A1 TV кабелска телевизија (Blizoo/Cabletel/Vip TV) - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

  • Креатор на темата Xak
  • Време на започнување

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.101
Поени од реакции
5.839
Барем не се целосни педери ко ЕВН Македонија во ЕВН хоум што го прекрстија

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Барем не се целосни педери ко ЕВН Македонија во ЕВН хоум што го прекрстија

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
Ако не грешам, ЕВН Македонија продолжи да постои, а ЕВН Хоум им е фирма ќерка... Нешо законски беше финтата, не следам баш све во делот на енергетиката.
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.101
Поени од реакции
5.839
Ако не грешам, ЕВН Македонија продолжи да постои, а ЕВН Хоум им е фирма ќерка... Нешо законски беше финтата, не следам баш све во делот на енергетиката.
Незнам за тоа, на сметките стои новото име

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Незнам за тоа, на сметките стои новото име

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
Бидејќи не си искочен на слободен, либерализиран пазар на електрична енергија мислам. Нејсе, како и да е, да не забегуваме од темава. :D
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.870
Поени од реакции
7.555
Мрш бре северџану! :pos: Никогаш северна, секогаш Македонија але але але :oeoeoe:
:pos:Искрено мене ми е мило што не се пишани Северна. Нека цркне од мака Заев ако е претплатник на нивни услуги па нека чита на пликото и сметката А1 Македонија ДООЕЛ Скопје секој месец. Нека го потсетува дека не му го сака и оваа приватна компанија/фирма договорот со Грција за промена на името на државата.
 
Член од
14 август 2010
Мислења
787
Поени од реакции
506
kade e opcijata da si vidam smetka? porano bese mozno na kompjuter sega nemozam nikade da ja najdam?
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
kade e opcijata da si vidam smetka? porano bese mozno na kompjuter sega nemozam nikade da ja najdam?
И ја се мачев, ама лепотаниве го тргнале од веб или не им е средено... Засеа само апликацијата на тел...
 

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.549
Поени од реакции
931
Они дур да го покријат Скопје, за едно 15 години, јас ќе имам Гигабитен лол
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.870
Поени од реакции
7.555

Од кого и да е лаптопот или компјутерот нека си го активира Windows-oт. Срамота е на таков некативиран Windows голема компанија да пушта презентација или било што на екран а и да дава интервју.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom