AMC фатени на дело ! BIG FAIL !

Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
Каков е тој монитор од 30К ?
А инаку зошто би се заебавал и на мојот монитор до ден денес од кога ми е земен има заглавени пиксели.
Си го купил со мртви пиксели и до ден денес го користиш?

Тоа му доаѓа како да купиш автомобил со пукната шофершајбна.
 
Член од
29 јули 2005
Мислења
2.973
Поени од реакции
178
Ова веке ти е трол.

А инаку во врска со мониторот 2006 година мислам не сум сигурен го зедов мојот 17" 10K
E на времето беа оган сега ефтини се.
Да ми умре све најмило ако лажам. Не се*и, цд плејерот сеуште си работи перфектно после толку користење само некој претходно го користел и тоа е факт.
 
Член од
8 септември 2011
Мислења
3.668
Поени од реакции
2.619
Си го купил со мртви пиксели и до ден денес го користиш?

Тоа му доаѓа како да купиш автомобил со пукната шофершајбна.
ozbilen sum sakas veruvaj sakas ne ima 2, mrtvi pikseli i uste raboti ne se prosireni stojat taka isto kako od denot sto go kupiv
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
ozbilen sum sakas veruvaj sakas ne ima 2, mrtvi pikseli i uste raboti ne se prosireni stojat taka isto kako od denot sto go kupiv
Единствено ако ти дале огромен попуст за да се отарасат од мониторот. Инаку не гледам резон зошто воопшто би користел таков монитор за свои пари со нормална цена.
 
Член од
8 септември 2011
Мислења
3.668
Поени од реакции
2.619
neznam ti velam 10 K go zedov normalno im go nosev tam i mi rekoa deka ne bilo nisto toa
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Splendid work, Sherlock.
 
Член од
8 септември 2011
Мислења
3.668
Поени од реакции
2.619
so sme razbirale togas ni rekle normalno e i nie ok dobro ne se poznavaat mnogu . i aj sega bemozam da pisuvam od tel sum
 

SpiderWeb

ја заменува титулата под името во вашите мислења.
Член од
12 мај 2008
Мислења
632
Поени од реакции
622
Си го купил со мртви пиксели и до ден денес го користиш?

Тоа му доаѓа како да купиш автомобил со пукната шофершајбна.
Нели во гаранциите пишуваат дека до „Х“ мртви пиксели не важи гаранцијата (обично 5), или се лажам?
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
Нели во гаранциите пишуваат дека до „Х“ мртви пиксели не важи гаранцијата (обично 5), или се лажам?
На самошто купен монитор таква работа не проаѓа. Да се појавиле после 2-3 месеци ќе си ќутиш.
Ама изваден од кутија и мртви пиксели - едноставно не проаѓа тоа кај мене.
 
Член од
27 април 2011
Мислења
2.306
Поени од реакции
3.043
Треба или да си ептен неинформиран или да не си при здрав разум за да купиш од АМЦ...без навреда на сите што го напраиле ова али така е :)
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
Треба или да си ептен неинформиран или да не си при здрав разум за да купиш од АМЦ...без навреда на сите што го напраиле ова али така е :)
Еднаш човек се заебува у живот. :)
 
Член од
5 август 2008
Мислења
6.007
Поени од реакции
5.324
Треба или да си ептен неинформиран или да не си при здрав разум за да купиш од АМЦ...без навреда на сите што го напраиле ова али така е :)
Зашто?
ја на пример све што зиам, зиам од АМЦ и не планирам да ги мењам за жива глава...
Првиот ПЦ што го имав купено некаде 2002 го користев до 2012 немаше ни еден ебан дефект се додека не му цркна напојувањето по 9 години користење.. после му го сменив и сеа пак ми работи без проблем ама ретко го користам коа ќе идам во село..
А овој сеа што го земав пред 1ипол година сум стварно задовлен пак.. ниеден дефект ништо расипано си тера нема гајле..
А што знам другарчиња што имаат зимано од нико компјутер секоја трета недела на сервис му беше...
Може тоа е како ќе ти се погоди прозиводот али ја неам за што да е жалам од нив :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom