A1 TV кабелска телевизија (Blizoo/Cabletel/Vip TV) - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

  • Креатор на темата Xak
  • Време на започнување

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Што сте биле напнати. Човек неможе ни да се нашали на ваша сметка.

А тоа што А1 ве дупи во здрав мозок тоа нема врска. Си рекламира канали кои не ги нуди.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Не сме ние напнати, туку тоа е спамирање зачинето со рекламирање на операторот.

Да ја укинаа ама го избришале и постот изгледа грешка било
Мислам дека не им е првпат ова, нешто ми е останато дека имаат слична грешка вака направено и порано.

На Близу нема MTV Europe Music Awards. Дури сега гледам дека го укинале каналот па нема кај да гледам. А нашите тв дури и не знаат дека има таков настан.
MTV Adria е укинат во целито регион, кај сите оператори. Е сеа има финта, што не знам кој канал некои оператори во соседството го нудат, како соодветна замена.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
MTV Adria е укинат во целито регион, кај сите оператори. Е сеа има финта, што не знам кој канал некои оператори во соседството го нудат, како соодветна замена.
Повеќе не работи MTV Adria и нејзина замена е MTV европска верзија ама како што и ти пиша го нема кај сите оператори.

MTV еurope music awards имаше и официјално и на интернет сајтот од MTV да се гледа но тие музички награди не се она што некогаш и беа ама да не одиме надвор од темава тоа е веќе друга тема на разговор.
 
Член од
13 октомври 2015
Мислења
37
Поени од реакции
26
Од 11 декември 2019 ТВ каналите AXN i DaVinchi ќе бидат отстранети од програмската листа на А1.
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Како не ги остранеа оноа татарските и рамковните канали... :)
Уште една причина зашто у Март бегам, ене го кај е, ситно ќе избројам...
 
Член од
16 јануари 2018
Мислења
197
Поени од реакции
51
Tie besplatnite so se gledaat gi ukinuvaat a stavaat novi so doplata a makedonski regionalni kanali barem da gi pustat free besplatno
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
... makedonski regionalni kanali barem da gi pustat free besplatno
Глупост колку да се пише...
Регионалните ти се бесплатно достапни! ЗАВИСНО ОД РЕГИОНОТ КАЈ ШО ИМААТ ДОЗВОЛА И КАЈ ШО СЕ НАОЃАШ ТИ! Не може Штипски канал да се емитува во Кичево! Си има закон и затоа самото име кажуе регионални, т.е. само во одреден регион.

Или народов не е воопшто запознаен со регулативата или го мрзи да мисли оти одговорот е во самото име или трето едино да се пише нешто колку да се брои ко мислење...
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.536
Поени од реакции
695
Глупост колку да се пише...
Регионалните ти се бесплатно достапни! ЗАВИСНО ОД РЕГИОНОТ КАЈ ШО ИМААТ ДОЗВОЛА И КАЈ ШО СЕ НАОЃАШ ТИ! Не може Штипски канал да се емитува во Кичево! Си има закон и затоа самото име кажуе регионални, т.е. само во одреден регион.

Или народов не е воопшто запознаен со регулативата или го мрзи да мисли оти одговорот е во самото име или трето едино да се пише нешто колку да се брои ко мислење...
Во ред се согласувам регионален канал ,но добро би било да можеме да ги следиме и така сите оператори имаат канали кои никој не ги гледа зборам еве за Телеком па може да ни ги понудат би сакал да знам што се емитува на тие канали можеби далеку поинтересна програма даваат од колку нашиве национални телевизии
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
Во ред се согласувам регионален канал ,но добро би било да можеме да ги следиме и така сите оператори имаат канали кои никој не ги гледа зборам еве за Телеком па може да ни ги понудат би сакал да знам што се емитува на тие канали можеби далеку поинтересна програма даваат од колку нашиве национални телевизии
Регионалните канали и немаа некој голем буџет за кој знае колку богата програма да понудат.
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Во ред се согласувам регионален канал ,но добро би било да можеме да ги следиме и така сите оператори имаат канали кои никој не ги гледа зборам еве за Телеком па може да ни ги понудат би сакал да знам што се емитува на тие канали можеби далеку поинтересна програма даваат од колку нашиве национални телевизии
И ја сакам да сум Претседател па нема... Шу знам, поинтересно би било да сум преЦедник на држава место на нешо друго... Ама нема.
Затоа и се регионални, а у најмала рака се вмрежени и истата програма ја нудат преку еден проект... Разликите им се претежно во вестите и термините за некоја серија... На крај на краишта, никаде во светот не се нудат на национално ниво регионални канали... Ако сакаат да се национални, има законски процедури и нека исполнат... Ако некој сака да ги гледа, постои можност или да се пресели или да ги најде на стрим во денешно време.
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.101
Поени од реакции
5.839
Дај не се глупирајте ве молам. Не ги даваат каналите што треба да ги даваат, што ги гледа цел свет, сте запнале за регионалните...

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Дај не се глупирајте ве молам. Не ги даваат каналите што треба да ги даваат, што ги гледа цел свет, сте запнале за регионалните...

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
Пак ќе речам, работава е само да се пише нешто ради реда. Иако ценам обично туѓи мислења, ама барем да се издржани...
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.536
Поени од реакции
695
Пак ќе речам, работава е само да се пише нешто ради реда. Иако ценам обично туѓи мислења, ама барем да се издржани...
А зашто мислиш дека сум пишал нешто ради реда? Мислиш дека така билдам нешто репутација или бркам некоја награда го кажувам моето мислење затоа е форумов тука да секој сподели свое мислење
 
Член од
10 јуни 2015
Мислења
48
Поени од реакции
5
Ova za nisto ne gi biva A1 so brzinata vise 20 dena slaba brzina 15-30mpbs a treba da imam 100mbps. Imase samo nekolku denovi koga se vrati brzina kako sto treba no posle nekolku dena pak po staro.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom