A1 TV кабелска телевизија (Blizoo/Cabletel/Vip TV) - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

  • Креатор на темата Xak
  • Време на започнување
Член од
19 ноември 2008
Мислења
740
Поени од реакции
284
Што е финтава на близу што го исклучиле МРТ 1 ХД каналот и го имаат СД каналот ставен на негово место.
 
Последно уредено:
Член од
11 април 2013
Мислења
355
Поени од реакции
183
Речиси пред една недела пријавив ми рекоа дека сум прв кој им го кажува тоа. Глеам сега приметија сите.
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
472
Поени од реакции
292
Сега сите ќе им избегаат на Оне, гледам имаат јака понуда :)
 
Член од
19 ноември 2008
Мислења
740
Поени од реакции
284
Речиси пред една недела пријавив ми рекоа дека сум прв кој им го кажува тоа. Глеам сега приметија сите.
Се јавив во саботата рекоа дека по чудо и тие приметиле зошто стално биле неспособни и дека нивните екипи работеле на случајот.Ама гледам дојде вторник и ништо.Плус и сликата сецкаше на моменти ама ај може сега асално ќе ја средат.Среќа можам да ја гледам преку антена па немам проблем кога има натпревари така да гледам.
 
Член од
11 април 2013
Мислења
355
Поени од реакции
183
Сега сите ќе им избегаат на Оне, гледам имаат јака понуда :)
Абе не зезај интернет од 12 мегабити во најскуп пакет, и боом тв со едвај 40-50 канали и без HD. Едино што е добро се HBO каналите и толку. Близу за двеста денари плус добиваш 100 мегабити, 120 канали и 14 HD канали. Фиксна не ја коментирам гледам се помалку се користи.
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
472
Поени од реакции
292
Абе не зезај интернет од 12 мегабити во најскуп пакет, и боом тв со едвај 40-50 канали и без HD. Едино што е добро се HBO каналите и толку. Близу за двеста денари плус добиваш 100 мегабити, 120 канали и 14 HD канали. Фиксна не ја коментирам гледам се помалку се користи.
што ако има 100 канали кога пола се албански, а другите се за никаде....и сега колку канали има Близу 30 ???
 
Член од
8 ноември 2008
Мислења
542
Поени од реакции
731
што ако има 100 канали кога пола се албански, а другите се за никаде....и сега колку канали има Близу 30 ???
А кажи ми ти мене што има BOOMTV што го нема во близоо??? Ај да речеш ќе се префрлам на макств поради Арена каналите поради стабилниот нет, итн итн. Ама кога ќе ми кажат се гасам од близоо за да се префрлам на боомТВ ?? Мислам what the f*ck ... Ова ти е само одење со глава во ѕид.
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
А кажи ми ти мене што има BOOMTV што го нема во близоо??? Ај да речеш ќе се префрлам на макств поради Арена каналите поради стабилниот нет, итн итн. Ама кога ќе ми кажат се гасам од близоо за да се префрлам на боомТВ ?? Мислам what the f*ck ... Ова ти е само одење со глава во ѕид.
BoomTV има: HBO канали, сите FOX канали, Cinestar TV канали, History channel, превод на македонски на скоро сите канали.
Има уште некои предности, но да не ги набројувам
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.840
BoomTV има: HBO канали, сите FOX канали, Cinestar TV канали, History channel, превод на македонски на скоро сите канали.
Има уште некои предности, но да не ги набројувам
Ако доплатиш за овие не се free...
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Ако доплатиш за овие не се free...
А на blizoo не доплатуваш за некои квази канали во пакет плус и пакет супер плус?!
Барем знаеш овде што гледал, а не кај нас на blizoo имаш или талибански, турски или шутот од север.
 
Член од
27 октомври 2013
Мислења
20
Поени од реакции
4
Boom tv имаат македонски превод,башка оваа новата понуда им е многу подобра од blizoo.
Немаат 25 албански канали,ќе одам од близоо само поради тоа што имаат албански канали.
Boom tv даваат поени (субвенции) после две години како нивни корисик може да се искористат за нов мобилен ако обновуваш договор.
Што добиваш од близоо-нељубезност,непрофесионалност и неспособност од вработените.барем во Карпош + гратис 20-30 "Шпонски" канали
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
472
Поени од реакции
292
Boom tv имаат македонски превод,башка оваа новата понуда им е многу подобра од blizoo.
Немаат 25 албански канали,ќе одам од близоо само поради тоа што имаат албански канали.
Boom tv даваат поени (субвенции) после две години како нивни корисик може да се искористат за нов мобилен ако обновуваш договор.
Што добиваш од близоо-нељубезност,непрофесионалност и неспособност од вработените.барем во Карпош + гратис 20-30 "Шпонски" канали
Плус таблет Леново од 7 инчи даваат гратис :)
 
Член од
30 јануари 2011
Мислења
1.264
Поени од реакции
1.079
Плус таблет Леново од 7 инчи даваат гратис :)
:vozbud: Која придобивка!

Дајте бе, убаво ви пишал @Introvert* погоре. Знаеме дека Близу се дел од најсрање операторите во Македонија, ама guess what, Бум ТВ не се ништо подобри. Барем правете саглам споредби кога веќе сте запнале...
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
:vozbud: Која придобивка!

Дајте бе, убаво ви пишал @Introvert* погоре. Знаеме дека Близу се дел од најсрање операторите во Македонија, ама guess what, Бум ТВ не се ништо подобри. Барем правете саглам споредби кога веќе сте запнале...
Мислам дека доволно добра споредба направив. Реков кој канали ги има boomtv а кој blizoo. Нема доказ кој може да ми докаже дека blizoo е подобар од boomTV, кога вториве ги имаат скоро сите најатрактивни канали. Единствен проблем е што се малку заостанати околу технологијата, односно не се DVB-T2, туку се DVB-T. Ако беа втора генерација, сум напишал многу пати ќе имаат капацитет за уште неколку канали, па и HD.
Ако како предност ги сметаш талибанските, бугарските, српските и турските канали кај blizoo тогаш морам да ти признаам твојот вкус не ми се допаѓа. Точно, и boomTV има неколку канали кои не ми се допаѓаат, но барем има поприлично поголем број канали кои вреди да се гледаат.
Плус предност е и можноста за пренос на уредот. Ај да те видам кабел од blizoo да пренесеш на Пелистер :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom