
Право да ти кажам, сум гледл повеќе епизоди на телевизија и не се баш лоши. Повеќе е во стилот на Family Guy отколку на South Park, така да анимацијата не е до толку проста.
А за хуморот, па тоа зависи од вкус, ама мене ми беа интересни (може оти немало подобро за гледање кога сум ги гледал :)).
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Ike

Kajgana Shop

На врв Bottom