A1 TV Lite (ONE BoomTV/Vip TV Lite) безжична DVB-T телевизија - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

P

PewDiePie

Гостин
Ај ако сакате пишете колку канали следуваат со ова Бум тв. Фала
 
Член од
17 мај 2010
Мислења
58
Поени од реакции
40
што се случи со кабел скарт - пин.дали пробавте и дали добивте слика?
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
Планираат некои нови програми да ставаат овие бе? Моментално само Хастлер им вреди:pos:(се шалам)
Кои ви се омилени канали ме интересира?
И некои интересни серии,емисии или било што да препорачате?
 
M

mar30

Гостин
dali ima besplatni programi koi mozat da se sledat preku signalot na boomtv?

jas vcera skenirav i iskocija 36 kanali i na site pisuvase 'scrambled channel' a znam deka na vremeto od boomtv kazuvaa deka makedonskite nacionalni televizii ke bidat besplatni/nekodirani.
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Ја веќе 3 години гледам HBO и HBO Comedy на Thor 0.8 w на сателит преку диги тв е сеа и таму преминаа на nagra 3 заклучување и сеа се префрлам на 16 e сателит Eutelsat W2 таму исто иде HBO и HBO comedy само преводот е на српски и на хрватски али нее проблем да се одгледа добар филм оддтаму и ја не им давам на овие нашиве 300 ден за две телевизиии мислам дека никој жив нема да им плати.Совет ми е да си купите сателитска и ресивер dreambox кој го има ганц нов за 5000 ден и отвара една година све што сакаш да гледаш на сателит најбоље је на еутелсат в2 тотал тв има cinemax cinemax 2 HBO HBO Comedy AXN AXN Sci fi и све то на српски превод.Откако помине една година тогаш треба да му се вметнат Ц линии кои некои ги продаваат а некои идат гратис или free.Cardsharing популарно викан и отвара све тоа што набројав безпари само требаш да си малку по компјутерите да си најдеш линијакоја работи.

П.С Ако никој не им плати за HBO на боом тв или ќе ја намалат цената или скроз ќе го изгасат да не го нудат како опција пошто глеам скапо коштаат овие телевизии да се пуштаат на легален пат.Ево ја ви дадов идеа како и понатаму да ги гледате овие телевизии а да не платите големи суми пошто 12 месеца по 300 ден вие сте купиле ресивер а 24 месеца по 300 веке се многу.Поздрав!
Za nagra3 nema kodovi taka? I jas gledav na thor ama sea poveketo programi gi kodiraa, a na Eutelsat w2 kodovi za koj paket da baram isto digi tv?
 

VoniVaraS

Искусен :)
Член од
20 април 2009
Мислења
543
Поени од реакции
328
dali ima besplatni programi koi mozat da se sledat preku signalot na boomtv?

jas vcera skenirav i iskocija 36 kanali i na site pisuvase 'scrambled channel' a znam deka na vremeto od boomtv kazuvaa deka makedonskite nacionalni televizii ke bidat besplatni/nekodirani.
Да има. Слободни канали од Бум Тв се: МТВ1; МТВ2; МТВ3-собраниски канал и МТВСАТ- сателитскиот канал на МТВ за иселениците.
На моето прашање зошто не се слободни и другите национални телевизии ми беше одговорено дека според закон обврзани се само за државната национална да ја пуштат бесплатно. И дека кога ќе се исклучи аналогниот сигнал (на сите телевизии) ќе обезбедат бесплатни ресивери за тие што сакаат да гледаат само МТВ, за се друго ако сакаш да гледаш ќе мора да си платиш. :jaj:
 

Рунчев

Esi mi dobaaar
Член од
29 мај 2007
Мислења
1.262
Поени од реакции
190
Дали може да се приклучи Бум тв на постар тв без скарт, и пинови (преку антена), ми треба за во викендица.
 
Член од
15 октомври 2009
Мислења
249
Поени од реакции
16
Јас земав.. и добро е, задоволен сум... Посебно од еротските програми. :smeshko:
 
Член од
11 април 2010
Мислења
5
Поени од реакции
0
има ли некоја информација за тоа дали планират да стават нови програми(како пример спорт клуб двата канали заради премиер лигата оти на сител нема да ја има ) или да ги заменат со други канали во својот пакет нешто да се знае како и за видеотеката?? поззз
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.723
Поени од реакции
9.836
BoomTV is shit!
5 kanali asalni nema. Kablovskite televizii imaat daleku podobra ponuda.

На пример кои ?? По асални ?

--- надополнето ---

Има ли некоја најава за да го вкључат тој проклет телетекс и снимање и премотување на програма.. или абер немаат уште
 
Член од
11 ноември 2009
Мислења
1.227
Поени од реакции
556
Ako mislis na koja kablovska mislam, odgovor e optikal-net: mgm so srpski prevod, uste 2-3 filmski so prevod, dosta sportski (primer ja gledav Sparta Praga vo domasno prvenstvo), city muzicki, fox srpski, rts1 i 2...
Na boom edino discovery, natgeo, fox life i crime, ama tie na sekoja gi ima. A da, ima entertainment da cues koga i so sto se banja madona i slicni gluposti.
 
Член од
8 октомври 2009
Мислења
755
Поени од реакции
356
Сите кабелски оператори имаат нелегален превод на каналите. До кога ќе трае тоа ќе видиме...
Само бум тв и телеком имаат платено за преводи.
Инаку мислам дека во Скопје бум тв е добра опција пошто претплатата е иста како со кабелските но квалитетот е подобар.
А во помалите градови каде што претплатата за кабелска е 300-350 ден не се исплаќа Бум ТВ.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom