Amazon (официјална тема)

  • Креатор на темата Гоццццце
  • Време на започнување

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
А кај гледате поштарина колку ќе ви земат јас незнам ништо со овој Амазон ?
Имаш акаунт на Амазон ?
Ставај продукт во корпата (тој шо си го одбрал) после тоа стегаш View Cart и десно од него стегаш Estimate your shipping and tax и ке ти ја даде вкупната цена.
Јасно ?
 

Velix

Kirk Hammett
Член од
18 мај 2012
Мислења
674
Поени од реакции
207
Имаш акаунт на Амазон ?
Ставај продукт во корпата (тој шо си го одбрал) после тоа стегаш View Cart и десно од него стегаш Estimate your shipping and tax и ке ти ја даде вкупната цена.
Јасно ?
А може ли по пп или тука да ми објаснеш како оди све тоа после давањето е-маил.Од која најевтино ќе ми дојде...Значи да ми објаснеш се за нарачувањето како иде.:)
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
А може ли по пп или тука да ми објаснеш како оди све тоа после давањето е-маил.Од која најевтино ќе ми дојде...Значи да ми објаснеш се за нарачувањето како иде.:)
Мора прво да регистираш акаунт/сметка на amazon.com таа сметка/акаунт ти е валиден и на amazon.co.uk и на amazon.de со него можиш да се најавиш (истиот меил со лозинката што си ја одбрал) и можиш исто од нив да купуваш.
Следно мора да ја регистираш картичката тоа го правиш во (кога си најавен) Your Account > Add Credit or ... како на сликава
123.jpg
следно стегаш Add a payment method > Add a card ги додаваш информациите од картичката и стегаш Next па ги дополнуваш и другите податоци кои ке ги побара (адреса, телефон ...)
124.jpg
Со ова си комплетно завршен и регистиран па кога ке ставиш некој производ во корпата тогаш можиш да ја провериш цената за пошта и дали производот можат да го испорачаат/пратат до Мкд. На истата маил адреса ке добиваш и понуди за попусти затоа најавувај се почесто и на е-маилот.
За најефтино го пишуваш горе производот што го сакаш, од после можиш да го смениш како сакаш да ги категоризираш производите пример од најниска цена до највисока итн. итн.(ке ти подреди производите од најефтини до најскапи па ти сам бирај си) Ево ти еден пример на следнава слика
1245.jpg
Го одбираш саканиот продукт и бројот имаш табела со размери за да не футниш Sizing Info и тоа е тоа.
Ако не си сигурен за нешто што сакаш тогаш читај ги коментарите од корисниците кои претходно купиле. Јас ти советувам општо за било што детално да си прочиташ пред да го купиш и обавезно да ги разгледаш коментарите.
Доволно ти е ова за почеток ?
 
Член од
25 ноември 2013
Мислења
1.634
Поени од реакции
1.489
Здраво. Вака, сакам да нарачам Ајфон 4с од Амазон. Од овие понуди: http://www.amazon.com/gp/offer-listing/B005SSB0YO/ref=sr_1_1_olp?ie=UTF8&qid=1390746056&sr=8-1&keywords=iphone 4s&condition=new втората или третата. Но немам никакво искуство со Амазон. Може да ми пресметате колку ќе ми земат поштарина до Македонија. На едната понуда пишува 10 долари за достава, а на другата пишува бесплатна достава. Сега ме интересира дали бесплатната достава важи за до Македонија, или оваа 10 долари до Македонија ќе биде или се смета според тежината. Ако може да ми одговорите, бидејќи е итно. :unsure: Фала. :)
Прво ако веќе зимаш земи си неверлок.овие гледам на листава ат&т се,значи сигурно заклучени се на таа мрежа и у мк ке не можеш да ги користиш,или ќе треба x-sim или r-sim да купуваш.друга работа е што таа поштарина од 10 долари е уствари за достава во америка.ако нарачуваш во македонија,треба да видиш дали испорачуваат до мк,и ќе ти покаже и нова цена на поштарина.
 
Член од
25 јануари 2014
Мислења
9
Поени од реакции
1
Прво ако веќе зимаш земи си неверлок.овие гледам на листава ат&т се,значи сигурно заклучени се на таа мрежа и у мк ке не можеш да ги користиш,или ќе треба x-sim или r-sim да купуваш.друга работа е што таа поштарина од 10 долари е уствари за достава во америка.ако нарачуваш во македонија,треба да видиш дали испорачуваат до мк,и ќе ти покаже и нова цена на поштарина.
http://www.amazon.com/Apple-iPhone-4S-16GB-Black/dp/B006FMDVDK/ref=sr_1_7?ie=UTF8&qid=1390779227&sr=8-7&keywords=iphone+4s

Ете за овој, може да ми кажеш каде можам да најдам цена за поштарина, и дали доставуваат до Македонија?
 
Член од
25 ноември 2013
Мислења
1.634
Поени од реакции
1.489
http://www.amazon.com/Apple-iPhone-4S-16GB-Black/dp/B006FMDVDK/ref=sr_1_7?ie=UTF8&qid=1390779227&sr=8-7&keywords=iphone 4s

Ете за овој, може да ми кажеш каде можам да најдам цена за поштарина, и дали доставуваат до Македонија?
Ја стварно не знам како ги бираш телефониве.прочитај подолу во customer reviews што напишале тие што веќе купиле.половина од нив викаат дека е користен плус заклучен на ат&т.

Ја колку што гледам на овој америчкиов амазон,сите ајфони 4ка се или крадени,или стари а ги продаваат демек ко нови.
 
Член од
21 октомври 2011
Мислења
1.718
Поени од реакции
2.523
Ниеден од тие не врши испорака надвор од САД и Канада.
 

Velix

Kirk Hammett
Член од
18 мај 2012
Мислења
674
Поени од реакции
207
Има amazon.de и amaon.it кој е поевтин.Мислам кој повеќе се исплаќа ? :)
 
Член од
25 ноември 2013
Мислења
1.634
Поени од реакции
1.489
Има amazon.de и amaon.it кој е поевтин.Мислам кој повеќе се исплаќа ? :)
Мислам дека италијанскиот е поскап,плус поголема поштарина сигурно имаат.не знам како иде на германскиот,али на овај италијанскиот и за достава у италија зимаат преголема поштарина(у поголем број случаи поштарината е поскапа од производот).
 

Samurai Jack

Penspinner
Член од
15 април 2012
Мислења
3.659
Поени од реакции
8.658
Има ли некој селери на Амазон за патики за фудбал со евтина достава?
 
Член од
14 ноември 2008
Мислења
36
Поени од реакции
4
Дали може да се нарачува од амазон со visa electron картица?
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363

Kajgana Shop

На врв Bottom