Age of Empires II

Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
768


Оваа тема ја отворам ако има заинтересирани за оваа легендарна стратегија да се направи некое турнирче.

Може да се игра преку Hamachi виртуелен сервер ...

Age of Empires III е понова но прави проблем за играње на Hamachi.

Па ако има заинтересирани пишете ...
 

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230


Оваа тема ја отворам ако има заинтересирани за оваа легендарна стратегија да се направи некое турнирче.

Може да се игра преку Hamachi виртуелен сервер ...

Age of Empires III е понова но прави проблем за играње на Hamachi.

Па ако има заинтересирани пишете ...
Пробав да играм преку Хамачи со еден другар ама многу сецка..:toe:
 
D

DartWader

Гостин
Кој сака натпревар во Age of Empires 2 The Conquerors. Преку хамачи.. 4 вс 4 :)
 
D

DartWader

Гостин
најди 4 души :)
јас имам спремно. Пиши на пп да се договориме :) И да ти дадам усер и пасворд за хамаци

Едит: Може и помалку.
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.075
Лелеле колкку време сум ја играл ова јас поранооооооооооооооо, пола мој живот на ова ја поминав. Знам дека излезе 3-ка од ова игра пред неколку години ама толку беше а ? Најава нешто за 4-ка имат?
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
768
абе ако маате и имате група да се приклуцам .. кај да брам 4 души ..
 
Член од
30 октомври 2009
Мислења
4
Поени од реакции
0
koj saka natprevar u age of empires ne preku himachi preku gamespy ili gameranger :)
samo kazete 1 vs 1 2 vs 2 3 vs 3 4 vs 4 ne e problem ajde botovi
 

KeleS

insolitus res
Член од
22 јануари 2008
Мислења
734
Поени од реакции
57
Јеј ... Јас сум за ... само кажвајте кога каде шо како ... Одамна барам некој за играње ... Заправо паметно е да се напраи онлине турнир ... Можам да хостовам сервер со ППТП конкции и да се гледаме ко во локална , пробано е работи подобро од хамачи ... Така да кажете кога како ке напраиме турнириште .
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
10.831
Поени од реакции
4.838
Ајде и јас би се приклучил. Само со која Age of Empires?
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.075
Абе нешто не се спрема 4-ти дел од ова?
 

MiloBilderce

Bukake anyone ?
Член од
7 ноември 2009
Мислења
1.238
Поени од реакции
70
Ej ja sum zainteresiran za igranje , daj da se dogovoremem preku gameranger da praveme nekoja :helou:
 

-G-

Успешен
Член од
15 јуни 2009
Мислења
636
Поени од реакции
255
И јас ке играм само пишете пп што како и кога одма идам :helou:
 

MiloBilderce

Bukake anyone ?
Член од
7 ноември 2009
Мислења
1.238
Поени од реакции
70
Epa aj koga da se dogovorime ovie 2-3 dena da sedneme edno maratonce na AOE da praeme :) ja sum u sekoe vreme dostapen :tv:
 

GTFO

Pushing the button
Член од
3 април 2009
Мислења
5.654
Поени од реакции
4.579
Ако има заинтересирани за играње преку Гарена 3 на 3 или 4 на 4 нека пише ПП.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom