A1 TV кабелска телевизија (Blizoo/Cabletel/Vip TV) - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

  • Креатор на темата Xak
  • Време на започнување

Jimmy

Организатор
Член од
26 мај 2006
Мислења
927
Поени од реакции
312
Момци, кој може да ми ја каже фреквенцијата на RTL и на RTL2...
Не знам зошто на full scan не ми ги најде... Поздрав.
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.582
Поени од реакции
13.217
Зедовме нов ТВ (LG) и никако да ги пребара сите дигитални канали (со картичка во тв).
Одбравме друга држава (Германија, Финска итн) ама само 12 канали најдува.
Ениуан?
 
Член од
17 јануари 2018
Мислења
124
Поени од реакции
111
Сакам да земам уште еден тв, па ме интересира колку се доплаќа за уште еден ресивер?
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Зедовме нов ТВ (LG) и никако да ги пребара сите дигитални канали (со картичка во тв).
Одбравме друга држава (Германија, Финска итн) ама само 12 канали најдува.
Ениуан?
Ај провери дали кабелски приклучок да не ви е грешка приклучено пошо едното е за сателиска ,а другото е за кабелска?!
Остави да биде германија кај мојот ЛГ така е наместен и пак одново пребарувај ,но подеси само кабелска


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

saskon

Член од
22 август 2008
Мислења
2.220
Поени од реакции
5.442
Од 11 декември 2019 ТВ каналите AXN i DaVinchi ќе бидат отстранети од програмската листа на А1.
На нивно место? Најверојатно ништо или некој рамковен.
По некоја прогресија следни за исклучување се fox и natgeo каналите. Според мене најдобро е да ги укинат сите канали и на крај нека се укинат самите.
 
Член од
14 август 2010
Мислења
787
Поени од реакции
506
На нивно место? Најверојатно ништо или некој рамковен.
По некоја прогресија следни за исклучување се fox и natgeo каналите. Според мене најдобро е да ги укинат сите канали и на крај нека се укинат самите.
sto se bunis ti barem za tebe nema zima:)
 

saskon

Член од
22 август 2008
Мислења
2.220
Поени од реакции
5.442
sto se bunis ti barem za tebe nema zima:)
Ги трпам јас поради интернетот, без договор сум сега и можам да ги откачам кога сакам.
Работава е што и другите не се сјајни со квалитетот на услугите.
 

calipso

Optimal Сasual Dating - Authentic Maidens
Член од
27 декември 2009
Мислења
130
Поени од реакции
55
vcera skenirav na kabelska i gledam stavile lokalni kanali od site regioni. Samo ne gi otvora kanalite. Dali nekoj gi gleda ovie kanali? frekvencija 770, 778, 796
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
vcera skenirav na kabelska i gledam stavile lokalni kanali od site regioni. Samo ne gi otvora kanalite. Dali nekoj gi gleda ovie kanali? frekvencija 770, 778, 796
Одамна се ти е,само идиотиве изглеа ги имаат на понуда ставено
Зависно во кој регион си, тие канали ќе можеш да ги следиш.
И не барајте да можете да глеате канал од Битола во Скопје, јер законската дозвола а и самото име (локална, регионална ТВ станица) кажува дека е само за на една локација/регион.
 

calipso

Optimal Сasual Dating - Authentic Maidens
Член од
27 декември 2009
Мислења
130
Поени од реакции
55
Ne se odamna, za prvpat se sega staveni ovie kanali. Duri i na nivnata web strana gi nemaat napisano vo ,,lista na kanali na A1" Uste zbvanicno izgleda ne se pusteni bidejki nema nitu soopstenie od A1
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Ne se odamna, za prvpat se sega staveni ovie kanali. Duri i na nivnata web strana gi nemaat napisano vo ,,lista na kanali na A1" Uste zbvanicno izgleda ne se pusteni bidejki nema nitu soopstenie od A1
Пуштени се може веќе месец-два... А на сајтот каналите не им се средени, така што, не очекувај нешто многу многу.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.861
Поени од реакции
7.549
На МаxTV Телеком регионалните канали ако не се од регионот т.е градот кај што живееш ги нема во листата кога вртиш канали, сокриени се. Не знам дали можат така да прават и овие А1. Тоа би било најдобро и нема да се бунат вака луѓе кој не се упатени што значи зборот регионални.
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
На МаxTV Телеком регионалните канали ако не се од регионот т.е градот кај што живееш ги нема во листата кога вртиш канали, сокриени се. Не знам дали можат така да прават и овие А1. Тоа би било најдобро и нема да се бунат вака луѓе кој не се упатени што значи зборот регионални.
Апсолутно се сложувам со тебе дека така треба да биде, но А1 не верувам да се до толку способни да средат... За потсетување, до пред месец или два воопшто и ги немаше, не па да ги средат така...
Но најпрво ги имаше барем кај мене во Скопје, само скопските, потоа се рестартираа ресирверите и се појавија и другите канали...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom