airbnb.com Страница за резервирање на сместување

Член од
15 ноември 2011
Мислења
314
Поени од реакции
30
Дали имате искуство со оваа страна за резервирање бидеќи во светов стана многу популарна, колку што знам започнала како Kickstarter проект а подоцна има голема популарност, се работи за страница каде секој може да ја понуди соба доколку има повеќе и со тоа понуди пониска цена. Линк до страната www.airbnb.com

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 

SuBZerO

Бигус Дикус
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.859
Поени од реакции
4.791
Дали имате искуство со оваа страна за резервирање бидеќи во светов стана многу популарна, колку што знам започнала како Kickstarter проект а подоцна има голема популарност, се работи за страница каде секој може да ја понуди соба доколку има повеќе и со тоа понуди пониска цена. Линк до страната www.airbnb.com

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
Ja koristev za posledniot moj odmor. Iznajmiv lux apratman na plaza (ista cena so hotel) i se bese vo najdobar red. Izadavacot na soba mora da prilozi i dokaze(so validni dokumenti) koj e, sto e, i deka e sopstvenik na stanot,kuka etc...! Toj sto renta koga se zaclenuva pozelno e da prilozi validen dokument (licna karta,posos ,etc).Uplatenite sredstva sajtot gi pusta kaj izdavacot posle 72 casa od checking time. Toa znaci deka iznajmuvacot ima pravo da prijavi nepravlinosti vo prvite 3 dena.I dvete strani imaat pravo na reviews i kako gostin i kako izdavac.
 
Член од
15 ноември 2011
Мислења
314
Поени од реакции
30
И јас мислев летово да одам преку нив ама некако ми беше чудно за патување и сепак одлучив следната година само планирам за брзо да резервирам пошто е мнгоу поевтино сега.
 
Член од
7 ноември 2014
Мислења
444
Поени од реакции
1.007
Иам резервирано 2 пати.Ми ја препорача страната другар,кој беше едно 6-7 пати преку ова.

Иначе,секогаш гледај ги ревјуата доле што се и внимавај колку ѕвездички има.Најлесно така можеш да заклучиш дали станува збора за добра и посигурна зделка.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Планирам наредниот одмор да пробам преку странава да резервирам ако ми изгледаат понудите поповолни од на пример booking, а од тоа што скоро го гледав, поповолни беа.
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.020
Поени од реакции
1.279
Имам резервирано супер е.За парите што имав стан, постоеја некои мизерни хостели кај спиеш со 10 луѓе.Само читај ривјуа и ок е
 
Член од
9 февруари 2014
Мислења
25
Поени од реакции
36
Заинтересирана сум да издавам сопствен простор преку овој сервис (или преку некој друг пр. Tripadvisor, rooomorama holiday lettings).Дали некој издава стан преку airbnb сервисот и на кој начин може да ти платат. Би ви била благодарана ако има некој да сподели искуство.
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.020
Поени од реакции
1.279
Заинтересирана сум да издавам сопствен простор преку овој сервис (или преку некој друг пр. Tripadvisor, rooomorama holiday lettings).Дали некој издава стан преку airbnb сервисот и на кој начин може да ти платат. Би ви била благодарана ако има некој да сподели искуство.
https://www.airbnb.com/info/host

Парите секогаш ги добиваш на сметка во банка. Се друго ти е објаснето на страницата
 
C

cige

Гостин
Планирам наредниот одмор да пробам преку странава да резервирам ако ми изгледаат понудите поповолни од на пример booking, а од тоа што скоро го гледав, поповолни беа.
Имаш да споделиш искуство?
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.547
Поени од реакции
52.340
Дали има некој што издава свој простор, да го прашам за повеќе информации :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom