A1 TV кабелска телевизија (Blizoo/Cabletel/Vip TV) - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

  • Креатор на темата Xak
  • Време на започнување

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Ima 2 verzii uk & usa(vo drugi eu drzavi go nema) razlicna programa odi na 2ta
Е како го нема во ЕУ кога пола Адриа оператори го имаат, па и во Македонија, а посебно и на ТоталТВ го има, со српски превод... Каналот го има, шо верзија не знам, но каналот се нуди и тоа со превод.
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.096
Поени од реакции
5.836
Како сте со интернетов деновиве?
Кај мене многу е паднат има чести прекини

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.656
Поени од реакции
4.713
Katastrofa net

Pagja cesto i namesto 50mb edvaj 20 e skoro cel mesec
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.096
Поени од реакции
5.836
Katastrofa net

Pagja cesto i namesto 50mb edvaj 20 e skoro cel mesec
Си се јавил во контакт центарот, што викаат, со оглед на ситуацијава нема да можат на терен да отстранат дефект

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.656
Поени од реакции
4.713
Си се јавил во контакт центарот, што викаат, со оглед на ситуацијава нема да можат на терен да отстранат дефект

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
Ne sum se javil oti beter kje me iznerviraat so tie retardi sho rabotat u kontakt centar. Sigurno nekoj bezveza odgovor kje dadat ko sekad.

OD prvi ako bide isto kje gi baram.
 
Член од
13 октомври 2015
Мислења
37
Поени од реакции
26
Ти кажаа погоре, А&E групацијата. Под неа спаѓа и каналот Crime+Investigation.
Има и некои други канали, но во Европа, а поконкретно на Балканов мислам дека и не нудат. Само History, H2 и CI каналите се.
Viasat History и Discovery History UK се подобри од History. Последниот повеќе има reality show одколку историски документарци.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.636
Поени од реакции
1.525
Viasat History и Discovery History UK се подобри од History. Последниот повеќе има reality show одколку историски документарци.
Баш со тие 100 наци документарци на Виасат што се вртат по милион пати во денот е подобар, како да не.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.158
Поени од реакции
3.548
Е како го нема во ЕУ кога пола Адриа оператори го имаат, па и во Македонија, а посебно и на ТоталТВ го има, со српски превод... Каналот го има, шо верзија не знам, но каналот се нуди и тоа со превод.
Ne se razbravme...na iptv go nema ni na srbija,ni hrvarska,slovenija nikade.. go ima samo na uk,usa i canada go najdov sega....vo ostanatite eu go nema .gi preterav site...
E sega sto ima na total,na magenta d-telekom i ostanati ne znam...
 
Член од
31 декември 2017
Мислења
271
Поени од реакции
114
ТВ канали отстранети од пакетите на Близу/Вип/А1 во последните години:
  • Discovery Channel
  • Discovery Science
  • Discovery World
  • Animal Planet
  • Discovery Investigation
  • Discovery Showcase
  • DTX
  • TLC
  • Travel Channel
  • Food Network
  • Fine Living Network
  • CBS Reality
  • Eurosport 1
  • Eurosport 2
  • MTV
  • MTV Hits
  • MTV Dance
  • VH1 Classic
  • Fashion TV
  • AXN
  • Da Vinci Learning
  • Disney Channel
  • Jim Jam
  • SK HD
  • HTV 1
  • HTV 3
  • HTV 4
  • B92
  • Happy
  • BN Sat
  • KCN Kopernikus
Goni gi , odma otkazi gi.... Stvarno se najslabi si tv programi
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Ne se razbravme...na iptv go nema ni na srbija,ni hrvarska,slovenija nikade.. go ima samo na uk,usa i canada go najdov sega....vo ostanatite eu go nema .gi preterav site...
E sega sto ima na total,na magenta d-telekom i ostanati ne znam...
До скоро имав ИПТВ на коди, во листата го имаше каналот. Ако решиле да се повлечат од пазарот од јануари наваму, тогаш е нешто друго, но знам дека оператори го имаа тој канал заедно со Хистори ченл.
 
Член од
29 септември 2013
Мислења
601
Поени од реакции
487
Баш со тие 100 наци документарци на Виасат што се вртат по милион пати во денот е подобар, како да не.
Viasat History има премиери секој ден. Па и да се вртат некои документарци по милион пати вредат да се гледаат милион пати.
Discovery channel (оној, најгледаниот документарен канал во многу земји во светот) има по две-три премиери секој ден, ама џабе.
Оној американскиот History, врска нема со историја. Пола програма има Борба за складови, а друга половина НЛО и камионџии.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.516
Во Македонија мислам дека имаме доста лоша понуда тв канали кај операторите со исклучок на неколку тв канали. Повеќето канали се комерцијала трала лајки со репризирање или со емисии врска што си немаат одамна со името на каналот како што e Travel Channel кој сеуште го имаат Telekom MK MaxTV.

Не дека е поразлично нешто и кај другите балкански екс ју држави но кај нив може да се најдат и доста брдо интересни канали.
 

saskon

Член од
22 август 2008
Мислења
2.217
Поени од реакции
5.434
Во Србија голем дел од кабелските оператори ги отклучија сите пакети и се е достапно за гледање. Исто е и со двб-т каналите.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom