A1 TV кабелска телевизија (Blizoo/Cabletel/Vip TV) - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

  • Креатор на темата Xak
  • Време на започнување
Член од
24 септември 2011
Мислења
62
Поени од реакции
17
Многу се рекламираа за ребрендирањето, за да не понудат ништо посебно

Sent from my SM-J530F using Tapatalk
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.011
Поени од реакции
1.267
каде го најде ова?
Не е готова страната... фалат продукти. Ќе ја средат деновиве очигледно се брза. Пакетите ги има во документите за актуелна понуда.
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Оптиката е само во Тетово и Штип според одогвор што го добив во порака. Така што, не се надевајте нешо многу. Освен ако ми вратиле погрешно пред некој ден и не знам во која тема го објавив.
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Оптиката е само во Тетово и Штип според одогвор што го добив во порака. Така што, не се надевајте нешо многу. Освен ако ми вратиле погрешно пред некој ден и не знам во која тема го објавив.
Оптика имаат и во Скопје ама малку расфрлана...Велес им е сериозно покриен и умрежен. Во Тетово се во почетна фаза, немаат абер.
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Оптика имаат и во Скопје ама малку расфрлана...Велес им е сериозно покриен и умрежен. Во Тетово се во почетна фаза, немаат абер.
Не знам, но кога прашав за тој еден оптички пакет, ми рекоа само во Тетово и Штип можел. Ама штом сеа не понудија оптички пакети, џабе е, не се надевам дека ќе има во скоро време.
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.096
Поени од реакции
5.836
Не разбирам што е тука унапредување.
Истава тарифа ја имам со 30 мб интернет, а сега ја нудат со 15 мб, што е ова луд јебе збуњеног ?


Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.777
Поени од реакции
7.515
Дајте да не шириме тука за интернетот и мобилната услуга. Има теми за тоа, тука нека се пишува повеќе за тв понудата.
 
Последно уредено:
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.777
Поени од реакции
7.515
Me interesira ima li nekoi novi kanalia ubaceno.
Не сум претплатен дома на А1 да гледам телевизија ама имав прилика кај баба ми да гледам и видов нема нови канали а и сеуште во менито на ресиверот си стоеше логото Vip. Не знам дали им е возможно премногу да чепкаат како што тоа го прават МК Телеком на МаxTV и менуваа изглед но би било добро да го ажуриираат софтверот и со тоа да се добие целосно нов изглед на менито. Или нека им менуваат на корисниците нови подобрени ресивери со целосно нов подобрен софтвер. Вака како што е сега најлош изглед имаат заостанат уште од времето на Blizoo.
Автоматски споено мислење:

Tуку читам фирмата сега им е со име А1 Македонија ДООЕЛ Скопје и зарем не треба по ново сега да е А1 Северна Македонија ДООЕЛ Скопје? Или нема врска како ќе ја пишува државата во името на фирмата?
 
Последно уредено:

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Tуку читам фирмата сега им е со име А1 Македонија ДООЕЛ Скопје и зарем не треба по ново сега да е А1 Северна Македонија ДООЕЛ Скопје? Или нема врска како ќе ја пишува државата во името на фирмата?
Мрш бре северџану! :pos: Никогаш северна, секогаш Македонија але але але :oeoeoe:
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.140
Поени од реакции
15.885
Мрш бре северџану! :pos: Никогаш северна, секогаш Македонија але але але :oeoeoe:
Aлал нека му е, какви глупости му паѓаат на памет и со шо се замара... :facepalm:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom