A1 TV кабелска телевизија (Blizoo/Cabletel/Vip TV) - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

  • Креатор на темата Xak
  • Време на започнување
Член од
12 јуни 2022
Мислења
988
Поени од реакции
415
A1 internet kabelski ili optika i move tv vi predlagam dokolku nemate moznost za telekabel optika
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.199
Поени од реакции
3.581
Да се отклучат повеќето канали да не бидат кодирани, да се протестира против додавање на дополнителни пакети за тв канали. А1 станаа најскапиот оператор за интернет и телевизија во еден пакет, а конкуренцијата нуди многу подобар избор - еве во Кабелнет се бесплатни Еуроспорт и Дискавери.
Ко ќе ти заврши договорот, остани само на ИпТВ нема леб веќе во А1 телевизијата, остана како последна опција за разгледување. И јас преферирам ИПТВ за нешто ако сакам да гледам.
Iptv imam od multimedia grup,hr
Posle ova samo bez dogovor Tk, nema dr,opcija do togas ako Kds donesi optika da probame imaat i iptv plum i tie i davaaat so site uslugi gratis iptv
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.867
Поени од реакции
7.554
А1 ќе нуди Netflix
 
Член од
5 април 2024
Мислења
4
Поени од реакции
2
Da li moze na test da mi dade a1 tv nalog na 1-3 dena? Cisto da vidam so kanali imaet. Ne go zloupotrebuvam nalogot.
 

Nonteizam

Полихистор
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.117
Поени од реакции
775
Здраво дечки. Едно прашање за оптичкиов интернет на А1. Се рекламира како "неограничен" но по форумиве читам дека е ограничен на 1ТБ.
Во ценовникот на нивниот сајт (во прилог) пишува неограничен, па некако ми е збунувачки. Дали некој може да ми потврди колку е лимитот на интернет. Конкретно размислувам за пакет ТВ плус интернет - A1 Net M + TV M
(Брзина на нетот 100/100).
Благодарам однапред.
 

Attachments

Член од
12 јуни 2022
Мислења
988
Поени од реакции
415
Здраво дечки. Едно прашање за оптичкиов интернет на А1. Се рекламира како "неограничен" но по форумиве читам дека е ограничен на 1ТБ.
Во ценовникот на нивниот сајт (во прилог) пишува неограничен, па некако ми е збунувачки. Дали некој може да ми потврди колку е лимитот на интернет. Конкретно размислувам за пакет ТВ плус интернет - A1 Net M + TV M
(Брзина на нетот 100/100).
Благодарам однапред.
Dokolku odi preku sopstvena opticka mreza na A1 togas e neogranicen, dokolku odi preku Telekom optika odnosno ako mozes da procitas kade pisuva Golemoprodazna optika toa e preku Telekom tamu kade A1 nema optika, togas ti e ogranicen na 1TB
 

Nonteizam

Полихистор
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.117
Поени од реакции
775
Dokolku odi preku sopstvena opticka mreza na A1 togas e neogranicen, dokolku odi preku Telekom optika odnosno ako mozes da procitas kade pisuva Golemoprodazna optika toa e preku Telekom tamu kade A1 nema optika, togas ti e ogranicen na 1TB
Фала ти! Тоа ме бунеше.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom