A1 TV кабелска телевизија (Blizoo/Cabletel/Vip TV) - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

  • Креатор на темата Xak
  • Време на започнување

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.655
Поени од реакции
1.245
На МаxTV Телеком регионалните канали ако не се од регионот т.е градот кај што живееш ги нема во листата кога вртиш канали, сокриени се. Не знам дали можат така да прават и овие А1. Тоа би било најдобро и нема да се бунат вака луѓе кој не се упатени што значи зборот регионални.
Апсолутно се сложувам со тебе дека така треба да биде, но А1 не верувам да се до толку способни да средат... За потсетување, до пред месец или два воопшто и ги немаше, не па да ги средат така...
Но најпрво ги имаше барем кај мене во Скопје, само скопските, потоа се рестартираа ресирверите и се појавија и другите канали...
 
Член од
14 август 2010
Мислења
660
Поени од реакции
321
nekoj broj da ne ima od agentive sto idat po zgradi i kuci da vidam sto ke ponudat?
 
Член од
21 јуни 2018
Мислења
359
Поени од реакции
118
A1 оператор наплаќа 500 денари ако сакаш дома нешто да ти интервенираат
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.453
Поени од реакции
665
Зошто од кога ги инсталиравме каналите преку антена на ресиверот,ми ги дава само нашите домашни ... а за другите пишува НЕМАТЕ ПРИСТАП ?
 
Член од
28 март 2006
Мислења
16.102
Поени од реакции
8.954
За продолжување на договор од 170-180 денари за мобилен (на ВИП имавме пакет комбо со 1 мобилен на кој приклучивме у пакет уште 2 мобилни), сега ми бараат 500 денари (499 поточно). Ама имал 1 гб мобил интернет (што мене не ми треба). Сигурно и за другиот исто ќе бараат, немале поефтини тарифи.
Се повеќе верувам дека "се ребрендираат" само за да дигнат цени.
 
Член од
31 мај 2009
Мислења
36
Поени од реакции
19
Да, 490 денари ќе ти наплатат на сметката нареден месец.
Да слично ми бараа и на мене, меѓутоа среќа у несреќа на еден од каблите му беше стопена изолацијата од сонце па ми ја сменија целата инсталација бесплатно.
 
Член од
8 октомври 2009
Мислења
553
Поени од реакции
181
A1 оператор наплаќа 500 денари ако сакаш дома нешто да ти интервенираат
Наплаќаат ако е се исправно со нивната опрема а ти си ги викнал. Јас ги викнав и ми го заменија рисиверот затоа што го губеше каналите. Ништо не ми наплатија.
 
Член од
31 декември 2017
Мислења
24
Поени од реакции
11
Ubedlivo najlos izbor na kanali, Telekabel se vadi so Eurosport, Discovery, Mtv, Rai uno, HRT1,... Telekom so Arenite od 1 do 5,i hbo.... Vip mesto da ubavi nesto novo, oni se epten ne aktivni....
 
Член од
6 јули 2018
Мислења
203
Поени од реакции
198
Каква им е телевизијата на box?

Пред извесно време ми кажуваа дека им е ептен лоша.

На веб им стои архива и слично, какво е во пракса?

Исто така ако добро разбрав од на веб со ХБО пакетот не имаат ХБО он деманд како кај телеком.
 
Член од
28 март 2006
Мислења
16.102
Поени од реакции
8.954
дали ова значи дека барем привремено ќе се вратиме во старата добра ЈУ со 2.5 канали?
 
На врв Bottom