Adobe Illustrator-ваши креации

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
10.514
Поени од реакции
4.238
@Vespertine Добро изгледа, само многу богат кафичов штом прави мени со по еден пијалок по страна :LOL: Јас за цените би ставил некое поразлично, поатрактивно решение инаку другото си е во ред. Кај мениата мислам сликите си го прават своето ;)
 

Vespertine

The Ugly Duckling
Член од
22 септември 2009
Мислења
2.826
Поени од реакции
3.174
@Vespertine Добро изгледа, само многу богат кафичов штом прави мени со по еден пијалок по страна :LOL: Јас за цените би ставил некое поразлично, поатрактивно решение инаку другото си е во ред. Кај мениата мислам сликите си го прават своето ;)
Највише сакам да работам со одвржани раце, т.е. кога клиентот на доверба ке ми каже “направи ми мени“. Па си ангажирам фотографер, па модели ако треба, па изигравам режисер... иначе за насловната која е со минималистички коктел кој (with italian accent) looks like a voman's vaginer with a cherry, е иста форма на која е и цената... сваќаш, многу е секси менито :)
 

Vespertine

The Ugly Duckling
Член од
22 септември 2009
Мислења
2.826
Поени од реакции
3.174
tuesday---flyer---01.jpg tuesday---flyer---01---bb.jpg
само позадината со млечен пат е преземена од нет, другото све сам.
 

Vespertine

The Ugly Duckling
Член од
22 септември 2009
Мислења
2.826
Поени од реакции
3.174
Целосно изработен во Ai, психоделична забава за мачки некаде у Nottingham, United Kingdom. 4.jpg
 
Член од
22 февруари 2014
Мислења
172
Поени од реакции
27
Некој добар линк за бесплатно спуштање на Adobe Illustrator? :) Благодарам однапред.
 
Член од
24 декември 2011
Мислења
38
Поени од реакции
17
Еве неколку мои креации. Овие ми се за freelance на 99designs.com
 
На врв Bottom