Airsoft

Член од
11 октомври 2018
Мислења
5
Поени од реакции
1
Листам по ова спортовиве и да ви кажам има доста спортови со кој човециве од македонијава се рекреираат па некој од нив може и лебот го вадат од тоа.... Во сите тие спортови не го видов спортот со кој се бафтаат едно 30 луѓе главно од Скопје и Куманово, а тоа е Airsoft. Airsoftot е игра базирана на воена симулација слична на paintball но е 10х поадреналинска и потактичка од paintball или laser tag. Репликите со кој се игра спортов се автентични копии на оргиналите кој работат на батерии или "зелен гас" и испалуваат 6мм пластични проектили рафално или поединечно. Во Македонија има 3 клуба кој се активни 2 во Скопје од кој едниот не прима нови членови и еден од Куманово. Па ајде да видиме кој што знае за спортов и дали некој би сакал да да дојде и да проба малку од адреналинот кој го нуди овој спорт.
 

Attachments

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.378
Поени од реакции
1.825
Не ни знаев дека во МК има аирсофт клубови. На запад ова е доста развиено хоби.

Sent from my LG-H830 using Tapatalk
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.045
Поени од реакции
13.344
ај пиши ги имињата на клубовите и нешто линкчиња за контакт.
 
Член од
11 октомври 2018
Мислења
5
Поени од реакции
1
Не ни знаев дека во МК има аирсофт клубови. На запад ова е доста развиено хоби.

Sent from my LG-H830 using Tapatalk
Има, заднава година се оформени поради тоа што предходно имаше законски проблеми со дозволите за репликите ( не постоеше подточка во законот со која се опфаќаше аирсофтот) и затоа не можеше тоа да се среди. Сега кубуриме со друг проблем, а тоа е набавката на реплики. Во Мк нема продавница во која можат да се набават реплики па се набавуваат самостојно или со помош на некој од клубовите. Се чушка сега дека Микеи може да донесе опрема но еве уште чекаме...[DOUBLEPOST=1539356579][/DOUBLEPOST]
ај пиши ги имињата на клубовите и нешто линкчиња за контакт.
Black Vipers Squad https://www.facebook.com/Black-Vipers-SQ-176263856372605/
Airsoft Makedonija https://www.facebook.com/groups/364340077354924/ Illyirans Airsoft https://www.facebook.com/illyriansairsoft/ (ne primaat novi clenovi)
 
Последно уредено:
Член од
7 април 2015
Мислења
1.537
Поени од реакции
814
Овие Илирианс веројатно примаат ама можеби не си им доволно прифатлив по етничка и јазична линија.
 
Член од
11 октомври 2018
Мислења
5
Поени од реакции
1
Овие Илирианс веројатно примаат ама можеби не си им доволно прифатлив по етничка и јазична линија.
imam informacija deka ne primaat i od nivna eticka linija. znam deka site se vo semejni vrski za drugo neznam...[DOUBLEPOST=1539400678][/DOUBLEPOST]eve nasi video materijali. https://www.youtube.com/watch?v=vIdqulxLzXg&t=137s https://www.youtube.com/watch?v=eqtrnh4TA5E&t=15s https://www.youtube.com/watch?v=MP6lFFjBeLw
 
На врв Bottom