A1 TV кабелска телевизија (Blizoo/Cabletel/Vip TV) - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

  • Креатор на темата Xak
  • Време на започнување
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.591
Поени од реакции
38.740

Pece4ever

Скопјанишен
Член од
19 ноември 2009
Мислења
576
Поени од реакции
186
Dali nekoj ima problem so mtv3, jas resetirav, preskenirav i seuste imam crn ekran na ovoj kanal?
 

Jimmy

Организатор
Член од
26 мај 2006
Мислења
927
Поени од реакции
312
Не е на друга фреквенција, не им е пуштен сигналот.
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.019
Поени од реакции
1.278
A1 имаат добро промо за дополнителни пакети. ХБО за 125 денари


Кога го активираш, додека не ги деактивираш ти е активен пакетот.
 
Член од
13 октомври 2015
Мислења
37
Поени од реакции
26
Зошто никој од поголемите оператори, со исклучок на Total Tv, во нивната понуда го немаат BBC World News?
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Зошто никој од поголемите оператори, со исклучок на Total Tv, во нивната понуда го немаат BBC World News?
Контра прашање, кој гледа воопшто вести бре? :confused::eek:
Евентуално на ТоталТВ е free to air т.е. слободен/бесплатен канал, па затоа може и го има.
 
Член од
7 јануари 2015
Мислења
907
Поени од реакции
588
Контра прашање, кој гледа воопшто вести бре? :confused::eek:
Евентуално на ТоталТВ е free to air т.е. слободен/бесплатен канал, па затоа може и го има.
Јас би гледал bbc

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.860
Поени од реакции
7.548
Контра прашање, кој гледа воопшто вести бре? :confused::eek:
Евентуално на ТоталТВ е free to air т.е. слободен/бесплатен канал, па затоа може и го има.
Го имаше на Телеком ама пред неколку години и не знам зошто го исклучија. Убаво е да се имаат повеќе програми за вести кој известуваат што се случува во цел свет на тема политика, војни, економија.. И да не гледаш по цел ден вртејќи по каналите ќе налеташ на некоја информација на тие канали што пример не си ја прочитал на интернет.

Јас сум да има повеќе избор на тв канали од ист жанр. Повеќе филмски, детски, вести, колажни канали, музички, за мода, документарни..

Кога е во прашање музички, филмски, документарни, детски, колажни да се избира некоја подобра опција од тоа што се нуди кај нас.
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Го имаше на Телеком ама пред неколку години и не знам зошто го исклучија. Убаво е да се имаат повеќе програми за вести кој известуваат што се случува во цел свет на тема политика, војни, економија.. И да не гледаш по цел ден вртејќи по каналите ќе налеташ на некоја информација на тие канали што пример не си ја прочитал на интернет.

Јас сум да има повеќе избор на тв канали од ист жанр. Повеќе филмски, детски, вести, колажни канали, музички, за мода, документарни..

Кога е во прашање музички, филмски, документарни, детски, колажни да се избира некоја подобра опција од тоа што се нуди кај нас.
Марко, ти и типот погоре сте 0,01% од сите корисници, кои ќе го плаќаат каналот...
Земете ко цел нормален свет на интернет гледајте ги емисиите, читајте ги вестите... Кој нормален глеа денеска BBC, CNN, DW, RT, Euronews и слично... Тие канали ги има ради реда оти идат у пакет со други... Да не идат, нема да зафаќаат простор...
Они македонскиве канали не ги гледаат за вести, англискиот ќе го гледале... Имате стримови, глејте тамо...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom