A1 TV кабелска телевизија (Blizoo/Cabletel/Vip TV) - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

  • Креатор на темата Xak
  • Време на започнување

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Во Србија голем дел од кабелските оператори ги отклучија сите пакети и се е достапно за гледање. Исто е и со двб-т каналите.
Од вакво нешто, единствено ТоталТВ направи. Другиве оператори, по неколку канали пуштија и очекувам до срединава на новиот месец да ги заклучат...
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.096
Поени од реакции
5.836
Во Македонија мислам дека имаме доста лоша понуда тв канали кај операторите со исклучок на неколку тв канали. Повеќето канали се комерцијала трала лајки со репризирање или со емисии врска што си немаат одамна со името на каналот како што e Travel Channel кој сеуште го имаат Telekom MK MaxTV.

Не дека е поразлично нешто и кај другите балкански екс ју држави но кај нив може да се најдат и доста брдо интересни канали.
Што канали би предложил ти што ги даваат соседните кабловски оператори а ги нема кај нас? (а да не бидат турбо фолк шунд)

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
 

saskon

Член од
22 август 2008
Мислења
2.217
Поени од реакции
5.435
Воглавно ги имаат сите канали кои се кај нас укинати. Ова е:
Ги имаат сите регионални телевизии, српски арени во хд
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.780
Поени од реакции
7.518
Што канали би предложил ти што ги даваат соседните кабловски оператори а ги нема кај нас? (а да не бидат турбо фолк шунд)

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
Треба да почнат да прават македонски тв канали. Ете во Србија војуваат операторите со нивна продукција тв канали. Тоа може да се види со SBB, Total tv и Телеком Србија МТS, Supernova.

Не дека треба до толку брутално да се оди ама ете операторите во Македонија да произведуваат свој тв канали и после да си ги разменуваат операторите (Телеком ќе му даде да го емитува на А1 нивниот канал а А1 на Телеком нивниот канал) макар и тоа било размена за некоја поголема цена и да мора да ги имаат во пакет претплата.
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.096
Поени од реакции
5.836
Треба да почнат да прават македонски тв канали. Ете во Србија војуваат операторите со нивна продукција тв канали. Тоа може да се види со SBB, Total tv и Телеком Србија МТS, Supernova.

Не дека треба до толку брутално да се оди ама ете операторите во Македонија да произведуваат свој тв канали и после да си ги разменуваат измеѓу операторите.
Овде нема пари за тоа. Премал е пазарот. Па овде постојните телевизии не даваат ништо освен турски серии и контактни емисии со јавување на гледачи, а камоли други тв.да се отвараат

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Треба да почнат да прават македонски тв канали. Ете во Србија војуваат операторите со нивна продукција тв канали. Тоа може да се види со SBB, Total tv и Телеком Србија МТS, Supernova.

Не дека треба до толку брутално да се оди ама ете операторите во Македонија да произведуваат свој тв канали и после да си ги разменуваат операторите (Телеком ќе му даде да го емитува на А1 нивниот канал а А1 на Телеком нивниот канал) макар и тоа било размена за некоја поголема цена и да мора да ги имаат во пакет претплата.
Прво ти треба законска измена оти не дозволува оператор да има радиодифузно претпријатие. :)
А потоа не веруем ни дека ќе дадат меѓусебно каналиве, оти кај нас очи попрво ќе си извадат... Жив пример ти е Арена Спорт... Кога ќе ми текне дека за преводите се тужеа поранешен Cabletel и BoomTV.... :facepalm:
 
M

Macedon1um

Гостин
Како сте задоволни периодов од интернетот ? На телекабел сум моментално ама не ги бива, планирам да се префрлам на А1 или Неотел
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.162
Поени од реакции
3.550
Како сте задоволни периодов од интернетот ? На телекабел сум моментално ама не ги бива, планирам да се префрлам на А1 или Неотел
Kaj mene nema nikakov problem xx vreme unazad mislev deka sega so krizava na vecer kee pospor ama Ne.! Super e 50/3 konstantno...
Автоматски споено мислење:

Kaj mene nema nikakov problem xx vreme unazad mislev deka sega so krizava na vecer kee pospor ama Ne.! Super e 50/3 konstantno...
3ve i eden test nadvor od Mk ,da ne reci nekoj deka do a1.mk samo se testovite ...
Da ne gi mesame postovite ima tema za a1 net
 

Attachments

Последно уредено:
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.780
Поени од реакции
7.518
И тука ги има новите канали на МРТ ама црна слика нема ништо на нив.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.780
Поени од реакции
7.518
koja frekfencija ..? ova odi od mrt-T ili i preku operatorive . ?
Не знам која фрекфенција јас дома немам ништо од А1. Бев кај баба ми и рестартирав ресиверот се појавија тие канали но ништо немаше на нив.

Денес во 16 часот е почетокот на МРТ 5 детскиот канал. Ништо посебно содржински. Истото што и досега се емитувало на МРТ 1 од образовна и детска програма.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.162
Поени од реакции
3.550
Не знам која фрекфенција јас дома немам ништо од А1. Бев кај баба ми и рестартирав ресиверот се појавија тие канали но ништо немаше на нив.

Денес во 16 часот е почетокот на МРТ 5 детскиот канал. Ништо посебно содржински. Истото што и досега се емитувало на МРТ 1 од образовна и детска програма.
ke preskeniram pokasno / dvbT kaj mene tv gi fajka boom signalot so 1m kabel samo,
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.373
Поени од реакции
38.352
кажете како за плаќање сметки? пунктот пред некој ден кога бев не им работеше
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.373
Поени од реакции
38.352
Можеш електронски да платиш на нивниот сајт. Еве ти линк https://www.a1.mk/plati-smetka
немам картичка за онлајн, ме интересира со папир каде може низ ск да се плат

едит прочитав дека до 2 ипол работеле на сајтот, ќе појдам порано можда работат
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom