Age of Empires II HD Edition

Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.507
Поени од реакции
21.280
ima li igraci za igrava za multiplayer na steam? I dali ednas ja plakas ili za mesecno e porano kisnevme na igrava.
Ima dosta dovolno igrachi Multiplayer.
E sega problemot e shto igrachite se zverovi, i pretezhno baram nekoi Noobs Parties.

Ednash ja plakjash, i cepash bez problemi....mnogu lesno i ednostavno do Quick Game 1v1 2v2 3v3.

Zatoa, ako ima zainteresirani, mozheme da izigrame nekolku partii chisto da se uvezhbame malce. :)

P.S. Dali nekoj ima problem so dodavanje prijateli na Steam? Mene mi dava notifikacija kako ne sum bil eligible za takvo neshto. :/
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.483
Поени од реакции
33.585
P.S. Dali nekoj ima problem so dodavanje prijateli na Steam? Mene mi dava notifikacija kako ne sum bil eligible za takvo neshto. :/
ja go dadev akauntot na drugar poso sakase da igra so novi decki i kaj mene uspea da gi dodade
za novi akaunti imase nekoj uslov sea, da kupis igra, da doniras, takvo nesto trebase
ne razbrav sto e problemot bas, ama ne si edinstven
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.401
Поени од реакции
6.021
ja go dadev akauntot na drugar poso sakase da igra so novi decki i kaj mene uspea da gi dodade
za novi akaunti imase nekoj uslov sea, da kupis igra, da doniras, takvo nesto trebase
ne razbrav sto e problemot bas, ama ne si edinstven
5 evra mislam bese da potrosis na steam.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.507
Поени од реакции
21.280
Sega proveriv.

5 USD se potrebni za da se dostapni ovie raboti.

A zamisli, jas imam 4.75?!?! :)
 
Член од
12 мај 2015
Мислења
87
Поени од реакции
95
со 14,000 плата дали да пијаш, јадиш, цигари, бензин, ова она, па дури уште игри да купуваш :angel::angel::angel: не се залетувајте дечки мн, МК е овоа, .
Него онтопик, глеам активно се игра играва по стимов, го изиграв последното нивно DLC, ме бендиса
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
со 14,000 плата дали да пијаш, јадиш, цигари, бензин, ова она, па дури уште игри да купуваш :angel::angel::angel: не се залетувајте дечки мн, МК е овоа, .
Него онтопик, глеам активно се игра играва по стимов, го изиграв последното нивно DLC, ме бендиса
Абе за 5 евра да дадеш за игра што може онлајн да ја играш е во ред. кога се на попуст игрите, со добри цени на steam или gog до кај 5-6 евра вреде да дадеш за онлајн игра. Некоја добра игра што ќе ја играш со месеци, години.
За офлајн игра нема смисла пари да се фрлат овде.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom