Alias

  • Креатор на темата D_NazGUL
  • Време на започнување
D

D_NazGUL

Гостин
ALIAS

My name is Sydney Bristow. Seven years ago I was recruited by a secret branch of the CIA called SD-6. I was sworn to secrecy, but I couldn't keep it from my fianc". And when the head of SD-6 found out, he had him killed. That's when I learned the truth: SD-6 is not part of the CIA. I've been working for the very people I thought I was fighting against. So, I went to the only place that could help me take them down. Now I'm a double agent for the CIA, where my handler is a man named Michael Vaughn. Only one other person knows the truth about what I do, another double agent inside SD-6. Someone I hardly know - my father.



Одлична серија со доста акција, мистика и остали глупости што прават една ваква серија добра. Нормално тука е и најголемиот адут на серијава Џенифер Гарнер. Ако сте во можност да ја гледате не пропуштајте ја.
 
Член од
18 март 2007
Мислења
570
Поени од реакции
78
Јас одамна се спремам да ја гледам, ама се` наоѓам нешто друго за симнување... Ај нека почне на некоја наша телевизија.
 
Ј

јовица11

Гостин
Ужасна серија, една од ретките кои немам нерви да ја гледам.
 

ivicka10

full bundle of joy...
Член од
20 февруари 2008
Мислења
102
Поени од реакции
4
Одлична серија, многу акција, цела ја изгледав и не пожалив за тоа:vozbud:
Џенифер Гарнер совршено се вклопи во улогата, и на физичката спремност може да и позавидат и некои машки акциони херои:smir:
Сметам дека серијава вреди да се погледа, зашто по содржина колку толку отстапува од бранот на серии кои се штанцаат за една недела:helou:
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.384
Поени од реакции
21.930
Изгледав само неколку епизоди и баталив ... Многу серии ми се натрупаа по цел ден само серии не се гледа..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom